Καλωσορίσατε στο GreekBirdClub.
Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 1 μέχρι 10 από 11
    Στη φωλιά
    Ημ. Εγγραφής
    Jun 2017
    'Ονομα
    Παναγιώτης
    Κατοικίδιο
    Καναρινια: Ρικο Παπαγαλοι: Μιχαηλια , Ιωαννα, Αθανασια, Παραδεισια: η Ζαχαρενια και ο Πετρος και μερικα φιλαρακια τους (10)
    Post Thanks / Like

Ποιο είδος ειναι καλυτερο για πρωτάρηδες?

Γεια σας, ασχολούμαι κυρίως με καναρίνια και φέτος λέω να δοκιμάσω την τύχη μ και με κανένα παπαγαλάκι. Είμαι ανάμεσα σε κοκατιλ και μπατζι. Κατά την γνώμη σας ποιο είναι καλύτερο? Εγώ από αυτά π διάβασα λένε πως το κοκατιλ είναι πολύ καλό για αυτούς π ξεκινούν τώρα. Και κάτι τελευταίο, ποιο από τα 2 ή και τα δύο δν ξέρω , αντέχουν να είναι σε εξωτερικό χώρο ή θέλουν εσωτερικό?

Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Dec 2017
    'Ονομα
    Andreas
    Κατοικίδιο
    Tζοσουα Cockatiel
    Post Thanks / Like
    Εμένα κοκατιλ είναι το πρώτο μου και έχω ξετρελαθει αλλά ας μιλήσει κάποιος που ξέρει και τα δύο ειδη

3. Likes Soulaki liked this post
    Στη φωλιά
    Ημ. Εγγραφής
    Jun 2017
    'Ονομα
    Παναγιώτης
    Κατοικίδιο
    Καναρινια: Ρικο Παπαγαλοι: Μιχαηλια , Ιωαννα, Αθανασια, Παραδεισια: η Ζαχαρενια και ο Πετρος και μερικα φιλαρακια τους (10)
    Post Thanks / Like
    ειναι καλυτερο το ενα πουλακι η το ζευγαρι?

Κελαηδάω
    Ημ. Εγγραφής
    Mar 2016
    'Ονομα
    Αθανασια
    Κατοικίδιο
    1καναρινάκι,1 καρδερινοκάναρο,δύο αδεσποτάκια, και μια οικογένεια γατιών, 5 το συνολο.
    Post Thanks / Like
    Ίσως να ξεκινούσες, με ενα πουλακι, για να μάθεις γενικά, συμπεριφορές, και φροντίδα, του είδους, και σίγουρα και μια παρεούλα στην πορεία, δεν θα έβλαπτε νομιζω.

Στη φωλιά
    Ημ. Εγγραφής
    Jun 2017
    'Ονομα
    Παναγιώτης
    Κατοικίδιο
    Post Thanks / Like
    και γω για ενα σκεφτομουν να με συνηθησει πρωτα και στη συνεχεια να αποκτησει και εναν φιλαρακο! σκεφτομαι για θυληκο κοκατιλ μιας και με τα θυληκα τα παω καλυτερα απο τα αρσενικα σε ολα τα προηγουμενα κατοικιδια μ.

7. Likes Soulaki liked this post
    Κελαηδάω
    Ημ. Εγγραφής
    Mar 2016
    'Ονομα
    Αθανασια
    Κατοικίδιο
    1καναρινάκι,1 καρδερινοκάναρο,δύο αδεσποτάκια, και μια οικογένεια γατιών, 5 το συνολο.
    Post Thanks / Like
    Ειναι πολυ ωραίο είδος τα κοκατιλ.
    Εχει η μητέρα μου, και πραγματικά τα ερωτεύεσαι.Τωρα που μιλάει κιολας...αστα.
    Να ξέρεις οτι τα αρσενικά, μιλούν περισσότερο.Στην αρχή του φόρουμ, θα βρεις πολλές πληροφορίες, για το είδος, Οσον αφορά, φροντίδα διατροφή κτλ.
    Οταν το αποκτήσεις, μην ξεχάσεις να μας το συστήσεις...καλη συνέχεια.

Administration Team
    Ημ. Εγγραφής
    May 2014
    'Ονομα
    Κωνσταντίνα
    Κατοικίδιο
    Cockatiels, Zebra Finches, Καναρίνια, Χάμστερ, Platy fish
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Πανέμορφα είδη και τα δύο!! Τα μπάτζι (δεν έχω προσωπικά) είναι λίγο πιο υπερκινητικά ακόμα και όταν είναι ήμερα και τα βγάζεις έξω. Μπορεί να τους αρέσουν και τα χαδάκια αλλά τους αρέσει και να πετούν γύρω γύρω και να εξερευνούν. Τα κοκατίλ είναι και αυτά πολύ πολύ περίεργα αλλά (έχοντας 5) καταλήγω ότι είναι πιο ήρεμη δύναμη, θα κάνουν και τις ζουζουνιές τους αλλά θα έρθουν και πάνω σου να δουν τι κάνεις να ζητήσουν προσοχή κλπ. Όποιο και να διαλέξεις είναι σίγουρο ότι θα ξετρελαθείς!

10. Likes alex1986lunatic liked this post
    Κελαηδάω
    Ημ. Εγγραφής
    May 2014
    'Ονομα
    Μαργαρίτα
    Κατοικίδιο
    Παπαγαλάκια budgieς (2), Καναρίνι (1), και όλο και κάτι ακόμα θα αποκτήσω....
    Post Thanks / Like
    Εγώ έχω ένα ζευγαράκι Μπάτζι και είμαι ξετρελαμμένη! Ότι και να διαλέξεις θα αγαπήσεις. Απλά να ξέρεις ότι με παρέα περνούν πολύ πολύ καλύτερα από αν είναι μόνα τους

Sent from my iPhone using Tapatalk

Στη φωλιά
    Ημ. Εγγραφής
    Jun 2017
    'Ονομα
    Παναγιώτης
    Κατοικίδιο
    Post Thanks / Like
    Σας ευχαριστω ολους! θα ηθελα αν μπορειτε να μου πειτε την γνωμη σας γαι το ονομα το οποιο σκεφτομαι να της δωσω. Επειδη μου εδωσε το εναυσμα για να αποκτησω καποιο παπαγαλακι ηταν η ξαδερφη μ και της ειπα οτι θα της δωσω το ονομα της (ΜΙΧΑΗΛΙΑ) σας αρεσει για κοκατιλ παπαγαλακι?

Στη φωλιά
    Ημ. Εγγραφής
    Jun 2017
    'Ονομα
    Παναγιώτης
    Κατοικίδιο
    Post Thanks / Like
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Soulaki1 Εμφάνιση Μηνύματος
    Στην αρχή του φόρουμ, θα βρεις πολλές πληροφορίες, για το είδος, Οσον αφορά, φροντίδα διατροφή κτλ.
    εχω μπει , εχω διαβασει και εκτυπωσει ολα αυτα τα καταπληκτικα αρθρα!

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας