Καλωσορίσατε στο GreekBirdClub.
Αποτελέσματα 1 μέχρι 6 από 6
    Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Sep 2017
    'Ονομα
    Αλέξανδρος Σιακαβαρας
    Post Thanks / Like

Συμβίωση παπαγάλου με την γάτα μου

Καλησπέρα και συγνώμη αν δεν γράφω στην προκαθορισμένη κατηγορία αλλά δεν είμαι σίγουρος αν υπάρχει η κατηγορία μου για να γράψω.! :-)
    θα ήθελα να αγοράσω ένα παπαγαλακια budgie και αφού δεν έχει ξανά τύχει να έχω κάποιο από το συγκεκριμένο είδος θα ήθελα την βοήθεια σας.! Αλλά το θέμα δεν είναι μόνο αυτό το θέμα και η ερώτηση μου πρώτου πραγματοποιηθεί κάποια αγορά είναι η εξίς.!
    Εχω στην κατοχή μου μια γάτα ράτσας scottish fold και θα ήθελα να γνωρίζω ποσό εύκολο η δύσκολο είναι να συμβιώσει ένας παπαγάλος με μια γάτα ενώ υπάρχει ήδη η γάτα στο σπίτι.!

Ευχαριστω πολύ προκαταβολικά.!!

Στο κλαδί
    Ημ. Εγγραφής
    Jan 2016
    'Ονομα
    Νίκος
    Κατοικίδιο
    2 Ζευγάρια καναρινιών. Ο Ρεξ με την Αυγούλα και ο Ορφέας με τη Σπυριδούλα. Ένα παπαγαλάκι μπάτζι, τον blue.
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Εγώ νομίζω ότι μπορούν να συμβιώσουν μια χαρά, αρκεί να μην έρχονται σε στενή επαφή. Δηλαδή, όταν βγάζεις τον παπαγάλο για πτήση, να έχεις τη γάτα σε άλλο χώρο.
    Όταν είναι στο κλουβί του, αρκεί να το έχεις ψηλά.
    Τα μπατζι είναι σχετικά ήσυχα παπαγαλάκια και, λόγω μεγέθους, δε θα χρειαστείς τεράστιο κλουβί.

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ομάδα Διαχείρισης
    Ημ. Εγγραφής
    May 2014
    'Ονομα
    Κωνσταντίνα
    Κατοικίδιο
    Cockatiel, Zebra Finches, Καναρίνια, Χάμστερ, Guppies
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Καλησπέρα Αλέξανδρε! Αν υπάρχει η απαραίτητη προσοχή από πλευράς σου δεν θα παρουσιαστεί κάποιο πρόβλημα όπως λέει και ο Νίκος παραπάνω! Σε άλλο χώρο η γατούλα όσο είναι έξω το παπαγαλάκι και να μην το φτάνει τις υπόλοιπες ώρες. Εξαρτάται πολύ και από την ιδιοσυγκρασία της γάτας το αν θα το "κυνηγήσει" ή όχι. Το σίγουρο είναι ότι θα της προσφέρει γατοσινεμά, γιατί θα κάθεται να χαζεύει τις κινήσεις του!

4. Likes Soulaki1 liked this post
    Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Sep 2017
    'Ονομα
    Αλέξανδρος Σιακαβαρας
    Post Thanks / Like
    Καλησπέρα και ευχαριστώ πολύ για την ανταπόκριση σου.!! Συγνώμη βέβαια που απαντάω τώρα αλλά λόγο σπαστου προγράμματος δουλειάς δεν είχα χρόνο.!
    Απλά επειδή λόγο δουλειάς όπως προανέφερα και εγώ και η γυναίκα μου λείπουμε συνέχεια για αρκετές ώρες από το σπίτι μαζί ορισμένες ημέρες του μήνα και γιαυτο φοβάμαι μην καθώς θα λείπουμε γίνει το οτιδήποτε.! Τώρα ο φόβος μου και η ανησυχία μου είναι γιατί σκέφτομαι να κατασκευάσω μόνος μου ένα μεγάλο κλουβί περίπου 1 μέτρο ύψος και με δικιά του βάση για να είναι ψηλά, για να είναι και ο μελλοντικός φίλος μας άνετος αλλά και για μελόντικα αποκτήματα να έχουν τον κατάλληλο χώρο τους.! Δεν ξέρω τι να πω.! Θα κοιτάξω να ρωτήσω και τον κτηνίατρο μου για λόγους αρρώστιας μετάξι των δυο ζωντανών και αν δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα θα ξεκινήσω για την κατασκευή του κλουβιού για αρχή και βλέπουμε.!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ομάδα Διαχείρισης
    Ημ. Εγγραφής
    May 2014
    'Ονομα
    Κωνσταντίνα
    Κατοικίδιο
    Cockatiel, Zebra Finches, Καναρίνια, Χάμστερ, Guppies
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Θα μπορούσες τις ώρες που λείπετε από το σπίτι να απομονώνεις το μπάτζι σε ένα δωμάτιο με κλειστή την πόρτα και να έχει η γατούλα όλο τον υπόλοιπο χώρο δικό της όπως τον έχει συνηθίσει μέχρι τώρα! Είναι η μόνη λύση που μπορώ να σκεφτώ για να είναι σίγουρα ασφαλή και τα δύο όση ώρα είναι χωρίς επίβλεψη.

Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Sep 2017
    'Ονομα
    Αλέξανδρος Σιακαβαρας
    Post Thanks / Like
    Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου.! Κάτι τέτοιο θα γίνει.!

Sent from my iPhone using Tapatalk

8. Thanks CaptainChoco thanked for this post

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία