Καλωσορίσατε στο GreekBirdClub.
Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο ... 234
Αποτελέσματα 31 μέχρι 40 από 40
    Εκκολαπτόμενος
    Ημ. Εγγραφής
    Mar 2014
    'Ονομα
    Andreas
    Κατοικίδιο
    Gloster canaries, white froned amazon
    Post Thanks / Like
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από jk21 Εμφάνιση Μηνύματος
    Μεσα στο σπιτι εστω εκτος νοσοκομειου , μονο αν και εκει ειναι κινητικο και εντελως ξεφουσκωτο .Αν το βλεπεις να φουσκωνει εστω και λιγο ξανα νοσοκομειακο κλουβι
    μέχρις στιγμής είναι καλά. .. για αυγοτροφη;

Στάλθηκε από το GT-I9506 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ομάδα Διαχείρισης
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2009
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ - ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Αυγο ΄ή αυγοτροφη δικια σου . Οχι ετοιμη αυτες τις ημερες .Αν δεν τρωει τιποτα απ σπορους ή αυγο , τοτε δωσε και απ αυτη .
    http://www.greekbirdclub.com/signaturepics/sigpic2719_19.gif

3. Likes dikai liked this post
    Στη φωλιά
    Ημ. Εγγραφής
    Jun 2016
    'Ονομα
    Δημητριαδης Νικοσ20
    Post Thanks / Like
    Αυγο ΄ή αυγοτροφη δικια σου . Οχι ετοιμη αυτες τις ημερες .Αν δεν τρωει τιποτα απ σπορους ή αυγο , τοτε δωσε και απ αυτη .

Δεν ειναι καλυτερα νηστικο και υγιει,δεν φαινεται να εχει καρινα,
    εγω θα ελεγα οχι ετοιμη ποτε.

Ομάδα Διαχείρισης
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2009
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ - ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Νικο γνωριζεις οτι δεν δινω καθολου ετοιμη και δεν γνωριζεις οτι εχω αναλοιωτο δειγμα ετοιμης αυγοτροφης απο τον τοτε χορηγο της εκθεσης του ΕΛΚΕ σε εκθεση πριν ακομα ξεκινησουν οι παναττικες ... χρονια ολοκληρα δηλαδη πισω ...χτες ειδα σε μαρκετ σκευασμα αυγοτροφης χωρις σκονη αυγου (δηλαδη συσκευασμενη << βιταμινη >> με ημερομηνια ληξης το 2022 , οταν τα μπισκοτα του μαρκετ ληγου πολυ πολυ πιο συντομα .Ο νοων νοειτων πως διατηρουνται τα σκευασματα αυτα .Ομως μετα απο 10 χρονια στα διαδικτυακα δρωμενα του χωρου των πτηνων συντροφιας και 8 χρονια σε αυτο το φορουμ , μαλλον εχω κουρασθει να προσπαθω να πεισω τον καθενα και ειδικα μια τετοια στιγμη με αρρωστο πουλι , να σταματησει να χρησιμοποιει ετοιμη αυγοτροφη . Ας γινει καλα το πουλακι χωρις ετοιμη αυγοτροφη και μετα ας δει ο ανθρωπος με ηρεμια τι θελει να δινει και τι οχι

6. Likes dikai liked this post
    Εκκολαπτόμενος
    Ημ. Εγγραφής
    Mar 2014
    'Ονομα
    Andreas
    Κατοικίδιο
    Post Thanks / Like
    Νικο γνωριζεις οτι δεν δινω καθολου ετοιμη και δεν γνωριζεις οτι εχω αναλοιωτο δειγμα ετοιμης αυγοτροφης απο τον τοτε χορηγο της εκθεσης του ΕΛΚΕ σε εκθεση πριν ακομα ξεκινησουν οι παναττικες ... χρονια ολοκληρα δηλαδη πισω ...χτες ειδα σε μαρκετ σκευασμα αυγοτροφης χωρις σκονη αυγου (δηλαδη συσκευασμενη << βιταμινη >> με ημερομηνια ληξης το 2022 , οταν τα μπισκοτα του μαρκετ ληγου πολυ πολυ πιο συντομα .Ο νοων νοειτων πως διατηρουνται τα σκευασματα αυτα .Ομως μετα απο 10 χρονια στα διαδικτυακα δρωμενα του χωρου των πτηνων συντροφιας και 8 χρονια σε αυτο το φορουμ , μαλλον εχω κουρασθει να προσπαθω να πεισω τον καθενα και ειδικα μια τετοια στιγμη με αρρωστο πουλι , να σταματησει να χρησιμοποιει ετοιμη αυγοτροφη . Ας γινει καλα το πουλακι χωρις ετοιμη αυγοτροφη και μετα ας δει ο ανθρωπος με ηρεμια τι θελει να δινει και τι οχι
    Μετά από 8 μέρες gentamicina και 3 μέρες ανάπαυσης το καναρίνι είναι σταθερά ζωηρό μέσα στο σπίτι αλλά δεν κελαιδα. σίγουρα δεν είναι100% καλά.

8. Likes jk21 liked this post
    Ομάδα Διαχείρισης
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2009
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ - ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

για πιο λογο σταματησες το gentamicina (γενικα την αγωγη ... ακομα και αυτο να μην συνεχιζαμε ... ) απο τη στιγμη που δεν ξαναειδαμε το πουλι οπως ειχαμε πει ; και ειδικα οταν δεν δειχνει τελειως καλα

Η κοιλια δειχνει καλυτερα Το κελαδησμα δεν ειναι παντα αμεσα δεδομενο . Καλα ειναι να δουμε ενα μικρο βιντεο συμπεριφορας του πουλιου .Σε σχεση με τα αλλα πως ειναι ;

Εκκολαπτόμενος
    Ημ. Εγγραφής
    Mar 2014
    'Ονομα
    Andreas
    Κατοικίδιο
    Post Thanks / Like
    για πιο λογο σταματησες το gentamicina (γενικα την αγωγη ... ακομα και αυτο να μην συνεχιζαμε ... ) απο τη στιγμη που δεν ξαναειδαμε το πουλι οπως ειχαμε πει ; και ειδικα οταν δεν δειχνει τελειως καλα

Η κοιλια δειχνει καλυτερα Το κελαδησμα δεν ειναι παντα αμεσα δεδομενο . Καλα ειναι να δουμε ενα μικρο βιντεο συμπεριφορας του πουλιου .Σε σχεση με τα αλλα πως ειναι ;
    απουσίαζα και έτσι δεν μπόρεσα να βγάλω φωτογραφίες. Σταμάτησα την αγωγή γιατί στις οδηγίες χρήσης λέει μέχρι 5 μέρες.

Ομάδα Διαχείρισης
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2009
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ - ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Η αγωγη με ενα φαρμακο μπορει να σταματα , ειτε γιατι αυτο δεν κανει περισσοτερο (δεν ειναι στανταρ παντα οτι λενε τα φαρμακα παντως ... ) ειτε γιατι πρεπει να ξεκινα αμεσα μια αλλη με κατι ισως πιο καταλληλο (πιθανον δραστικοτερο ) . Αγωγη για συγκεκριμενες ημερες , δινεις οταν εχεις κανει καλλιεργεια , εχεις αντιβιογραμμα και γνωριζεις σιγουρα τη δραστικη ουσια .Αυτη ειναι η καλυτερη λυση , οταν καποιος εχει που να απευθυνθει και μπορει να ανταπεξελθει

Πρεπει να δουμε πως ειναι το πουλι για να δουμε αν πρεπει να συνεχισει φαρμακα .Αν δεν ειναι καλα , πρεπει ! Τα εντερα παντως δεν δειχνουν πρησμενα (ετσι νομιζω τουλαχιστον ) , το συκωτι βεβαια εχει ακομα διογκωση , που ομως συχνα υποχωρει αργοτερα απ την καταστολη ενος μικροβιου

Ελπιζω εστω στην ποτιστρα , να υπηρχε τακτικη αλλαγη του φαρμακου , παρα την απουσια σου .Σιγουρα αν εδινες στο στομα (τελικα δεν ηταν εφικτο οπως μου πες ) ισως ειχαμε πιο δραστικα αποτελεσματα αλλα αφου ηταν αδυνατο ...

Εκκολαπτόμενος
    Ημ. Εγγραφής
    Mar 2014
    'Ονομα
    Andreas
    Κατοικίδιο
    Post Thanks / Like
    Η αγωγη με ενα φαρμακο μπορει να σταματα , ειτε γιατι αυτο δεν κανει περισσοτερο (δεν ειναι στανταρ παντα οτι λενε τα φαρμακα παντως ... ) ειτε γιατι πρεπει να ξεκινα αμεσα μια αλλη με κατι ισως πιο καταλληλο (πιθανον δραστικοτερο ) . Αγωγη για συγκεκριμενες ημερες , δινεις οταν εχεις κανει καλλιεργεια , εχεις αντιβιογραμμα και γνωριζεις σιγουρα τη δραστικη ουσια .Αυτη ειναι η καλυτερη λυση , οταν καποιος εχει που να απευθυνθει και μπορει να ανταπεξελθει

Πρεπει να δουμε πως ειναι το πουλι για να δουμε αν πρεπει να συνεχισει φαρμακα .Αν δεν ειναι καλα , πρεπει ! Τα εντερα παντως δεν δειχνουν πρησμενα (ετσι νομιζω τουλαχιστον ) , το συκωτι βεβαια εχει ακομα διογκωση , που ομως συχνα υποχωρει αργοτερα απ την καταστολη ενος μικροβιου

Ελπιζω εστω στην ποτιστρα , να υπηρχε τακτικη αλλαγη του φαρμακου , παρα την απουσια σου .Σιγουρα αν εδινες στο στομα (τελικα δεν ηταν εφικτο οπως μου πες ) ισως ειχαμε πιο δραστικα αποτελεσματα αλλα αφου ηταν αδυνατο ...
    Δυστηχώς δεν μπορώ να ανεβάσω βίντεο είναι πολύ μεγάλο

Ομάδα Διαχείρισης
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2009
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ - ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Πως ανεβάζουμε βίντεο στο Youtube

Ανέβασμα βίντεο απο το ίντερνετ

αν ειναι ανεφικτο με την πιο πανω διαδικασια , στειλε μου εστω με πμ στο fb , αν και θα ηθελα να ειναι θεατο σε ολα τα μελη να εχουν και αυτα αν θελουν αποψη

Αν δεν εφικτο , ειναι ρισκο να σου συστηνω φαρμακα που δεν ξερω αν χρειαζονται πια σιγουρα , ομως σιγουρα καποιος αλλος ισως μπορει να σε βοηθησει

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο ... 234

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία