Καλωσορίσατε στο GreekBirdClub.
Σελίδα 2 από 9 ΠρώτοΠρώτο 1234 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 11 μέχρι 20 από 84
    Στη φωλιά
    Ημ. Εγγραφής
    Feb 2012
    'Ονομα
    ΚΩΝΣΤΑΣ
    Κατοικίδιο
    Λυκοσκυλο
    Post Thanks / Like
    Πατησα ¨μ αρεσει ¨ στα γραφομενα σου ,απο εκτιμηση στα γραφωμενα σου ,χωρις να συμφωνω τουλαχιστον στα περισσοτερα ,.....Θα προσπαθησω να Ζιπαρω ολες τις ενστασεις μου ,χωρις να ξεφυγω απο το θεμα
    Μικρης κλιμακας ενδιαφερον για διατηρηση πτηνων , Ελληνικο ταμπεραμεντο ( Τσακ μπαμ) αρα γρηγορη απογοητευση ,¨Ευγενες ¨χομπυ σε μια χωρα οπου η ευγενεια εκλειπει ,αρα αν ¨δωρισεις ¨δεν θα εκτιμηθει ,....ελλειψη του ορου ¨κανω αποσβεση¨αρα δεν κερδιζω αρα δεν υπαρχει κινητρο και για νεους εισερχομενους αρα ....,η,... αρπαχτη η,... αιθεροβαμων,...
    Δεν πετω στα συννεφα ,ξερω οτι θα αργησουν να εξελιχτουν τα πραγματα ,εχουν εξελιχτει τα τελευταια 15 χρονια ,μαγικες λυσεις δεν υπαρχουν ,ας κανουμε απλως αυτο που μας αρεσει και....que sera sera...Αλλωστε ανεκαθεν ετσι προχωραει ο κοσμος ,απο καποιους γλαφιρους σαν και σενα (θα βαλω και τον εαυτο μου)που κοντρα στις αντιξοοτητες ,συνεχιζουν να κανουν αυτο που τους επιτασσει η ψυχη τους
    ΥΣ ΑΑΑ,...μην ξεχασω και τον Αντρεα

2. Likes adreas liked this post
    Εκκολαπτόμενος
    Ημ. Εγγραφής
    Jun 2016
    'Ονομα
    Δημητριαδης Νικοσ20
    Post Thanks / Like
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από jk21 Εμφάνιση Μηνύματος
    Η ουσια Κωστα ειναι , οτι μετα απο 10 συμπληρωμενα χρονια διαδικτυακων χωρων ανταλλαγης αποψεων , αρα και διαδοσης (θα επρεπε .... ) των γνωσεων και εμπειριων στην εκτροφη καρδερινας στον τοπο ....

Υπαρχει ελαχιστη εως μηδαμινη παρουσιαση πραγματικης εκτροφης της καρδερινας balcanica στα εκτροφεια στην καθημερινοτητα της , αρα και των παρατηρησεων πανω σε αυτη

Υπαρχει ελαχιστη γνωση πανω στη διατροφη της στη φυση , αφου η πρωτοποριακη συγκεντρωση των τροφων που επιλεγει το πουλι στη φυση , σε γνωστο θεμα του φορουμ , δεν καταφερε να υπαρξει ως κινητρο παρατηρησης της ζωης του πουλιου στη φυση απο την πλατια μαζα των εκτροφεων αλλα περιοριστηκε απλα στο να ενημερωνει κυριως στο τι μπορουμε να ταιζουμε , συλλεγοντας διαδικτυακες εγκυρες ευτυχως πληροφοριες

Υπαρχει ελαχιστη γνωση ή κυριως εικασιες πανω στις συμπεριφορες (θετικες και αρνητικες ακομα και των ) πουλιων εκτροφης εν μεσω της αναπαραγωγης , αφου ουτε η αναπαραγωγη παρουσιαζεται επαρκως ( ή μαλλον δεν παρουσιαζεται καθολου ) ή και να παρουσιαζεται , πως να συλλεξεις πληροφοριες οταν στις περισσοτερες περιπτωσεις τα μικρα βρισκονται σε καναρες και οχι στις μανες τους (και οχι μονο οταν αναγκαστικα πρεπει να γινει αυτο ) .Οσο η αναπαραγωγη ειναι στην ουσια παραγωγη καρδερινας ή εστω πιστη σε κινησεις διασωσης των πρωτων μικρων απο εκτροφεις που δυσκολα αγορασανε 1-2 ζευγαρακια αυτο ειναι δεδομενο ....

Υπαρχει ελαχιστη γνωση πανω στο τι δημιουργει προβληματα ασθενειων στα πουλια .Ελαχιστες περιπτωσεις παρουσιαζονται δημοσια , οι εκτροφεις δινουν φαρμακα που ουτε οι ιδιοι ξερουν τη δραση τους πραγματικα , δοσολογιες διαδιδονται συχνα αλλοιωμενες ή και μονοδιαστατες (η εμπειρια μου στο θεμα εχει δειξει οτι συχνα εν μεσω θεραπειας πολλα αλλαζουν σε φαρμακα και δοσολογιες για να τα καταφερει ενα πουλακι και δεν υπαρχει η ταδε συνταγη που νομιζαμε καποτε ) .Σημαδια ασθενειας (συμπτωματα ) συγχεονται και ειτε δεν παει κανενας σε πτηνιατρο ή ακουνε τα αυτια μου διαφορα που δεν θα ηθελα να τα σχολιασω (οταν δεν μπορω να τα αποδειξω ) ειτε ο καθενας κανει οτι του πει ο ταδε πολυγνωστης που διαβαζει αλλα δεν ρωταει ....

Υπαρχει ελαχιστη γνωση ακομα και σε αυτο που λες .... στο μεταβολισμο του πουλιου , στις συνθηκες που τον επηρεαζουν ειτε ειναι κλιματολογικες ειτε εποχιακες ειτε παθολογικες και αυτο δεν προκειται να γινει επισης γιατι μονο με μαζικη παρουσιαση καταστασεων βγαινουν σχετικα επαρκη στατιστικα συμπερασματα

Υπαρχει ελαχιστη πραγματικα διαθεση σταθεροποιησης της πραγματικης εκτροφης στον τοπο , οταν βλεπεις την απολυτη πλειοψηφια οσων θελουν να ασχοληθουν με την εκτροφη , να ονειρευονται μεταλλαξεις αρπαγμενες απο τη φυση ή παρουσιαζομενες σε πραγματικα πουλια εκτροφεις ελαχιστων που εχουν ασχοληθει απο πολυ παλιοτερα , οταν (η πλειοψηφια των νεων εκτροφεων ) δεν εχουν καν τα εφοδια γνωσης , να σταθεροποιησουν την αρχεγονη balcanica

Υπαρχει ελαχιστη διαδοση της εκτροφης και δεν προκειται να υπαρξει μεγαλυτερη οσο δεν χαριζονται πουλια αλλα πουλιουνται μονο (και συνηθως με προβληματα ) και οσο δεν εκτιμιεται η δωρεα καποιων ωστε και η κινηση αυτη να συνεχιστει παραπερα και η εκτροφη επισης να παρουσιαζεται και οχι να γινεται στα λογια ή κρυμμενη ...

Αυτη για μενα ειναι η ουσια Κωστα .Για αυτο εστω στα πουλακια που υπαρχουν , ας δινουμε την δυνατοτητα να εχουν επαρκεια επιλογης σπορων , με συχνη φυσικα παρατηρηση της επαρκειας αυτης .... Ας αρχισουμε απο αυτο και σιγα σιγα ισως ερθουν και τα αλλα απο πιο επιμονους και αισιοδοξους απο μενα στο μελλον

Aυτα ειναι τα δυσμενη,και με καλη προσεγγιση
    Αναφορα στα ευμενη δεν μπορει να γινει λογω μικρης παραδοξως δημοτικοτητας και συμετοχης στο θεμα εκτροφης ιθαγενων, διοτι υπαρχουν αυστηροι κανονες,νοοτροποιες,στοχοπ οιησεις,κατακρησεις,παντογ νωσια που μονον ευκολα αποδιδεται στους αλλους, "αλλους" που δεν εχουν την ευχερεια του λογου και του πληκτρολογιου,αλλα εχουν εκτροφη πολλα χρονια που αυτο σημαινει κεφαλαιο εμπειριας ανεκμεταλλευτο.

Η εκτροφη balcanica ειναι συνεχεις ερευνα για προχωρημενους που για πολλους λογους προτιμουν η, επιστρεφουν στην σιωπη.

4. Likes gonousas, kostaskirki, MacGyver liked this post
    Αρχηγός Σμήνους!!!
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2009
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ - ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Κωστα , πληρως σεβαστο αν και δεν βλεπω στα περισσοτερα που γραφεις ουσιαστικες ενστασεις . Μαλλον για να το πω καλυτερα ,τα περισσοτερα θεματα που εθιξα δεν θιγονται θετικα ή αρνητικα στην απαντηση σου .Ομως ειτε επειδη ισως δεν θελεις ειτε επειδη εχεις δικιο οτι θα βγουμε εκτος , ας παμε παρακατω .

Νικο ξερεις δεν υπαρχει και δεν υπηρξε μονο αυτο το φορουμ και γενικα διαδικτυακο μεσο , για να βγει στη φορα η περιβοητη αποκρυφη ή καταπιεσμενη γνωση ολων αυτων που λες .Υπαρχουν κλειστες και ανοιχτες ομαδες στο fb , υπηρξαν φορουμ με κλειστο και καλα ελιτιστικο χαρακτηρα που απο οτι μαθαινα οσο ηταν ανοιχτα δεν μεταδωσανε κατι καινουργιο ... Ευχομαι επειδη εδω καταπιεζεται η ελευθερη φωνη τους (εδω παντως μονο το πουλοπιασιμο δεν δεχομαστε ως διακηρυξη και ιδεα ) να υπαρξει ο χωρος επιτελους να μαθουμε ολα αυτα

Μια ζωη τα ακουω σε χωρους με μενα και χωρις εμενα αλλα ποτε δεν τα ειδα ( οπως ξερεις θα τα μαθαινα .... )
    Θα ήθελα να κάνω σαφές , οτι η άποψη μου σε θέματα ασθενειών των πουλιών αποτελεί γνώμη ενός χομπίστα και όχι έγκυρα καταρτισμένου πτηνιάτρου , που είναι ο μόνος αρμόδιος να δίνει γνωματεύσεις . Έτσι πρέπει να εκλαμβάνεται σε κάθε περίπτωση !!!

6. Likes gonousas liked this post
    Εκκολαπτόμενος
    Ημ. Εγγραφής
    Jun 2016
    'Ονομα
    Δημητριαδης Νικοσ20
    Post Thanks / Like

για να βγει στη φορα η περιβοητη αποκρυφη ή καταπιεσμενη γνωση ολων αυτων που λες .

Ειναι αυτο που εγω λεω εμπειρια Δημητρη.
    Και περιβοητη ειναι, και γνωση ειναι.
    Και γιατι να χαλαστει κανεις ενω κανει αυτο που κανει χωρις προβληματα,βγαζει και φανετοκαρδερινα....
    οι υπολοιποι ας αρκεστουν σε εμπειριες απο δακτυλιδωμενες καρδερινες με αναμνηστικη συμπεριφορα καναρας.

Καποτε ας λεμε και τα πραγματα ως εχουν και ας ειμαστε δυσαρεστοι.
    Τι καποτε παντα...

8. Likes adreas, gonousas liked this post
    Αρχηγός Σμήνους!!!
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2009
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ - ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Nικο δεν μου απαντας .... αν υπαρχει εστω αυτος ο ανθρωπος (που σιγουρα υπαρχει και ισως οχι ενας ... νομιζω και ο Ανδρεας το εχει κανει ) ποιος τον εμποδιζει να μεταλαμπαδεψει οτι ξερει , ακομα και σε ενα προσωπικο κλειστο σε σχολια ιστολογιο ; που του απαγορεψαμε να το κανει εδω μεσα; Το να πεις τι ταιζεις τα πουλια σου ή με τι τα σωζεις ή με τι τα κανεις να θελει το ενα το αλλο (αν αυτο ειναι με τροπο που σεβεται τα πουλια , γιατι αλλιως δεν εχει για μενα καμμια αξια και ποτε να μην φανερωθει ! ) δεν προυποθετει οτι ντε και καλα πρεπει να τα παρουσιαζεις , αν εχε καποιος κωλλημα αν ειναι πιασμενα .Αν και οποιος εχει γνωση να δωσει , δεν αναπαραγει πια πιασμενα.Εχει πραγματικα πουλια εκτροφης .Ποιος τον απαγορευει να βγει και να απαντησει στον Κωστα αν εχουμε δει καρδερινες με λιπος (σαν κανονα ) ; ποιος τον απαγορευει να πει πως κανει τα πουλια του να περνουν απο ενα φθινοπωρο και χειμωνα με μηδαμινες απωλειες; Κανενας !!!!

Η γνωση δεν εμποδιζεται απο κανεναν Νικο , ουτε απο κανονες ενος μονου φορουμ , αν πραγματικα υπαρχει ... μεταδιδεται στο πι και φι ... αρκει να θελει καποιος να την δωσει και να την αναζητησει και οχι αντι να σταθεροποιησει την πραγματικη εκτροφη την αναζητει σε τουρκοσκαρθα πιασμενα ... λεω εγω τωρα
    Θα ήθελα να κάνω σαφές , οτι η άποψη μου σε θέματα ασθενειών των πουλιών αποτελεί γνώμη ενός χομπίστα και όχι έγκυρα καταρτισμένου πτηνιάτρου , που είναι ο μόνος αρμόδιος να δίνει γνωματεύσεις . Έτσι πρέπει να εκλαμβάνεται σε κάθε περίπτωση !!!

10. Likes adreas liked this post
    Εκκολαπτόμενος
    Ημ. Εγγραφής
    Sep 2017
    'Ονομα
    Μιχάλης
    Post Thanks / Like
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από gonousas Εμφάνιση Μηνύματος
    η ουσια ειναι αυτη ,...οτι ποτε δεν εχουμε δει καρδερινα που να ειναι παχια !!
    Παχιά σπάνια θα δεις, μακάρι να έβλεπες και σπάνια με Φουά γκρά, αλλά τότε… όλα τα ρίχνουμε στα κοκκίδια ή σε κάποια άλλη ασθένεια.

Εκκολαπτόμενος
    Ημ. Εγγραφής
    Jun 2016
    'Ονομα
    Δημητριαδης Νικοσ20
    Post Thanks / Like
    Nικο δεν μου απαντας .... αν υπαρχει εστω αυτος ο ανθρωπος (που σιγουρα υπαρχει και ισως οχι ενας ... νομιζω και ο Ανδρεας το εχει κανει ) ποιος τον εμποδιζει να μεταλαμπαδεψει οτι ξερει , ακομα και σε ενα προσωπικο κλειστο σε σχολια ιστολογιο ; που του απαγορεψαμε να το κανει εδω μεσα; Το να πεις τι ταιζεις τα πουλια σου ή με τι τα σωζεις ή με τι τα κανεις να θελει το ενα το αλλο (αν αυτο ειναι με τροπο που σεβεται τα πουλια , γιατι αλλιως δεν εχει για μενα καμμια αξια και ποτε να μην φανερωθει ! ) δεν προυποθετει οτι ντε και καλα πρεπει να τα παρουσιαζεις , αν εχε καποιος κωλλημα αν ειναι πιασμενα .Αν και οποιος εχει γνωση να δωσει , δεν αναπαραγει πια πιασμενα.Εχει πραγματικα πουλια εκτροφης .Ποιος τον απαγορευει να βγει και να απαντησει στον Κωστα αν εχουμε δει καρδερινες με λιπος (σαν κανονα ) ; ποιος τον απαγορευει να πει πως κανει τα πουλια του να περνουν απο ενα φθινοπωρο και χειμωνα με μηδαμινες απωλειες; Κανενας !!!!

Η γνωση δεν εμποδιζεται απο κανεναν Νικο , ουτε απο κανονες ενος μονου φορουμ , αν πραγματικα υπαρχει ... μεταδιδεται στο πι και φι ... αρκει να θελει καποιος να την δωσει και να την αναζητησει και οχι αντι να σταθεροποιησει την πραγματικη εκτροφη την αναζητει σε τουρκοσκαρθα πιασμενα ... λεω εγω τωρα

Δεν σου απαντω μονον οτα κουραζομαι και οταν κανεις οτι δεν καταλαβενεις και στρεφεις αλλου τον διαλογο.
    Απαντησε μου εσυ για να συμφωνησουμε σαν αρχη

Υπαρχουν ανθρωποι που εχουν "περιβοητη αποκρυφη ή καταπιεσμενη γνωση " ;

Και αν υπαρχουν πιστευεις οτι θα θελουν να την "
    μεταλαμπαδεψουν" μετα απο τετοιες προσφωνησεις ;

Τους κανονες σε εναν τετοιο διαλογο ποιος τους βαζει,αυτος που νομιζει οτι γνωριζει ,η αυτος που θελει να μαθει.

Και εν τελει και κατα την γνωμη μου,για να βρεις την λυση ενος προβληματος πρεπει να την αναζητησεις στην βαση του,και η βαση ειναι το βουνο και οχι τα βιντεο μονον .

Οπως προειπα η εκτροφη ιθαγενων ειναι διαρκεις ερευνα πολλες φορες με οχι θεμιτους τροπους που καποιες κοινωνικες ομαδες η ατομικοτητες περιμενουν στην γωνια για να αντιπαρατεθουν ορθονωντας το αναστημα τους και επι δικαιο,αλλα τα ευεργετικα αποτελεσματα τα αποζητουν.
    Προοδος και με τον ενα και τον αλλο τροπο παραγεται,η διαφορα ειναι οτι ο πρωτος ειναι στο "απυροβλητο"και δημιουργει μονον καλες εντυπωσεις.
    Για τον αλλο ουτε λογος να γινεται....

Για να μην παρεξηγηθω δεν ειμαι υπερ των πουλοπιαστων,αλλα ουτε και υπερ της με σκοπο υπερμετρης οικολογικης ευαισθησιας.

Με σεβασμο στην γνωση απο οπου και να προερχεται.

Αρχηγός Σμήνους!!!
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2009
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ - ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Εσυ τους ξερεις ... εγω οσους ειχαν ή εστω θελουν κατι να δωσουν , τους εχω δει να το κανουν εδω μεσα .Οι υπολοιποι αν υπαρχουν , εχουν καθε ευκαιρια να το κανουν , αρκει να μην μπουνε εδω και μιλανε οτι πρεπει να πιανουμε πουλια και δεν πειραζει , γιατι τα φυτοφαρμακα και οι καρακαξες σκοτωνουν περισσοτερα (δεν ειναι απαραιτητο για να μεταδωσουν μια αλλη πληροφορια , ακομα και να πιστευουν κατι τετοιο ) και αρκει ο τροπος που το πετυχαινουν , δεν σεβεται τα πουλια , γιατι απλα δεν ενδιαφερει αυτο το φορουμ η εκτροφη που δεν σεβεται τα πουλια .Επειδη ομως μεχρι και σε χωρους με ξοβεργες και διχτυα , μπαινω και διαβαζω , μεχρι και σε ομαδες με τα κορυφαια οπως θεωρουνται ονοματα στο χωρο των ιθαγενων ( που ομως αποδεχονται το πουλοπιασιμο ) στο fb εχω προσβαση (και φιλοξενια ενω ξερουν τις αρχες μου ) δεν εχω δει σε κανενα μα κανενα χωρο κατι περισσοτερο δημοσια . Εκει δεν τους περιοριζει κανενας κανονας του gbc . Oυτε σε προσωπικο ιστολογιο θα μπορουσε κανενας να τους περιορισει .Οταν μου εμφανισεις λοιπον εστω και εναν νεο πραγματικο ομως Παππου Κωστα ( ή και καποιον Ισιδωρο που ισως ο Ανδρεας θυμαται ) που για την εποχη του ηταν αρκετα μπροστα και προσπαθουσε να τα βγαλει προς τα εξω (ακομα και αυτα που ισως δεν καταλαβαινε αλλα εβλεπε ) τοτε το ξαναζυταμε

Τωρα οποιος εχει καλες σχεσεις μαζι τους , αν μπορει ας ερθει σε επαφη , να μας μεταφερει απο εδω και περα καμμια πληροφορια για τη διατροφη της καρδερινας στο χειμωνα , με την αντιστοιχη στοιχειωθετηση τους (αν αυτη υπαρχει ) ή εστω την αναφορα τους σαν απλη παρατηρηση .

Το ιδιο ας κανουμε και ο καθενας μας με οτι μπορουμε να συνεισφερουμε εμεις

14. Likes romel liked this post
    Εκκολαπτόμενος
    Ημ. Εγγραφής
    Jun 2016
    'Ονομα
    Δημητριαδης Νικοσ20
    Post Thanks / Like
    Εσυ δεν τους ξερεις λοιπον

Ειμαι σιγουρος οτι ξερεις το ελαχιστον 10 που γνωριζουν,ποσους απο αυτους βλεπεις εκει που εισαι φιλοξενουμενος η αλλου να γραφουν ενω καποτε εγραφαν και εδω.

Για ποια στοιχειωθετηση και για ποια καρδερινα μιλας ;
    Για καρδερινες ανα τον κοσμο με στοιχεια απο βιντεο; η για καρδερινες που ζουν στην Ελλαδα ,και την διατροφη τους τον χειμωνα ; Στην φυση η στο κλουβι

Εκκολαπτόμενος
    Ημ. Εγγραφής
    Jul 2016
    'Ονομα
    ΑΝΔΡΕΑΣ
    Post Thanks / Like
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από amatina Εμφάνιση Μηνύματος
    Παχιά σπάνια θα δεις, μακάρι να έβλεπες και σπάνια με Φουά γκρά, αλλά τότε… όλα τα ρίχνουμε στα κοκκίδια ή σε κάποια άλλη ασθένεια.
    Θα δείτε παχιά καρδερίνα κίτρινη από κάτω όταν της βάλεις κανναβούρι από ένστικτο θα τρώει όσο θέλει τα πάντα ελαιούχος σπόρος γαρ και μετά αρχίζουν άλλα προβλήματα δεν πάει πουλί που τρώει ελαιούχους σπόρους στα σκουλήκια αυγοτροφή πράσινο ε….. έτσι και έτσι Τατσιράμος γράφει στο βιβλίο του μείγματα για νότιες χώρες και όχι βόρειες τώρα ανοίγουμε μεγάλο κεφάλαιο κλούβα η κραχτόκλουβο τι καύσεις κάνει θερμοκρασία για να διατηρηθεί σταθερή πόσο έχει έξω; Κάποτε πήγα σε κτηνίατρο γυναίκα στο Ηράκλειο που μου είχαν πει ότι είναι καλή, έτσι πήγα ένα πουλάκι για εξέταση και της είπα βγάλε μου ένα πρόγραμμα διατροφής να κάνω και μου λέει όχι θέλω να ξανάρθεις με γραμμένα ότι δίνεις μέσο όρο τη θερμοκρασία έχει το κουμάσι σου τι κλουβιά έχεις και άλλα τέτοια …………………. Έφυγα νευριασμένος την άρχισα στα καντήλια χρόνια μετά κατάλαβα πόσο δίκιο είχε.

Σελίδα 2 από 9 ΠρώτοΠρώτο 1234 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας