Καλωσορίσατε στο GreekBirdClub.
Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Αποτελέσματα 11 μέχρι 20 από 20
    Στο κλαδί
    Ημ. Εγγραφής
    Nov 2015
    'Ονομα
    George
    Post Thanks / Like
    Δυστυχως δεν τα καταφερε.Δεν ξερω τι να πω.Τι μπορει να επαθε σε ενα μηνα?ολα τελεια τα ειχα,Φαγητο νερο καθε μερα,καθαριοτητα...Πηρα τηλ. και τον εκτροφεα που μου το εδωσε και τσακωθηκα,δεν μπορω να το αποδειξω αλλα εχω την αισθηση οτι εχει ευθυνη,τι ειδους ακριβως δεν ξερω,ισως δεν κανει να φευγουν τα πουλια απο τοσο μικρα ηλικια....

2. Thanks jk21 thanked for this post
    Ομάδα Διαχείρισης
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2009
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ - ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Κριμα ...

Γωργο αυτο το φορουμ θα ειχε πολυ περισσοτερο κοσμο αν ειχε ελευθερη τη διαφημιση του καθε εκτροφεα (που συνηθως ταιζει αποκλειστικα ο ιδιος τα μικρα με κρεμα .... δεν ξερεις ποσοι και ποσοι εχουν μπει με αποκλειστικο σκοπο εδω να βρουνε εκτροφεα και οταν βγαζαμε εκτος εγκρισης τα θεματα τους , ακομα και χωρις να τιμωρηθουν ,μετα εξαφανιζοτανε ... ) και αν δεν ακουγες φωνες να λενε οτι τα πουλια που ειναι αποκλειστικα ταισμενα απο ανθρωπο , εχουν μεγαλυτερο ποσοστο κινδυνου τοσο για ασθενειες παθολογικης φυσεως (οταν δεν εχουν παρει ποτε αντισωματα απο τους γονεις τους ) οσο και ψυχικης , οταν εξαρτιωνται απο τον ανθρωπο και τον βλεπουν πατερα ή μανα , ταιρι λιγο αργοτερα .. με οτι κινδυνο μπορει να εχει μια αλλαγη στη ζωη του ιδιοκτητη που θα το απομακρυνει απο το πουλι ... Ομως αν καποιος νοιωθει υπευθυνος πρεπει να αναφερει ολες τις παραμετρους και ας ειναι εναντια σε αυτο που << πουλαει >> και ο αλλος να πραττει κατα συνειδηση

Και στα ιθαγενη συχνα δεν ταιζουν οι γονεις αλλα ταιζονται και παλι απο καναρινια , που θα τους δωσουν αντισωματα ...

Ηταν κατι τετοιο η πηγη της αιτιας δηλαδη αδυναμο ανοσοποιητικο ;

Ηταν ισως καποιοι μυκητες απο κακο ταισμα και sour crop που αδυνατισανε τον οργανισμο και εμφανιστηκε μικροβιο;

Ηταν δικο σου λαθος ή τυχαια εμφανιση μικροβιου που συμβαινει σε ολους και στο καθαροτερο περιβαλλον ;

Ηταν κατι αλλο πχ σταδιακη τοξιδωση αν γυρνουσε εκτος κλουβιου και εξυνε καποιο μεταλλικο αντικειμενο;

Δεν μπορουμε να ξερουμε ...

* σε τι ηλικια ηρθε σε σενα;
    http://www.greekbirdclub.com/signaturepics/sigpic2719_19.gif

4. Thanks gtsaka, alex1986lunatic thanked for this post
    Likes gtsaka, Iscariot liked this post
    Στο κλαδί
    Ημ. Εγγραφής
    Nov 2015
    'Ονομα
    George
    Post Thanks / Like
    Δημητρη,ουσιαστικα δεν ξερω απο τι πεθανε,τροφη του εδινα ετοιμη, την καλυτερη, με μεγαλη ποικιλια σπορων,αυγοτροφη του εφτιαχνα την δοκιμαζε,λαχανικα δεν ετρωγε ακομα.Απλως παρατηρουσα οτι ηταν επιλεκτικος στην τροφη,δεν ετρωγε ολους τους σπορους,ειδικα τους μεγαλους,εκτος κλουβιου παντα με επιβλεψη εβγαινε,και δεν ειχε την συνηθεια να μασουλαει αντικειμενα,ουτε με τα παιχνιδια του δεν επαιζε.Για το ταισμα που λες ισως ειναι μια πιθανοτητα,καποιο αλλο λαθος δικο μου,δεν μπορω να σκεφτω κατι.Σε μενα ηρθε σε ηλικια 70 ημερων,συμφωνα με τον "εκτροφεα του".Βαζω εισαγωγικα,γιατι δνε ειμαι σιγουρος κατα ποσο ειναι εκτροφεας.Οταν τον πηρα μιλησα με εναν πετσοπα στην περιοχη μου,με ρωτησε απο που τον πηρα και του ειπα απο ενα παιδι ,ταδε περιοχη,που τα φερνει με το μετρο τα πουλια.Αμεσως μου ειπε το ονομα του,μου λεει,δεν εχει δικα του πουλια,απο μενα παιρνει γιατι εκτρεφω και εγω.Οταν του το ανεφερα δεν το δεχτηκε ,διαφωνησαμε εντονα,μου λεει παμε,και καλα εκει να δεις οτι σου λει ψεμματα κτλ.Εγω ειμαι σιγουρος ομως οτι ετσι ειναι.Μου λεει να μουδωσει ενα αλλο στο κοστος γυρω στα 25 ευρω,αλλα δνε ξερω τι να κανω,δεν ειναι μονο τα λεφτα,δεν τον εμπιστευομαι,αν συμβει παλι το ιδιο?
    Και δεν ξερω τι ειναι καλυτερο κυτιως για την κορη μου,αν πρεπει να ξαναπαρω και τοσο συντομα.

Ομάδα Διαχείρισης
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2009
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ - ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Αυτο με την επιλογη μικρων σπορων , ισως να λεει κατι ... Συνηθως τα πουλια με μυκητες δυσκολευονται στο σπασιμο και χωνεψη μεγαλων .Δεν ειναι ομως σιγουρο οτι σου λεω ...

Για το τι θα κανεις στη συνεχεια , σε παραπεμπω στα παιδια που εχουν παπαγαλους και σιγουρα θα σου μιλησουν με μεγαλυτερη εμπειρια , οσο αφορα τετοιες αποφασεις
    http://www.greekbirdclub.com/signaturepics/sigpic2719_19.gif

7. Thanks gtsaka, alex1986lunatic thanked for this post
    Likes gtsaka liked this post
    Στο κλαδί
    Ημ. Εγγραφής
    Jan 2016
    'Ονομα
    Νίκος
    Κατοικίδιο
    2 Ζευγάρια καναρινιών. Ο Ρεξ με την Αυγούλα και ο Ορφέας με τη Σπυριδούλα. Ένα παπαγαλάκι μπάτζι, τον blue.
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Κρίμα ρε Γιώργο. Πολύ γρήγορα έγιναν όλα... Δεν το περίμενα!
    Για να πάρεις άλλο, πιστεύω ότι καλύτερα να αποφασίσει το παιδί...
    Εννοείται ότι απολυμαίνεις τα πάντα, αν το αποφασίσεις.

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κελαηδάω
    Ημ. Εγγραφής
    Nov 2014
    'Ονομα
    Αλέξανδρος
    Κατοικίδιο
    Ρίκο-κοκατίλ
    Post Thanks / Like
    Λυπαμαι παρα πολυ για την απωλεια σας. Δεν μπορεις να ξερεις τι ακριβως εφταιξε ή αν ηταν ενας συνδυασμος παραγοντων. Η αληθεια ειναι ομως οτι υπαρχουν παρα πολλοι ανευθυνοι εκτροφεις. Κριμα το πουλακι..

10. Thanks gtsaka thanked for this post
    Κελαηδάω
    Ημ. Εγγραφής
    Nov 2014
    'Ονομα
    Αλέξανδρος
    Κατοικίδιο
    Ρίκο-κοκατίλ
    Post Thanks / Like
    Επισης ισως θα ηταν καλο να αναφερεις την εμπειρια σου αλλα και οσα εμαθες για τον εκτροφεα στη σελιδα του στο fb. Μπορει να βοηθησεις στην εγκαιρη ενημερωση αλλων ανυποψιαστων ανθρωπων που ψαχνουν για κοκατιλ. Αν και το πιο πιθανο ειναι να διαγραψει οτιδηποτε αρνητικο σχολιο ποσταρεις.

12. Thanks gtsaka thanked for this post
    Κελαηδάω
    Ημ. Εγγραφής
    Mar 2016
    'Ονομα
    Αθανασια
    Κατοικίδιο
    4 Καναρίνια, Χρηστινα,Φωτεινουλα,Δημητράκης, και ενα ανώνυμο, προς το παρόν. καρδερινοκαναρα,Κικιτσα,και αδέσποτο σκυλακι Ρουντης.
    Post Thanks / Like
    Πολυ κρίμα, για το πουλακι......Δυστηχως, στον βωμό του κέρδους, θυσιάζονται πολλα.

14. Thanks gtsaka thanked for this post
    Κελαηδάω
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2012
    'Ονομα
    Δημήτρης
    Κατοικίδιο
    Καρπο.Ρινο + Ρινα
    Post Thanks / Like
    Κριμα Γιωργο λυπαμαι πολυ,κριμα το πουλακι.εκανες οτι μπορουσες

Στάλθηκε από το LG-D605 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Γιατι κλαιει το μωρο αφου φοραει πανα??

16. Thanks gtsaka thanked for this post
    Στο κλαδί
    Ημ. Εγγραφής
    Nov 2015
    'Ονομα
    George
    Post Thanks / Like
    Ευχαριστω παιδια.Αλεξανδρε ναι,νομιζω χαμενος χρονος θα ηταν να συνεχιζω να ασχολουμαι με αυτο το ατομο...

18. Thanks alex1986lunatic thanked for this post

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία