Καλωσορίσατε στο GreekBirdClub.
Σελίδα 5 από 9 ΠρώτοΠρώτο ... 34567 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 41 μέχρι 50 από 84
    Εκκολαπτόμενος
    Ημ. Εγγραφής
    Jun 2016
    'Ονομα
    Δημητριαδης Νικοσ20
    Post Thanks / Like
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από gonousas Εμφάνιση Μηνύματος
    παλι για διαλεγμα δεν λες και συ ?η φυση για μενα ειναι ενα τεραστιο τραπεζι που τα πουλια διαλεγουν .Περιορισμενα ισως καποιες εποχες πιο απλωχερα τις αλλες
    Απλα συμφωνουμαι.

2. Likes gonousas liked this post
    Εκκολαπτόμενος
    Ημ. Εγγραφής
    Jun 2016
    'Ονομα
    Δημητριαδης Νικοσ20
    Post Thanks / Like
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από gonousas Εμφάνιση Μηνύματος
    τον χειμωνα ,...¨οτι εχει το ψυγειο ¨!και θεωρω οτι δεν επιλεγουν συμφωνα με το αμυλουχο /λιπαρο ,αλλα συμφωνα με την αφθονια .Κινουντε πολυ αρα πρεπει οι κοιλιες να ειναι γεματες

Και τα γουστα την ανοιξη..

4. Likes gonousas liked this post
    Εκκολαπτόμενος
    Ημ. Εγγραφής
    Jun 2016
    'Ονομα
    Δημητριαδης Νικοσ20
    Post Thanks / Like
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από jk21 Εμφάνιση Μηνύματος
    Για αυτα που αναφερεις εσυ προσωπικα δεν γνωριζω αν ειναι στις επιλογες τους αλλα ειμαι σιγουρος οτι μουχριτσα (οταν υπαρχει ) και λαχανοσπορος μαλλον ειναι . Για τα αλλα πως μπορει σιταρι ,σικαλη , βρωμη , κριθαρι να ειναι τετοια εποχη στις επιλογες ... δεν ξερω .

θα φαει τον αγλεορα μεχρι σκασμου ειτε βρει αμυλουχους ειτε λιπαρους σπορους .Αν θα βρει και τους δυο θα φαει λιπαρους .

Δεν γνωριζεις αλλα προτεινεις ξερωντας οτι επηρεαζεις.

Εχεις κατα το παρελθον καταριψει αρκετους μυθους,πχ ρουψεν,δηθεν αυγοτροφες κλπ,ολοι σου το αναγνωριζουν,με την επιμονη σου μην δημιουργεις εσυ εναν μυθο για το μελλον.

6. Likes gonousas, adreas liked this post
    Στη φωλιά
    Ημ. Εγγραφής
    Feb 2012
    'Ονομα
    ΚΩΝΣΤΑΣ
    Κατοικίδιο
    Λυκοσκυλο
    Post Thanks / Like
    Οσους σπορους αναφερα Νικο τους εχουμε δει εδω και σε φωτο να επιλεγονται απο τα πουλια και αρκετες σε βιντεο και καποιες απο αυτες εχω αμεση μαρτυρια .Δεν εβαλα , οχι τυχαια , το γαρδελοχορτο που ηδη υπαρχει στη φυση (το σενεκιο ) και συντομα θα ειναι σποριασμενο και για το εξωτερικο δεν εχουμε μονο φωτο και βιντεο αλλα και ερευνα επιστημονικη που το αναφερει σαν επιλογη .Εχω δωσει και γω στο παρελθον με μετρο και εχω βαλει και βιντεο .Δεν εχει τυχει να δω ελληνικη καρδερινα ομως στη φυση να το επιλεγει (προσωπικη μαρτυρια ) και επειδη ο σπορος ειναι αμφιλεγομενης τοξικοτητας , δεν τον ανεφερα μαζι με τους αλλους ... γιατι ; γιατι για τους αλλους ειμαι 100 % σιγουρος στο τι προτεινω .

τις εχω δει επανειλλημενα να συρρεουν κοπαδιαστα και να κανουν παρτυ,το εδινα πριν 20 χρονια σε μεγαλους αριθμους (κυριως τους ημιωριμους σπορους αλλα και με φυλλα ) δεν ειχα προβλημα τοξικοτητας ποτε

Κωστα , ειλικρινα πιστεψε με ... τα περισσοτερα πουλια αυτη την εποχη τουμπαρουν απο μικροβιο ή και μικροβιο ( κοκκιδια μπορει να ανεβαζουν κυριως σε βρωμικες εκτροφες .Αν δεν υπαρχει ανακυλωση της κουτσουλιας δεν μπορει να υπαρξει αυξηση κοκκιδιων γιατι δεν μπορει να ολοκληρωθει ο κυκλος ωριμανσης των ωοκυστων ) .
    Δεν βαζω το χερι μου στη φωτια γιατι αν και προσπαθω να μην εχουν προσβαση στα περιττωματα ,-σαν υποστρωμα χρησιμοποιω ειτε πελλετ ειτε ζεολιθο -παρολα αυτα παρατηρησα καποια πουλια να χρησιμοποιουν το ποδι τους σαν χερι και να σηκωνουν οτι βαζαν στοχο ,σχεδον ξαπλωνοντας στα κατω καγκελα .
    Παρατηρησα ομως μετα απο ενα, εναμισυ μηνα να ξανακυλουν αφου ειχαν επιτυχως τελειωσει με τα αντικοκκιδιακα -καποια αλλα πουλια -και μου τυπωθηκε η θεωρια της συχνοτητας του μηνα (επισης παρατηρησα πριν την ¨τουμπα ¨,μια ανορεξια και μεγαλη νευρικοτητα .Αμεσως μετα ερχοταν η αδιαθεσια

Το megabacteria ειναι το δευτερο προβλημα .Για αυτο αρχισαν καποτε να σωζονται πουλια που τουμπαρανε ξαφνικα .Οταν διπλα σε ενα αντικοκκιδιακο μπηκε αρχικα το bactrimel και το cosumix που νομιζαμε οτι και αυτο βοηθουσε στα κοκκιδια αλλα μαλλον χτυπουσε και μικροβια ... οταν αυτα συνηθισανε , αλλες σοβαρες αντιβιωσεις προλαβαινανε και κανανε δουλεια , οταν τα πουλια τις παιρνανε εγκαιρα και με σωστο τροπο . Εχω υποψη μου παρα μα παρα πολλα πουλια που γινανε καλα απο αντιβιωση χωρις κοκκιδιοστατικο . Δεν χρειαζεται σε υγιειη πουλια και δεν χρειαζονται ουτε οι αντιβιωσεις αν θελουμε να συνεχισουν να εχουν δραση . Προπερσι η γενταμυκινη ηταν πανακεια . Μετα αρχισανε ολοι να δινουν για πλακα και το αν ειχε και στη συνεχεια , υποθετω θα εχει ακουστει ...
    Μεγαβακτηριο δεν ξερω αν εχουν προσβληθει απο αυτο ,αλλα αν μετα τον κυκλο του α/διακου δεν ειχα αποτελεσμα ,ακολουθουσε η αντιβιωση Απο 11 φετινα ,ενα μονο δεν ηθελε να παρει τα πανω του και τοχασα ,(αν και εχω1-2 που δεν ειναι και στην καλυτερη διαθεση ,απλως δεν κελαιδανε )επισης να προσθεσω οτι αποφευγω να τα πιανω για τσεκαρισμα

Οσο για την καρδερινα στη φυση το χειμωνα ... Η καρδερινα το χειμωνα δεν βρισκει ποικιλια .Δεν μενει νηστικη .Αλλο δεν βρισκω ποικιλια , αλλο κανω δεκαδες χιλιομετρα καθε μερα και αλλο μενω νηστικη . Αν κρατιεται ζωντανη οταν δεν βρισκει φαι σε μια μερα , ειναι γιατι θα φαει οτι να ναι στην εσχατη περιπτωση ειτε την τελευταια μερα που θα βρει τροφη , θα φαει τον αγλεορα μεχρι σκασμου ειτε βρει αμυλουχους ειτε λιπαρους σπορους .Αν θα βρει και τους δυο θα φαει λιπαρους . Συντηρηση τα πουλια κανουν αρχες Σεπτεμβρη στη φυση που δεν εχουν μπολικη τροφη οπως την ανοιξη αλλα εχουν ακομα ζεστη . Η συντηρηση του χειμωνα ειναι στο οτι δεν βρισκους απλα μεγαλη ποικιλια απο σπορους , κατι που θα βρουν σε χλωρη μορφη οσο ερχεται η ανοιξη και πανω στα χλωρα αυτα θα εμφανιστει η μελιγκρα να κατακλυσει γαιδουραγκαθα (οπως και αλλα εντομα κανουν εκει αυγα αν προσεξεται ) και ζωχους στη φυση .Τοτε θα καταλαβει οτι ηρθε η ωρα << για κρεας με λαχανικα >> και ζευγαρωμα για ταισμα νεοσσων
    δεν με βρισκεις συμφωνο ...Απο Σεπτεμβρη εως Οκτωβρη κοπαδιαζουν και κανουν μικρομετακινησεις στην αναζητηση τροφης χωρις να υπαρχει ελλειψη ,μετα μετακινουντε παρακατω παρακατω ,εως οτου να πετυχουν μικροκλιματα και να ενωθουν σε μεγαλυτερα κοπαδια .Αυτο που θελω να καταδειξω ειναι οτι ακολουθουν τους σπορους αναλογα μετην ωριμανση τους ,και οπου εχουν παει και βρει αλλες προηγουμενως .Οπου και να βρισκοντε ακομη και στα χιονια θα βρουν να ¨περασουν¨ καναδυο μερες
    το κειμενο μου ειναι μικρο?
    Τελευταία επεξεργασία από gonousas; 11-01-2018 στις 19:20

Αρχηγός Σμήνους!!!
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2009
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ - ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Νικο που ειδες να λεω οτι δεν γνωριζω; Ημουν ξεκαθαρος .Το χειμωνα θα φανε οτι βρουνε και αν βρουνε και απο τα δυο , θα φανε αυτο που τους χορταινει με την μικροτερη ποσοτητα ( 1 γρ λιπους δινει 9 θερμιδες , 1 γρ υδατανθρακα δινει 4 ) και αυτο κανουν και στη φυση , αυτο κανουν και στην εκτροφη , αν δεν διαλεξει καποιος να τους κανει καψονια . Οι καρδερινες στην εκτροφη για να συνηθισουν στους αμυλουχους , πρεπει να μεγαλωσουν απο καναρινια ή καρδερινες που τρωνε καναρινισιο μιγμα εκ γενετης .Και αναγκαστικα θα ζευγαρωσουν στο μελλον με αντιστοιχες , γιατι αν τις βαλεις με πουλια που τρωνε λιπαρους , θα πανε στους λιπαρους και θα συνηθισουν σε αυτους . Βεβαια αν το αναφερω εγω , τοτε << δεν γνωριζω >> , αν το αναφερει ο Κωστας συμφωνεις ... κατι ειπε ο Κωστας καποια στιγμη σε προηγουμενο ποστ ...

Αυτα που εσυ προτεινεις τα γνωριζεις οτι τα τρωνε στη φυση; αν ναι ποιες εποχες ; υπαρχουν το χειμωνα; Νομιζω ρωτησα αλλα δεν βλεπω να αναφερεσαι σε αυτα .

Κωστα χρησιμοτατη η μαρτυρια σου για το γαρδελοχορτο ! και γω αυτη την αποψη για μη τοξικοτητα εχω , τουλαχιστον σε μικρες ποσοτητες που ειχα χορηγησει στο παρελθον . Δες ποστ 76 και μετα τη σχετικη συζητηση ολη

Διατροφή της καρδερίνας στην εκτροφή με βίντεο

Yπαρχουν βιντεο και φωτο απο τη φυση και στο θεμα της διατροφης της καρδερινας σε αυτη

Κωστα επιμενω ! αν εβλεπα και κοιλιες με πουλια σου με προβλημα θα μπορουσα να εχω γνωμη και συγκεκριμενα για τα δικα σου ... αλλα επιμενω ! Μικροβια πρωτα , megabacteria μετα ... Τοσο τα κοκκιδια , οσο και το megabacteria (αυτο δεν στο λεω 100 % ) υπαρχουν σχεδον σε ολα τα πουλια αλλα δεν τουμπαρουν απ τη μια μερα στην αλλη , οπως συνηθως συμβαινει το φθινοπωρο και νωρις το χειμωνα , απο τα κοκκιδια .Αυτα ισως εξασθενουν τον οργανισμο αλλα τα πουλια πεθαινουν απ μικροβια .Ισως καποια απ ατοξοπλασμα αλλα απο lacazei που επηρεαζουν μονο τα εντερα , ποτε δεν εχεις ξαφνικο τουμπαρισμα (εφοσον παρακολουθεις καθε μερα τα πουλια και δεν βλεπεις προβλημα πριν )

Κωστα δεν ειπα οτι δεν εχει τροφη το Φθινοπωρο .Ειπα οτι εχει ποικιλια λιγοτερη αλλα υπαρχει τροφη και κυριως οπως ειπες , δεν κανουν μεγαλες μετακινησεις . Δεν κανει κρυο , δεν κανουν μετακινησεις , δεν γεμιζουν φουλ τα στομαχια , ειναι πιο χαλαρα στο φαγητο .Οταν θα ερθουν οι πρωτες βροχες με ψυχρα (οχι παγωνια ) συνεχομενες καπως , τοτε θα αρχισουν την αποθηκευση λιπους .Τοτε θα ξεκινησουν τα ταξιδια , αν εκει που ειναι δεν εχουν αρκετη τροφη για την αποθηκευση αυτη .
    Θα ήθελα να κάνω σαφές , οτι η άποψη μου σε θέματα ασθενειών των πουλιών αποτελεί γνώμη ενός χομπίστα και όχι έγκυρα καταρτισμένου πτηνιάτρου , που είναι ο μόνος αρμόδιος να δίνει γνωματεύσεις . Έτσι πρέπει να εκλαμβάνεται σε κάθε περίπτωση !!!

Εκκολαπτόμενος
    Ημ. Εγγραφής
    Jun 2016
    'Ονομα
    Δημητριαδης Νικοσ20
    Post Thanks / Like
    Νικο που ειδες να λεω οτι δεν γνωριζω; Ημουν ξεκαθαρος .Το χειμωνα θα φανε οτι βρουνε και αν βρουνε και απο τα δυο , θα φανε αυτο που τους χορταινει με την μικροτερη ποσοτητα ( 1 γρ λιπους δινει 9 θερμιδες , 1 γρ υδατανθρακα δινει 4 ) και αυτο κανουν και στη φυση , αυτο κανουν και στην εκτροφη , αν δεν διαλεξει καποιος να τους κανει καψονια . Οι καρδερινες στην εκτροφη για να συνηθισουν στους αμυλουχους , πρεπει να μεγαλωσουν απο καναρινια ή καρδερινες που τρωνε καναρινισιο μιγμα εκ γενετης .Και αναγκαστικα θα ζευγαρωσουν στο μελλον με αντιστοιχες , γιατι αν τις βαλεις με πουλια που τρωνε λιπαρους , θα πανε στους λιπαρους και θα συνηθισουν σε αυτους . Βεβαια αν το αναφερω εγω , τοτε << δεν γνωριζω >> , αν το αναφερει ο Κωστας συμφωνεις ... κατι ειπε ο Κωστας καποια στιγμη σε προηγουμενο ποστ ...

Αυτα που εσυ προτεινεις τα γνωριζεις οτι τα τρωνε στη φυση; αν ναι ποιες εποχες ; υπαρχουν το χειμωνα; Νομιζω ρωτησα αλλα δεν βλεπω να αναφερεσαι σε αυτα .

<Το χειμωνα θα φανε οτι βρουνε και αν βρουνε και απο τα δυο >
    Εδω τωρα εισαι ξεκαθαρος

Η αλλη προταση ειναι προταση και κρινετε,με τον τιτλο "καψονια" αποδωμειται -υποβιβαζετε δεν παυει να ειναι ισχυρη ομως.

<Οι καρδερινες στην εκτροφη για να συνηθισουν στους αμυλουχους , πρεπει να μεγαλωσουν απο καναρινια ή καρδερινες που τρωνε καναρινισιο μιγμα εκ γενετης .>
    Υποθετεις η εισαι σιγουρος ;
    Αν και εγω εχω αντιθετη γνωμη,εδω δεν ισχυει το θα φανε οτι βρουνε καταργειται !!!

<Βεβαια αν το αναφερω εγω , τοτε << δεν γνωριζω >> , αν το αναφερει ο Κωστας συμφωνεις ...>

Αν που πρασαπτεις αντιπαλοτητα κανεις λαθος.

<κατι ειπε ο Κωστας καποια στιγμη σε προηγουμενο ποστ ...>
    Δεν καταλαβα τι ειπε ..μου εξηγεις

<Αυτα που εσυ προτεινεις τα γνωριζεις οτι τα τρωνε στη φυση; αν ναι ποιες εποχες ; υπαρχουν το χειμωνα; Νομιζω ρωτησα αλλα δεν βλεπω να αναφερεσαι σε αυτα .>
    Ανεφερα μερικα δημητριακα,θα σου πω και αλλα.
    Αγριο κεχρι πολλες ποικιλιες,το ιδιο και μιλλετ,σποροι πολλων ποικιλιων μαργαριτας, ιρα , βικος ,μυδικη και σπορους μυδικης,
    και ολοι αυτοι να ειναι εστω λιπαροι δεν αλλαζει το ισοζυγιο των αμυλουχων απο τα γνωστα δημητριακα,σημειωτεων οτι με την βροχουλα μαλακωνουν οσοι απεμειναν στο χωραφι και ειναι πιο ελκυστικοι.
    Και για να σε προλαβω αντι της λεξης "βροχουλα " βαλεις την λεξη υγρασια παει αλλου το θεμα,αλλα και αν συμβει αυτο υπαρχουν τα αντιδοτα -βοτανα για να ικανοποιησει τις αναγκες της ολοκληρωνοντας καποιο κυκλο παρατηρησεων.

10. Likes gonousas, stefos liked this post
    Στη φωλιά
    Ημ. Εγγραφής
    Feb 2012
    'Ονομα
    ΚΩΝΣΤΑΣ
    Κατοικίδιο
    Λυκοσκυλο
    Post Thanks / Like
    ....και βαριομουν να τα γραψω......ευχαριστω (100% εχω ακριβως τις ιδιες αποριες )

Εκκολαπτόμενος
    Ημ. Εγγραφής
    Jun 2016
    'Ονομα
    Δημητριαδης Νικοσ20
    Post Thanks / Like
    Τι εγινε το ποστ 46 δεν εμφανιστηκε ολοκληρο.

Αρχηγός Σμήνους!!!
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2009
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ - ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

θα φαει τον αγλεορα μεχρι σκασμου ειτε βρει αμυλουχους ειτε λιπαρους σπορους .Αν θα βρει και τους δυο θα φαει λιπαρους .

σε αυτο λες δεν ημουν ξεκαθαρος

<Το χειμωνα θα φανε οτι βρουνε και αν βρουνε και απο τα δυο >

Εδω τωρα εισαι ξεκαθαρος

Σε αυτο λες ειμαι ξεκαθαρος ... δεν βλεπω να ειπα κατι διαφορετικο

Στο παρον θεμα ο Κωστας ειπε

Αυτην την εποχη εγω προσφερω ενα μιγμα ,τουρμπαρισμενο απο καναβουρι και νιζερ (θεωρω οτι δεν εχω επιλογη) ,το κεχρι ΔΕΝ το ακουμπανε οσο κι αν τα ζορισω -εχω κανει αποπειρες απο το φθινοπωρο
    Σε αλλο θεμα στην ενοτητα της διατροφης ο Νωντας ο MacGyver αποφασισε να παει σε καπως πιο λιπαρο μιγμα , γιατι ειδε τελικα οτι τα πουλια δεν προτιμουσαν τους αμυλουχους σε ενα πιο ελαφρυ που ειχε φτιαξει

Την ιδια διαπιστωση με ηπιο ή μη ηπιο για τα πουλια τροπο και καταληξη , εχουν κανει και αλλα μελη στο παρελθον εδω μεσα δημοσια και τα ιδια εχω ακουσει απο πολλους σε προσωπικες συνομιλιες και ολοι το ξερουμε Νικο οτι η πλειοψηφια των πουλιων που μεγαλωνουν απ γονεις ταισμενους με μιγμα καρδερινισιο με αρκετους λιπαρους , δεν πανε σε ελαφρυτερο .Εδω ομως ειμαστε να δουμε και το αντιθετο σε οποιον το επιχειρησει .Βιντεο με δυο ταιστρες , ενα με μιγμα ελαφρυ εως αρκετα αμυλουχο και ενα με λιπαρους και τα πουλια να πηγαινουν στο πρωτο .Αν ειναι εφικτο , εδω ειμαστε να το δουμε ζωντανα . Μεχρι τοτε δεν μπορω προσωπικα να παιρνω ευθυνη και να στηριζω κατι που δεν εχει πετυχει ,ουτε στην ηπια του εκδοχη σε μενα και σε πολλους αλλους αλλα ο κοσμος μπορει να πεισθει οταν δει αλλους να το κανουν ! Δεν διαφωνισα πουθενα με διαφορους σπορους που λες και δεν εχεις δει ή εχεις ξεχασει αυτη τη δημοσιευση μου και δεν την εκανα τυχαια

Σπόροι κηπευτικών και του λειβαδιού

Αλλο ομως να βαλει καποιους σπορους θρεπτικους πχ κολοκυθοσπορο που ειναι υπεροχος σπορος και με ω3 καποιος σαν κατι επιπλεον στο βασικο μιγμα , αλλο να δινουμε αγριους τυπους millet και αλλα αγροστωδη ετσι οπως τα βρισκουν απ τηφυση , για να λειτουργει και ως αντιστρες και αλλο να θελουμε να βαλουμε τα πουλια να φανε ενα συνολο σπορων σαν βασικο μιγμα οπου τα millet να εχουν ενα μεγαλο ποσοστο , οταν εκτος απο το οτι δεν δινουν λιπαρα το χειμωνα , ειναι και απο τους φτωχοτερους σε αμινοξεα αμυλουχους σπορους .Ομως οποιος το πετυχει , αυτο τοτε θα ειναι η << αληθεια >> στην εκτροφη του και εδω τις << αληθειες >> τις θελουμε αλλα να φαινονται οχι να λεγονται

Κατι που ειπε ο Κωστας .... διαφωνια για τη διαφωνια νομιζω ειπε ... Εγω δεν διαφωνω σε διαφορετικη προταση . Να συζηταμε χωρις να δειχνουμε καποια στιγμη , σε αυτο διαφωνω .Απο το 2013 περιμενω να δω καρδερινες να τρωνε αμυλουχους σε μεγαλο ποσοστο .Ελπιζω να το δω καποτε και οχι να το συζηταμε σε 10 θεματα . Ειναι αποψη , ειναι εγχειρημα , να γινει λοιπον . Να γινει φυσικα και απο οσους αλλους δεν γνωριζουμε και διαβαζουν το θεμα , αν θεωρουν οτι οσα εχουμε ακουσει , αρκουν για να εχουν θαρρος να το τολμησουν

Α και διαιτα το χειμωνα δεν γινεται κοβοντας τους λιπαρους σπορους των ακορεστων λιπαρων οξεων αλλα δινοντας καθε μερα αυγο με κροκο φουλ στα κορεσμενα λιπαρα . Εγω δεν κανω διαιτα και δινω , σε μορφη βεβαια αυγοτροφης .Οσοι ομως υποστηριζουν διαιτα , αυτη δεν γινεται με κροκο που αν του βγαλουμε το νερο , θα δουμε λιπαρα πολυ υψηλοτερα απ των πιο λιπαρων σπορων με την αντιστοιχη υγρασια
    Θα ήθελα να κάνω σαφές , οτι η άποψη μου σε θέματα ασθενειών των πουλιών αποτελεί γνώμη ενός χομπίστα και όχι έγκυρα καταρτισμένου πτηνιάτρου , που είναι ο μόνος αρμόδιος να δίνει γνωματεύσεις . Έτσι πρέπει να εκλαμβάνεται σε κάθε περίπτωση !!!

Αρχηγός Σμήνους!!!
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2009
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ - ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Μια χαρα ειναι το ποστ Νικο .Το εφτιαξα .Κοβονται οι λεξεις γιατι κολλας σημεια στιξης με λεξεις

Κομμένα ποστ

Σελίδα 5 από 9 ΠρώτοΠρώτο ... 34567 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας