Καλωσορίσατε στο GreekBirdClub.
Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 11 μέχρι 20 από 31
    Αρχηγός Σμήνους!!!
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2009
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ - ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Στην δοση που σου ειπα;

η βελτιωση ειναι εμφανης ! Δεν μπορουμε βεβαια να αποκλεισουμε αναεροβιο μικροβιο , αφου το flagyl ειναι και αντιβιωση για αναεροβια μικροβια .Αν ομως καθαρισει απ αυτο το << λιπακι >> ο λαιμος , ενω η κοιλια παρει λιπος , τοτε μαλλον υπαρχει θεμα τριχομοναδας .Αν παραμεινει , τοτε νομιζω οτι εχουμε να κανουμε με αναεροβιο μικροβιο
    Θα ήθελα να κάνω σαφές , οτι η άποψη μου σε θέματα ασθενειών των πουλιών αποτελεί γνώμη ενός χομπίστα και όχι έγκυρα καταρτισμένου πτηνιάτρου , που είναι ο μόνος αρμόδιος να δίνει γνωματεύσεις . Έτσι πρέπει να εκλαμβάνεται σε κάθε περίπτωση !!!

2. Likes dikai liked this post
    Αρχηγός Σμήνους!!!
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2009
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ - ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Για την τριχομοναδα εγω ημουν που δεν διστασα να σου δωσω πιθανοτητα (γιατι εχεις ιστορικο ) , εγω ειμαι βεβαια ακομα και τωρα να σου πω να περιμενουμε να δουμε τι θα γινει με τη μαζα στο λαιμο ... και εγω ειμαι αυτος που θα σου πει ασε το pulmosan στο ραφι .Δεν εχει ακαρεα το πουλακι σου .Τριχομοναδα δεν αποκλειεται , ακαρεα οχι
    Θα ήθελα να κάνω σαφές , οτι η άποψη μου σε θέματα ασθενειών των πουλιών αποτελεί γνώμη ενός χομπίστα και όχι έγκυρα καταρτισμένου πτηνιάτρου , που είναι ο μόνος αρμόδιος να δίνει γνωματεύσεις . Έτσι πρέπει να εκλαμβάνεται σε κάθε περίπτωση !!!

4. Likes dikai liked this post
    Στο κλαδί
    Ημ. Εγγραφής
    Jan 2016
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    καναρινια
    Post Thanks / Like
    Για το flagyl ναι όπως στο έστειλα και φωτό.Φυο φορές τη μέρα.
    Και δοξικυκλινη λίγο παραπάνω ίσως από μια αραιωμένη πρωι-βραδυ(δύο) γιατί το μισό το τίναζε και δεν κατέβαινε.
    Τώρα το βράδυ που έδωσα παλι χαλιά το στήθος.Ουφ,ουφ

Αρχηγός Σμήνους!!!
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2009
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ - ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Αν πραγματι αδυνατισε ξανα , μαλλον σκαμπανεβασματα του ιου .... Συνεχιζεις και ελπιζω να παει καλα

7. Likes dikai liked this post
    Στο κλαδί
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2015
    'Ονομα
    Λάμπρος
    Post Thanks / Like
    Δημήτρη εύχομαι περαστικά στο πουλάκι.Δείχνει χάλια το καημένο.Τρώει ή όχι?
    Δημήτρη επειδή θυμάμαι το φλατζίλ είναι δυνατό με το πουλμοσάν μαζί υπάρχει κίνδυνος τοξικότητας?

9. Likes dikai liked this post
    Αρχηγός Σμήνους!!!
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2009
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ - ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Δεν γνωριζω αν εχουν αλληλεπιδραση . Δεν υπαρχει ομως λογος και αγχος χορηγησης ή μη πουλμοσαν στην περιπτωση .Δεν εχει σχεση το θεμα με ακαρεα .Μακαρι να ειχε ...

11. Likes dikai liked this post
    Στο κλαδί
    Ημ. Εγγραφής
    Jan 2016
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    καναρινια
    Post Thanks / Like
    Καλησπέρα.
    Η σημερινή κατάσταση του πουλιού.
    Έχει αρχίσει να ξύνεται στις πατήθρες και έχει αρχίσει να χάνει φτέρωμα στα μάτια.
    Το ανησυχητικό είναι ότι στην περιοχή του στήθους έχει αρχίσει να κάνει έκζεμα.Δημήτρη το έχω ξαναδεί αυτό πολλές φορές όταν άρχιζε σηψαιμία
    σε πουλιά που πέρναγαν ευλογιά και πέθαιναν απο δευτερογενή λοίμωξη(όπως αυτό που έστειλα νεκροψία).
    Πάντως το λίπος στο λαομό δεν νομίζω ότι είναι κάτι που θέλει προσοχή γιατί σήμερα φύσηξα 2-3 ακόμα και τα είδα να είναι έτσι εκεί γύρω.
    Αν έχει δει και κανείς άλλος;

Στο κλαδί
    Ημ. Εγγραφής
    Jan 2016
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    καναρινια
    Post Thanks / Like
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Labirikos Εμφάνιση Μηνύματος
    Δημήτρη εύχομαι περαστικά στο πουλάκι.Δείχνει χάλια το καημένο.Τρώει ή όχι?
    Δημήτρη επειδή θυμάμαι το φλατζίλ είναι δυνατό με το πουλμοσάν μαζί υπάρχει κίνδυνος τοξικότητας?
    Ναι Λάμπρο τρώει κανονικότατα και ελιναι τώρα τελευταία ζωηρότατο.
    Αλλά βοηθάει το καλοριφερ

Αρχηγός Σμήνους!!!
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2009
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ - ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Στο θωρακα ειναι εμφανες το δερματικο προβλημα και το σκασιμο που εχει γινει .... αυτο εμενα μου λεει οτι το πουλι κατι περνα που του δημιουργει ευαισθησια στις λοιμωξεις και μαλλον αυτος ειναι ιος

Αν ηταν τελικα τριχομοναδα , ηδη θα ηταν καλυτερα και ο λαιμος θα ειχε καθαρισει αν αυτο το κιτρινο ηταν τυρωδης μαζα απο τριχομοναδα

Δημητρη θα ηθελα να δωσεις πολυβιταμινη με βιτ Α , να βαλεις στο δερματακι του Αλοη που σαν να θυμαμαι οτι εχεις και εντελως τοπικα στη σχισμη σπαθελαιο αν υπαρχει .

Θα ελεγα να δωσεις επισης να δωσεις μια ευρεους φασματος αντιβιωση με προτιμηση της augmentin (φοβαμαι σταφυλοκοκκο ) . flagyl ποσο καιρο εδωσες;

15. Likes dikai liked this post
    Εκκολαπτόμενος
    Ημ. Εγγραφής
    Sep 2017
    'Ονομα
    Μιχάλης
    Post Thanks / Like
    Τόσα έχει πιει, εάν θες δοκίμασε και αυτό Seripox 15ml εάν δεν βρεις άκρη

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις