Καλωσορίσατε στο GreekBirdClub.
Σελίδα 9 από 9 ΠρώτοΠρώτο ... 789
Αποτελέσματα 81 μέχρι 84 από 84
    Εκκολαπτόμενος
    Ημ. Εγγραφής
    Nov 2015
    'Ονομα
    Φίλιππος
    Post Thanks / Like
    Ειναι η αναλογιες μικρες ομως Δημητρη, σιγουρο αυτο,και οπως ειπα δινω λιπαρους αλλα γενικα μικροτερη ποικιλα σπορων ενισχυμενο κεχρι,σαφως και αμα δω τιποτα περιεργα φουσκωματα θα το ριξω το καναβουρι μου αν καταλαβω οτι ειναι ζορι λογω διατροφης.

Επισης συμφωνω σ αυτο που λεει o romel.Αυτο που εχω καταλαβει ειναι οτι σαν μπουσουλα εχουμε το τι τρωνε στη φυση και αντιστοιχα προσαρμοζουμε τη διατροφη στην εκτροφη.Ειναι και κατι που εχω πει παλαιοτερα,οπως μας λεει και ο Δημητρης τα πουλια πετανε μεγαλες αποστασεις για να βρουν τους λιπαρους σπορους που θελουν αρα και κατ επεκταση εχουν αλλες θερμιδικες αναγκες,αυτο σαν συμπερασμα μου λεει οτι μπορουμε να δινουμε και καλο ειναι να δινουμε λιπαρους το χειμωνα αλλα γενικα λιγορη ποικιλια σπορων και ισως καπως ζορισμενα στην αυγοτρφη,ωστε τουλαχιστον η παροχη την ανοιξη σε σπορους να γινει εμφανης στο ενστικτο τους καθως και η παροχη ζωικης πρωτεινης.

υ.γ Γραφω και πιο πανω Δημητρη δινω ανα δυο με τρεις βδομαδες για 2 μερες αυγοτροφη.

2. Likes gonousas liked this post
    Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2015
    'Ονομα
    Γρηγορης
    Post Thanks / Like
    σωστος!!!!

Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2015
    'Ονομα
    Γρηγορης
    Post Thanks / Like
    εκει που στο μειγμα εχει επιπλεον καναβουρι κ το τρωνε σε μια δυο μερες αν εσυ η οπιος δηποτε αλαζει την ταιστρα σε 3-4 μερες τοτε καλοειναι σε νυχακι πιστευω να προσθεσουμε λιγο εξτρα καναβουρι.εγω παντα δινω αντιδοτο στις καρδερινες δηλαδη αγκαθι μαριας αλεσμενοελαφρως κ για την εποχη δεκεμβρη κ επειτα υπαρχουν τα φυλλα απο το γαιδουραγκαθο που βγαινουν πρωτα πριν ολοκληρωθει ολοκληρο το αγκαθι δηλαδη απριλη μαιο

5. Likes jk21 liked this post
    Εκκολαπτόμενος
    Ημ. Εγγραφής
    Jun 2016
    'Ονομα
    Δημητριαδης Νικοσ20
    Post Thanks / Like
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από NickKo Εμφάνιση Μηνύματος
    Τα οποια πλασματα τα εφτιαξε η ιδια για να ανταπεξελθουν σε οτι εχει ορισει ως εκτροφη της ....και εχει οδηγηθει σε επιτυχια .. πλεον αποτελει απλα γνωση .... την εκτροφη στ σπιτι σου την εφτιαξες εσυ οχι η φυση .... οποτε εσυ που τ φτιαξες θα μου πεις " πως δουλευει" .... και για να το κανεις αυτο πρεπει να πειραματιστεις .. και οχι για ενα χρονο .. αλλα για γενιες .. και ο αλλος το ιδιο και ο αλλος το ιδιο .... και στο τελος να δουμε τη συνολικγ εικονα ..

οποτε εσυ που τ φτιαξες θα μου πεις " πως δουλευει" ....

Αυτο προσπαθω...

και για να το κανεις αυτο πρεπει να πειραματιστεις .. και οχι για ενα χρονο .. αλλα για γενιες ..

Και αυτο κανω για περισσοτερα χρονια απο οτι εισαι εσυ στην ζωη.

Σωστα τα λες διοτη εχεις καλους δασκαλους
    Οι θανατοι και πολλα αλλα συνεχιζονται και αφορουν αυτους που εχουν μικρα αυτια και μεγαλο στομα
    επισης οσους ειναι υπερ των λυσεων με σταγονες.

γνωση πειραμα παρακολουθηση καταγραφες γεγονοτα .... οτιδηποτε ολοκληρωμενο αποτελει γνωση για τους αλλους ....

Μικρος αλλα μεγαλος συνονοματε, παντα να τολμας και δεν θα χασεις.

7. Likes adreas, gonousas, Nenkeren liked this post

Σελίδα 9 από 9 ΠρώτοΠρώτο ... 789

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία