Καλωσορίσατε στο GreekBirdClub.
Σελίδα 7 από 7 ΠρώτοΠρώτο ... 567
Αποτελέσματα 61 μέχρι 63 από 63
    Ομάδα Διαχείρισης
    Ημ. Εγγραφής
    May 2014
    'Ονομα
    Κωνσταντίνα
    Κατοικίδιο
    Cockatiel, Zebra Finches, Καναρίνια, Χάμστερ, Guppies
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Τα κυνηγάει γιατί απογαλακτίστηκαν και θέλει να κάνει νέα, οπότε προσπαθεί να τα κάνει να πάρουν δρόμο!

Εγώ στο σημείο που έτρωγαν μόνα τους τα χώρισα και άφησα τους γονείς μαζί γιατί ήθελα δεύτερη γέννα και το επέτρεπε ο καιρός γιατί ήταν άνοιξη. Τώρα μπαίνει χειμώνας για τα καλά, οπότε καλά έκανες και την αφαίρεσες. Θα σου κάνουν μερικά αυγά στον πάτο λογικά, αλλά θα ηρεμήσουν. Μπορείς να τα χωρίσεις αν θέλεις ή να τα αφήσεις μαζί αν βλέπεις ότι σιγά σιγά ηρεμούν. Τα μωράκια αν τρώνε από όλα μόνα τους και σπάνε τους σπόρους κανονικά, χώρισε τα από τους γονείς γιατί θα τους βάζεις για λίγο καιρό ακόμα βραστό αυγό πιο συχνά από ότι το χρειάζονται οι γονείς. Όταν ξεχωρίσουμε στα σίγουρα φύλο για όλα τους, βλέπεις πως θα τα χωρίσεις στα κλουβιά που έχεις διαθέσιμα!
    Αν θέλεις μπορείς να πάρεις και τσαμπί κεχρί να τρώνε, που τους αρέσει πολύ!

Στη φωλιά
    Ημ. Εγγραφής
    Jul 2017
    'Ονομα
    spyros
    Κατοικίδιο
    Ενα ζευγάρι ζεμπράκια
    Post Thanks / Like
    Κωνσταντίνα εγω έλεγα προς το παρόν να τα αφήσω καμια εβδομάδα ακόμα με τους γονείς για να μαι σίγουρος οτι απογαλακτίστηκαν και ύστερα να τα χωρίσω...μέχρι την 20'η μέρα είχαν καθημερινά στη διατροφή αυγό οπότε φουλάρισαν μηχανές και τα μεγάλα για καινούργια γέννα...επίσης κεχρί εχουν σχεδόν καθημερινά....το μόνο που δεν δοκιμάζουν με τίποτα ουτε τα μικρά ούτε τα μεγάλα είναι η αυγοτροφή...πήρα συσκευασμένη πήρα και χύμα τπτ...τωρα θα δοκιμάσω κάποια συνταγή απο αυτές που εχουν τα παιδιά εδω μέσα....
    Γενικά οι γονείς πρέπει υποχρεωτικά να κάνουν κάποια στιγμή κατά τη διάρκεια της ζωής τους και άλλη γέννα?θέλω να πώ για την υγεία ή τη ψυχολογία τους αν είναι υποχρεωτικό...

Ομάδα Διαχείρισης
    Ημ. Εγγραφής
    May 2014
    'Ονομα
    Κωνσταντίνα
    Κατοικίδιο
    Cockatiel, Zebra Finches, Καναρίνια, Χάμστερ, Guppies
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Άφησε τα λοιπόν να είσαι σίγουρος και άνετος με την απόφαση σου εσύ που τα βλέπεις μπροστά σου τα πουλάκια και τα ζεις! Όχι δεν είναι υποχρεωτικό να κάνουν κάθε χρόνο γέννα, εγώ φέτος δεν τους έβαλα φωλιά για να γεννήσουν. Έκαναν βέβαια κάποια αυγά στον πάτο, αλλά δεν επηρεάστηκε κάπως αρνητικά η ψυχολογία τους.

Σελίδα 7 από 7 ΠρώτοΠρώτο ... 567

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας