Καλωσορίσατε στο GreekBirdClub.
Αποτελέσματα 1 μέχρι 2 από 2
    Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Sep 2017
    'Ονομα
    Γιώργος
    Post Thanks / Like

Ερώτηση για κόκκινο καναρίνι!!

Γεια σας Κ απο μενα !!! Τον Ιούνιο αγόρασα Κ εγω ένα κόκκινο καναρίνι αρσενικό, κατακόκκινο για την ακρίβεια, Κ τωρα τον Αύγουστο που μαδαγε παρατηρησα οτι απο μεσα ειναι εντελώς λευκό ειναι φυσιολογικό αυτο; ολα τα φτερά του που πέφτουν ειναι λευκά απο μεσα Κ κόκκινα έξω στην άκρη. Ενώ του έδωσα χρωστική Κ αυγοτροφη για κόκκινα καναρίνια, παντζάρι όπως μου είχαν πει απο εκεί που το αγόρασα, ολα τα καινούργια φτερά του βγαίνουν εντελώς λευκα Κ κόκκινο υπάρχει μονο στα παλιά φτερά του. Έβαλα ακριβως οτι αναλογίες έγραφε στις οδηγίες...πήρα τηλ αυτόν που το πήρα Κ μου είπε Μα συνεχίσω τη χρωστική...αλλα άμα του κανω κακό ας γινει λευκό καλιτερα Κ να μην του ξαναδωσω τπτ...εσείς τι λέτε ;; ειναι η πρώτη φορά που έχω καναρινι Κ δεν ξερω Κ πολλά επι του θέματος !!

2. Thanks jk21 , thanmar78 thanked for this post
    Likes gtsaka liked this post
    Ομάδα Διαχείρισης
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2009
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ - ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

το παντζαρι δεν βαφει , γιατι οι χρωστικες του ειναι υδατοδιαλυτες και οχι λιποδιαλυτες απορροφησιμες απο το συκωτι .Υποθετω θα εχεις φαει παντζαρι και εχεις δει πως αποβαλλεται η χρωστικη του την επομενη μερα απο τον οργανισμο μας ....

η αλλη χρωστικη και η αυγοτροφη που δινεις , σιγουρα βοηθα στη βαφη του αλλα για να δουμε τι ακριβως συμβαινει , πρεπει να μας δειξεις το πουλακι Οδηγός ανεβάσματος φωτογραφιών στο forum για να δουνε οι εμπειροι σε καναρινια χρωματος , για τι ρατσα ακριβως προκειται (ασχετο αν ηταν βαμμενο πριν ) και να μας πεις ακριβως ποτε ξεκινησες την χρωστικη , ποια δινεις , σε τι ποσοτητα και αν ειναι μεσω νερου ή αυγοτροφης

και αν ξερεις ακριβη ηλικια πουλιου
    http://www.greekbirdclub.com/signaturepics/sigpic2719_19.gif

4. Likes gtsaka, thanmar78 liked this post

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία