Καλωσορίσατε στο GreekBirdClub.
Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 1 μέχρι 10 από 13
    Στη φωλιά
    Ημ. Εγγραφής
    Jun 2017
    'Ονομα
    Παναγιώτης
    Κατοικίδιο
    Καναρινια: Ρικο Παπαγαλοι: Μιχαηλια , Ιωαννα, Αθανασια, Παραδεισια: η Ζαχαρενια και ο Πετρος και μερικα φιλαρακια τους (10)
    Post Thanks / Like

Καλως ηρθες σπιτι

Γεια σας. Πρίν από 2 ώρες μου χάρισαν οι γονείς μου ένα θηλυκο λοβμπερτν. Του Έχω βάλει νερό και φαγητό. Τι άλλο να του βάλω και το άλλο να κάνω εκτός από 2 μέρες υπομονή για την προσαρμογή?

Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Dec 2017
    'Ονομα
    20
    Post Thanks / Like
    Να το χαίρεσαι να σου ζισει

Στάλθηκε από το HM NOTE 1LTE μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Administration Team
    Ημ. Εγγραφής
    May 2014
    'Ονομα
    Κωνσταντίνα
    Κατοικίδιο
    Cockatiels, Zebra Finches, Καναρίνια, Χάμστερ, Platy fish
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Να σου ζήσει Παναγιώτη! Αρχικά τι μέγεθος είναι το κλουβάκι που του έχεις;

Θα χρειαστεί να προσθέσεις κάποια ασφαλή παιχνίδια για να απασχολείται καθώς είναι πολύ δραστήρια και περίεργα πτηνά, σουπιοκόκκαλο και δεν ξέρω τι πατήθρες έχεις τώρα, αλλά σίγουρα οι καλύτερες είναι οι φυσικές ξύλινες από κάποιο ασφαλή ξύλο!

Επίσης, η περίοδος της προσαρμογής δεν είναι απαραίτητα 2 ημέρες, αλλά όσο χρειάζεται το κάθε παπαγαλάκι για να νιώσει άνετα στο περιβάλλον του!

4. Likes alex1986lunatic, Soulaki liked this post
    Στη φωλιά
    Ημ. Εγγραφής
    Jun 2017
    'Ονομα
    Παναγιώτης
    Κατοικίδιο
    Καναρινια: Ρικο Παπαγαλοι: Μιχαηλια , Ιωαννα, Αθανασια, Παραδεισια: η Ζαχαρενια και ο Πετρος και μερικα φιλαρακια τους (10)
    Post Thanks / Like
    Πώς θα καταλάβω ότι είναι έτοιμο, ότι έχει προσαρμοστεί?
    Κα τι ακόμα εγώ θέλω να την βγάλω στο μπαλκόνι, αλλά φοβάμαι το κρύο. Το κλουβί που έχω στο μπαλκόνι είναι κλούβα μεγάλη στην όποιος έχω καλύψει τις πλάγιες και την μπροστά μεριά με πολυκαρβουνικο. Η μπροστά ή μεριά ανοιγει σαν πόρτα και για να βλέπει και για χαρίζεται που και που. Να την βγάλω έξω?

Administration Team
    Ημ. Εγγραφής
    May 2014
    'Ονομα
    Κωνσταντίνα
    Κατοικίδιο
    Cockatiels, Zebra Finches, Καναρίνια, Χάμστερ, Platy fish
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Όταν νιώσει άνετα στο περιβάλλον του, θα πίνει και θα τρώει μπροστά σας, θα παίζει με παιχνιδάκια κλπ. θα κινείται γενικότερα με άνεση στο κλουβί του όσο το παρατηρείτε και εσείς. Από εκεί και πέρα εξαρτάται τι θέλεις να κάνεις. Αν εννοείς πότε θα είναι έτοιμο για εξημέρωση και για να το βγάζεις έξω από το κλουβί μαζί σου, αυτό είναι μια διαδικασία που χρειάζεται ένα χρονικό διάστημα καθώς το κάθε πουλάκι είναι διαφορετικό. Μπορεί να πάρει μέρες, μπορεί να πάρει μήνες.

Προς το παρόν κάνει πάρα πολύ κρύο για να βγει ξαφνικά και να μείνει έξω, όταν θέλουμε να έχουμε πουλάκια στο μπαλκόνι τα βγάζουμε από την άνοιξη-καλοκαίρι που ο καιρός είναι καλός και σταδιακά συνηθίζουν καθώς χειμωνιάζει και κρυώνει ο καιρός.

7. Likes alex1986lunatic, Soulaki liked this post
    Στη φωλιά
    Ημ. Εγγραφής
    Jun 2017
    'Ονομα
    Παναγιώτης
    Κατοικίδιο
    Post Thanks / Like
    οποτε να το κρατησω μεσα? επισης θελω να ρωτησω: αυτη μολις περασει ενα τεταρτο χωρις να ακουσει κατι αρχιζει να φωναζει. τι μπορω να κανω επειδη οταν θα λειπω για το σχολειο θα φωναζει? λετε αν του βαλω παιχνιδακια να σταματησει γιατι τωρα το κλουβι δεν εχει τιποτα μονο φαι νερο και πατηθρες! ευχαριστω!!!

9. Likes Soulaki liked this post
    Κελαηδάω
    Ημ. Εγγραφής
    Nov 2014
    'Ονομα
    Αλέξανδρος
    Κατοικίδιο
    Ρίκο-κοκατίλ
    Post Thanks / Like
    Να αφηνεις ανοιχτη τηλεοραση ή ραδιοφωνο για να μην επικρατει απολυτη ησυχια η οποια του προκαλει στρες και γι αυτο φωναζει.

11. Likes Soulaki liked this post
    Κελαηδάω
    Ημ. Εγγραφής
    Mar 2016
    'Ονομα
    Αθανασια
    Κατοικίδιο
    1καναρινάκι,1 καρδερινοκάναρο,2 αδεσποτάκια, και μια οικογένεια γατιών, 5 το συνολο.
    Post Thanks / Like
    Να και ενα ευχάριστο, θέμα.Καλως το δέχτηκες το πουλακι.Πολυ κρύο για να μείνει, έξω, ειδικά αυτες τις μέρες...θα σου πουν βεβαια, και οι ειδικοί, στο είδος.
    Να το χαίρεσαι, και να το προσεχείς.....Βαλε μας φωτό, στην πρωτη ευκαιρία.

Στη φωλιά
    Ημ. Εγγραφής
    Jun 2017
    'Ονομα
    Παναγιώτης
    Κατοικίδιο
    Post Thanks / Like
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από alex1986lunatic Εμφάνιση Μηνύματος
    Να αφηνεις ανοιχτη τηλεοραση ή ραδιοφωνο για να μην επικρατει απολυτη ησυχια η οποια του προκαλει στρες και γι αυτο φωναζει.
    μονο που οταν λειπω απο το σπιτι για το σχολειο 5 ωρες δεν μπορω να αφηνω την τηλεοραση ειναι λιγακι επικινδυνο....!!!!

Κελαηδάω
    Ημ. Εγγραφής
    Nov 2014
    'Ονομα
    Αλέξανδρος
    Κατοικίδιο
    Ρίκο-κοκατίλ
    Post Thanks / Like
    Δεν ειναι καθολου επικινδυνο. Οι περισσοτεροι αυτο κανουμε.

15. Likes Soulaki liked this post

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία