Καλωσορίσατε στο GreekBirdClub.
Σελίδα 3 από 7 ΠρώτοΠρώτο 12345 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 21 μέχρι 30 από 66
    Ομάδα Διαχείρισης
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2009
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ - ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Αν και φευγουμε λιγο απ το θεμα του Αντωνη , που ετσι κι αλλιως εχει αποφασισει να κανει χρηση του προιοντος ...

Αν εδω μιλαμε για ασαφεια βρε Νικο , που πραγματι στο αν ειναι εντομα η ζωικη πρωτεινη ή μαλακιο ποταμισιο ή θαλασσινο (γαριδα ) δεν υπαρχει αντιστοιχια , τοτε τι να πουμε για πανω απ το 80% των αυγοτροφων της Ευρωπης που εχουν σαν βασικη υλη το εντελως ασαφες bakery products και σαν λιπαρη υλη το επισης ασαφεστατο fats and oils ;

Δεν ξερω αν εσυ δεν εισαι ετοιμος ακομα να το αποδεχθεις αλλα εγω πια αποδεχομαι οτι οι εταιριες πουλουν απλα οτι βλεπουν οτι ο κοσμος ενω ξερει πια , μια χαρα το αποδεχεται ... Καλα κανουν ! Αν αξιζουν βεβαια οι εκτροφεις μιας τετοιας μεταχειρισης , αυτο δεν παει να πει οτι το αξιζουν και τα πουλακια αλλα για να αλλαξει αυτο , πρεπει πρωτα να αλλαξει η ορνιθοκουλτουρα και απο επικεντρο τον εκτροφεα , να γινουν επικεντρα μιας εκτροφης αυτα . Που δεν θα αλλαξει ....
    http://www.greekbirdclub.com/signaturepics/sigpic2719_19.gif

Στη φωλιά
    Ημ. Εγγραφής
    Jun 2016
    'Ονομα
    Δημητριαδης Νικοσ20
    Post Thanks / Like
    Δημητρη δεν χρειαζεται να σε διαβεβαιωσω γιατι γνωριζεις την πορεια μου,
    ξερω τι κανουν γιατι και εγω το εκανα στην ιδια λογικη καποτε,οταν ο στοχος ειναι μονον οι πωλησεις.
    Ειμουν στην ιδια λογικη και με την ιδια τεχνογνωσια ανταγωνιστης τους , προσπαθησαν τοτε με ενδικα μεσα να με σταματησουν... δεν τα καταφεραν
    Τωρα δεν προσπαθουν καν,δεν συμφερει να "σηκωσουν σκονη " μαζυ μου και να παρει διαστασεις ενα θεμα, δεν θελουν να μου κανουν το χατηρι αυτο
    Η ευρωπαικη οδηγια λεει οτι δεν εχουν υποχρεωση αναγραφης συστατικων και αναλυσης χημειου,δεν λεει για παραποιηση συστατικων προιοντος,ουτε για παραπλανητικη διαφημιση προιοντος μεσω ετικετας επισημανσης.

Για την κουλτουρα θυμασαι ,οταν σε γνωρισα σκεφτηκα οτι υπαρχει ελπιδα,δεν εκανα λαθος,
    εριξες φως για το ρουψεν (σχεδον καταργηθηκε)
    το ιδιο και για τα χρωματιστα μπισκοτα
    ανεδειξες τη αξια της βρωμης, του γλυκανισου , του κουρκουμα, και τοσα αλλα.
    Βεβαια εχεις δρομο ακομη μπροστα σου ,χωρις δικαιωμα κοπωσης επειδη καποιοι εχουν συμφερον απο τα σκοταδια της ορνιθοκουλτουρας στην Ελλαδα
    Τωρα παλευεις την ευλογια,αργοτερα ισως τα μεταλλαγμενα, και μετα ας παρουν σειρα τα Ε που μεταφερονται απο υλικα σε τιμες ανεκτες απο ανθρωπους και οχι απο πουλια
    Εστω και αν καποτε διαφωνουμαι εγω αναγνωριζοντας την αγαπη και την προσπαθεια σου,θα ειμαι απο κοντα.

Πολλοι εκρτοφεις εχουν ακομη τους προμηθευτες που τους αξιζουν,σιγα σιγα θα αλλαξει και αυτο.

3. Thanks nikoslarisa thanked for this post
    Ομάδα Διαχείρισης
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2009
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ - ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Εχω δικαιωμα κοπωσης Νικο ... εχω ομως και μια ομαδα και καποια μελη που δεν θα τα αφησω μεχρι τελους

Κουρκουμα ; χμ ... προσεχως ισως στις οθονες σας χαχα .Ναι θεωρητικα τον πιστευω και τον ψαχνω για κατι γενικο αλλα και συγκεκριμενο .Θα δειξει ...

Ηθελα παντως (για να γυρισουμε στο θεμα του Αντωνη ) να βαλει εστω και λιγον και αυτος στην αυγοτροφη .Καλο θα κανει
    http://www.greekbirdclub.com/signaturepics/sigpic2719_19.gif

Στο κλαδί
    Ημ. Εγγραφής
    Mar 2014
    'Ονομα
    Antonis
    Κατοικίδιο
    καναρινια red factor , καρδερινες , καρδερινες ματζορ
    Post Thanks / Like
    εχω πει την αποψη μου οσον αφορα τον κουρκουμα , την σπυρουλινα το σουμακ , το βαλσαμο και διαφορα αλλα , οσες φορες τα δοκιμασα δεν μου βγηκε σε καλο και αποφασισα να τα αφαιρεσω ολα απο τις αυγοτροφες μου , διοτι οι αλλαγεσ των γευσεων ειτε στο νερο ειτε στις αυγοτροφες φαινετε να επηρεασουν αρνητικα τις καρδερινες και ειδικα τις μεταλλαγμενεσ

Στη φωλιά
    Ημ. Εγγραφής
    Jun 2016
    'Ονομα
    Δημητριαδης Νικοσ20
    Post Thanks / Like
    Δηλαδη Αντωνη τι αρνητικο παρατηρησες;

Στο κλαδί
    Ημ. Εγγραφής
    Mar 2014
    'Ονομα
    Antonis
    Κατοικίδιο
    Post Thanks / Like
    Η καρδερινα οταν την ενοχλαει κατι δεν το πινει η δεν το τρωει , αν προσεθεσεις κατι στο νερο και δεν της αρεσει η γευση ειναι αξια να μεινει διψασμενη παρα να πιει νερο , αυτο συνεπαγεται με αυξηση του στρεσσ , κοκκιδιων και κλπ . Το ιδιο ισχυει και με τα προσθετα στις αυγοτροφες ειδικα τα μπαχαρικα προκαλουσαν εντερικα . Αυτες ειναι προσωπικες αποψεις και αφορουν μονο την δικη μου εκτροφη μεταλλαγμενων καρδερινων , σε αλλους μπορει να μην ισχυουν .

Στη φωλιά
    Ημ. Εγγραφής
    Jun 2016
    'Ονομα
    Δημητριαδης Νικοσ20
    Post Thanks / Like
    Δεν εχεις αδικο,αλλα μπορεις να το κανεις με ηπια προσαρμογη και σε βαθος χρονου
    Οι γεννητορες μου απο αρνηση σε βοτανα και ξηρους καρπους ανακατεμενα στην αυγοτροφη μετα απο 4 χρονια εχουν φτασει σε ενα ποσοστο αποδοχης λιγοτερο απο 30% στην καθημερινη ποσοτητα, τα παιδια τους εχουν πανω απο 80% αποδοχη σε ιδια ποσοτητα
    και αυτο ειναι θαυμασιο αν σκεφτει κανεις οτι ξεκινησε απο μηδενικη αποδοχη, και σημερα τρωνε ικανες ποσοτητες για την ρυθμιση των αναγκων του οργανισμου τους.
    Το ελαχιστον ειναι οτι ξερω απο τι δεν υποφερουν......

Στο κλαδί
    Ημ. Εγγραφής
    Mar 2014
    'Ονομα
    Antonis
    Κατοικίδιο
    Post Thanks / Like
    Δεν ειμαι αρνητικος απλως ειδα καποια πραγματα στην δικη μου εκτροφη που με εκανα να αρχισω με την πιο απλη αυγοτροφη , για να βγαλω ακρη τι τα ενοχλα και τι οχι , θα βαζω καθε χρονο κατι καινουριο και θα βγαζω τα συμπερασματα μου , δεν λεω οτι δεν βοηθουν , απλα καποια τα ενοχλανε , αλλα οταν τα βαζουμε ολα μαζι δεν βγαζουμε ακρη , φετος αρχισα με την κρεμωδη ομως την αλλαξα στα μεσα της αναπαραγωγης λογω προβληματων με εντερικα στους νεοσσους , ομως και αργοτερα με αλλη αυγοτροφη παλι ειχα καποια θεματα , και η κρεμωδη ειχε τεραστια αποδοχη .

Sent from my iPhone using Tapatalk

Στο κλαδί
    Ημ. Εγγραφής
    Apr 2010
    'Ονομα
    Nikos
    Post Thanks / Like
    Τον κουρκουμα έχω μερικούς μήνες που τον βάζω εκτός από την αυγοτροφη που την τρώνε κανονικά και σε ταιστρα ανακατεμένο με ξερά τριμμένα βότανα.... Δεν αφήνουν τίποτα γενικά, 95% αποδοχή... Όπως κ οι γεννητορες.... Υπόμονη κ επιμονή θέλουν.

11. Thanks jk21 thanked for this post
    Στη φωλιά
    Ημ. Εγγραφής
    Jun 2016
    'Ονομα
    Δημητριαδης Νικοσ20
    Post Thanks / Like
    Βοτανα ποσο καιρο δινεις;
    Με μετρο ο κουρκουμας...

13. Thanks nikoslarisa thanked for this post

Σελίδα 3 από 7 ΠρώτοΠρώτο 12345 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Δικαιώματα Δημοσίευσης