Καλωσορίσατε στο GreekBirdClub.
Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Αποτελέσματα 21 μέχρι 28 από 28
    Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Nov 2017
    'Ονομα
    Σταύρος
    Post Thanks / Like
    τον εχασα.... τον πηρα γιατρο, υπατικη ανεπαρκεια και ικτερος... τον κρατησε εκει για θεραπεια... σε λιγοτερο απο μιση ωρα ..επαθε ανακοπη... Σας ευχαριστω για τη βοηθεια και το ενδιαφερον...

Συγνώμη Luigi.... :/

2. Thanks jk21 thanked for this post
    Ομάδα Διαχείρισης
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2009
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ - ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Κριμα ...

Τα πρασινα υγρα στην κουτσουλια με ειχανε πεισει οτι το πουλακι ειχε θεμα με το ηπαρ (συκωτι ) ειτε απο μικροβιο (πχ αιμολυτικο στρεπτοκοκκο αν μιλαμε για ικτερο που προκαλειται απο αιμολυση αλλα και αλλες ηπατικες βλαβες ) ειτε απ τοξικωση του απο καποια ουσια . Δυστυχως δεν προλαβες ...

Αν υπαρχει αλλο πουλακι στο χωρο σου , θεωρω επιβεβλημενη τη νεκροψια στο ατυχο πουλακι
    http://www.greekbirdclub.com/signaturepics/sigpic2719_19.gif

Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Nov 2017
    'Ονομα
    Σταύρος
    Post Thanks / Like
    όχι... δεν έχω άλλο. ούτε και θα ξαναχω ποτε... Μου είπε για νεκροψια αλλα προτίμησα να τον πάρω και να τον θάψω... :/

5. Thanks jk21 , alex1986lunatic thanked for this post
    Ομάδα Διαχείρισης
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2009
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ - ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Η αποφαση σου ευχομαι να ειναι επηρεασμενη απ τη << στιγμη >> . Στην πορεια , θα το σκεφτεις και θα παρεις την αποφαση που ξερεις εσυ καλυτερα οτι πρεπει .Το φορουμ σε καθε περιπτωση θα ειναι εδω για να σε περιμενει κοντα του , με πουλακι ή χωρις

7. Likes Margarita_Neibis liked this post
    Κελαηδάω
    Ημ. Εγγραφής
    Nov 2014
    'Ονομα
    Αλέξανδρος
    Κατοικίδιο
    Ρίκο-κοκατίλ
    Post Thanks / Like
    Λυπαμαι πολυ για την απωλεια σου. Ειναι αληθεια οτι αυτη τη στιγμη σε επηρρεαζει η θλιψη σου. Με τον καιρο μπορει να αλλαξεις γνωμη.

Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Nov 2017
    'Ονομα
    Σταύρος
    Post Thanks / Like
    οχι δεν με βλεπω με αλλο παπαγαλο... πουλί που ζει 40 χρονια το "τελειωσα" σε 3... Η πτηνιατρος μου ειπε 1) οτι πιθανον να εφερε (οτι κιαν τον σκοτωσε) μαζί του με τη γεννα 2) πρεπει να ειμαι προσεχτικος στην επιλογη breeder (?) 3) οτι επρεπε καθε 6 μηνες να του κανω check up, 4) οτι μονο 3 πτηνιατροι υπαρχουν στην Κυπρο (νομιζα οτι ηταν 2, αρα αυτο ηταν 'ευχαριστο") .... Ολα αυτά ομως δεν τα γνώριζα. Δεν μου τα ειπε κανενας, δεν τα ειδα πουθενα, σε κανενα forum σε κανενα βιβλιο και σε κανενα site που διαβασα για τους αλεξανδρινους..... Ένας αλεξανδρινος ήταν, ας το πουμε, κατι σαν ονειρο για μενα να αποκτησω εναν.... Δεν είχα ιδεα οτι μπορει να αρρωστήσει και να μην δειξει συμπτωματα πριν τους 5 μήνες... Και οτι θα δειξει οτι ηταν αρρωστος λίγες μέρες πριν πεθάνει ουσιαστικά..... Όλα αυτά δεν τα ήξερα.. και άλλα τόσα που δεν ξέρω.... τι μου φταίνε τα πουλιά να τα σκοτώνω? ίσως κάποτε να πάρω ξανά ένα cockatiel που είμαι συνηθισμένος και μου πεθαίνουν μόνο από γερατεία... Ίσως... Σας ευχαριστώ ειλικρινά για το ενδιαφέρον.

10. Thanks jk21 thanked for this post
    Ομάδα Διαχείρισης
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2009
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ - ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Σταυρο τοσο τα πουλια , οσο και αλλα << pet >> ζωα , θελουμε δεν θελουμε , αναπαραγονται και θα αναπαραγονται και στο μελλον . Δεν προκειται αυτο να σταματησει .Η ρεαλιστικη βελτιστη κινηση λοιπον , οσως πραγματικα τα αγαπανε και εχουν συναισθηση της ευθυνης τους , ειναι να βρισκονται στους χωρους βελτιωσης της γνωσης της πλατιας μαζας , για την καλυτερη διαβιωση τους μεσω της επιμορφωσης και δημιουργιας << συνειδησης >> για μια αλλη καλυτερη ορνιθοκουλτουρα .Εισαι καποιος απο αυτους , οπως δειχνουν τα λογια συναισθησης ευθυνης ,ειτε ειναι αποτελεσμα ψυχρης σκεψης ή συγκινισιακου επηρεασμου ... Αν και ο αγωνας αυτος σιγουρα απαιτει την παρουσια αυτων των ανθρωπων σε χωρους ενημερωσης σαν τον δικο μας ή καποιων αλλων , η αληθεια ειναι οτι εχει πιο ευκολα αποτελεσματα , οταν εκτος αυτης της παρουσιας σε συζητησεις , σε παροχη πληροφοριων κλπ , συνοδευεται και απ την επιμελεια καποιων πουλιων , γιατι ο κοσμος πειθεται κυριως απο την πραξη και οχι τη θεωρια .Με τον εναν ή τον αλλο τροπο να εισαι λοιπον παρων και μπορει να βελτιωσεις εμμεσα την ζωη πολυ περισσοτερων πουλιων , απο το ενα , που νομιζεις οτι εχασες με δικη σου ευθυνη .Μεχρι να εγκαταλειψω τουλαχιστον και γω (ποτε δεν ξερεις .. ) εχω δικαιωμα να στο ζητω σαν παρακληση

12. Thanks alex1986lunatic, Luigi thanked for this post
    Likes alex1986lunatic, Luigi liked this post
    Κελαηδάω
    Ημ. Εγγραφής
    Nov 2014
    'Ονομα
    Αλέξανδρος
    Κατοικίδιο
    Ρίκο-κοκατίλ
    Post Thanks / Like
    Μην εισαι τοσο σκληρος με τον εαυτο σου. Τετοιες απωλειες μπορει να συμβουν στον οποιονδηποτε. Και σιγουρα κανεις δεν ξεκινησε την ενασχοληση του με τα πτηνα ως ειδικος. Στην πορεια ολοι καναμε λαθη και μαθαμε απο αυτα. Σημασια εχει οτι φαινεται να εχεις καλες προθεσεις και τη διαθεση να κανεις το καλυτερο.

14. Thanks Luigi thanked for this post
    Likes jk21 , Luigi liked this post

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία