Καλωσορίσατε στο GreekBirdClub.
Αποτελέσματα 1 μέχρι 4 από 4
    Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Jan 2017
    'Ονομα
    κωστας
    Κατοικίδιο
    budgie
    Post Thanks / Like

Budgie προβλημα sos

Καλησπερα παιδια εχω ενα μεγαλο προβλημα.εχω ενα ζευγαρι budgie ζευγαροσαν και εβγαλαν 2 μικρα μεγαλοσαν και το ενα βγενει εξω.τωρα το προβλημα ειναι οτι ο αρσενικος παει απο πανοτου σαν να θελει να ζευγαρωσει.και αυτο φωναζει συνεχεια.και φοβαμαι μην το σκασει. Δεν ξερω τι να κανω.εσεις τι λετε?σας εχει συμβει εσας αυτο το πραγμα?βεβεα βαζω αυγο καθε μερα για να ταιζουν τα μικρα.ευχαριστω

Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Jan 2017
    'Ονομα
    κωστας
    Κατοικίδιο
    budgie
    Post Thanks / Like
    Βρε παιδια κανενας δεν γνωριζει να μου πει? Το καιμενο σκουζει συνεχεια και ο αρσενικος παει συνεχεια απο πανο του.ευχαριστω

Ομάδα Διαχείρισης
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2009
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ - ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

δεν γνωριζω πολλα απο παπαγαλοειδη και συμπεριφορες τους αλλα διαχωρισμος των μικρων μονο με τη μανα τους (αλλα με τον πατερα διπλα με χωρισμα μονο καγκελα και οχι οπτικο ) ισως ελυνε το προβλημα αλλα μονο αν 100 % η μανα αποδεχοτανε την αλλαγη αυτη και συνεχιζε να ταιζει τα μικρα .Αν οχι τοτε τα επιστρεφεις να ειναι ολοι μαζι ξανα . Οσο δεν χτυπα αγρια το πουλακι πχ στο κεφαλι , σιγουρα ειναι κατι ενοχλητικο αλλα οχι κατι με αμεσο κινδυνο για τη ζωη του
    http://www.greekbirdclub.com/signaturepics/sigpic2719_19.gif

Στη φωλιά
    Ημ. Εγγραφής
    May 2013
    'Ονομα
    Stamatis
    Κατοικίδιο
    Budgies - english budgies - cockatiels
    Post Thanks / Like
    Δεν μου έχει συμβεί για να σου πω την άποψη μου από εμπειρία ωστόσο έχεις παρατηρήσει αν ο πατέρας συνεχίζει να ταιζει το μικρό έξω από τη φωλιά; Κανονικά αν δεν το χτυπάει ή δεν του τραβάει πούπουλα που λογικά θα το έκανε μέσα στη φωλιά, δεν νομίζω να είναι κάτι επικίνδυνο για το μικρό. Συνήθως οι επικίνδυνες συμπεριφορές εκδηλώνονται μέσα στη φωλιά όταν τα μικρά αρχίζουν να βγάζουν φτερά. Αν δεις επικίνδυνα τσιμπήματα, μπορείς να δοκιμάσεις αυτό που πρότεινε κ ο Δημητρης να βάλεις χώρισμα στο κλουβι, απλά να παρατηρείς αν η μαμά συνεχίζει να ταιζει κανονικά τα μικρά.

Στάλθηκε από το Lenovo P70-A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

5. Thanks jk21 thanked for this post
    Likes Margarita_Neibis liked this post

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία