Καλωσορίσατε στο GreekBirdClub.
Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο ... 234
Αποτελέσματα 31 μέχρι 34 από 34
    Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Jun 2012
    'Ονομα
    Γιωργος
    Post Thanks / Like
    άρα κάνω λάθος για το σπόρο.(περί λιγότερης πρωτείνης). όσο αφορά τον συνδιασμό και ιδίως για το κανναβούρι νομίζω είναι πλέον σε όλους σαφές (και ο βασιλικός ήταν ενδιαφέρουσα παρουσίαση Δημήτρη!τη ρόκα έχεις αφήσει λίγο μετέωρη.σταματάω γιατί μάλλον μπαίνω σε άλλα θέματα.) Ευχαριστώ πολύ!!

Αρχηγός Σμήνους!!!
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2009
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ - ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Δεν σου ειπα οτι κανεις λαθος .Σε καποια φυτα πχ σε ραδικι , γλυστριδα κλπ , εχω βρει στοιχεια συγκρισιμα φυλλων και σπορων και ναι εκει υπερτερει ο σπορος , οχι ομως με μεγαλη διαφορα .Δεν μπορω να το ξερω οτι συμβαινει σε καθε περιπτωση .

Για τη ροκα τα εχουμε πει

Οι σπόροι και η διατροφική τους αξία ποστ 133

πολυ ποιοτικος σπορος , ομως εχει μειωμενη αποδοχη αν μαζευτει ωριμος .Θελει σε χλωρη μορφη .Σκληραινει οπως πχ και ο ρεπανοσπορος που δυσκολα και αυτον τον σπαζουν (ομως εκεινος εχει φουλ ερουκικο σαν την ελαιοκραμβη )
    Θα ήθελα να κάνω σαφές , οτι η άποψη μου σε θέματα ασθενειών των πουλιών αποτελεί γνώμη ενός χομπίστα και όχι έγκυρα καταρτισμένου πτηνιάτρου , που είναι ο μόνος αρμόδιος να δίνει γνωματεύσεις . Έτσι πρέπει να εκλαμβάνεται σε κάθε περίπτωση !!!

3. Likes adreas, papgeo liked this post
    Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Jun 2012
    'Ονομα
    Γιωργος
    Post Thanks / Like
    οκ.Ευχαριστώ πολύ Δημήτρη!καλημέρα.

Αρχηγός Σμήνους!!!
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2009
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ - ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Mε τον ταραξακο και τον ζωχο
    φετος να καθυστερουν να αναπτυχθουν , η τσουκνιδα ειναι το ιδανικο θρεπτικοτατο και οχι μονο << σνακ >> που λατρευουν οι καρδερινες μου , υποθετω και οι δικες σας

Εδω το πανω ζευγαρι μου , με τον αρσενικο να πηγαινει πια πρωτος σε οτι τους βαζω και το κοριτσι αν και ζορικο μεχρι προτινος , μαλλον να το εχει αποδεχθει

Ο πιτσιρικας βαφτηκε και ολοενα και σκουραινει

Να και η πρωτη γεννητορας μου του Γιουρκα

Θα ήθελα να κάνω σαφές , οτι η άποψη μου σε θέματα ασθενειών των πουλιών αποτελεί γνώμη ενός χομπίστα και όχι έγκυρα καταρτισμένου πτηνιάτρου , που είναι ο μόνος αρμόδιος να δίνει γνωματεύσεις . Έτσι πρέπει να εκλαμβάνεται σε κάθε περίπτωση !!!

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο ... 234

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας