Καλωσορίσατε στο GreekBirdClub.
Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 21 μέχρι 30 από 34
    Κελαηδάω
    Ημ. Εγγραφής
    May 2015
    'Ονομα
    Αριάδνη
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Και τα 3 ειδη ειναι εξαιρετικα και το καθενα μοναδικο! Τα κοκατιλ ειναι πολυ φιλικα και ησυχα και σιγουρα θα τα πας περιφημα με ενα τετοιο μικρουλι! Ομως και τα μπατζι ειναι υπεροχα! Ειναι σκανταλιαρικα και σιγουρα θα κανουν κατι και θα σε κανουν να γελασεις! Ειναι σαν καρτουν! Παροτλετ δεν εχω ζησει απο κοντα αλλα απ αυτα που βλεπουμε εδω ειναι και αυτα μαιμουδακια! Δε νομιζω οτι θα εχεις θεμα με την εξημερωση και σιγουρα δε θα παρει τοσο καιρο αν κανεις σωστες κινησεις και τακτικα. Δεν μπορεις να φανταστεις τι πλασματα ειναι! Θα σε κερδισει αμεσως και απλα θα θες να περνας χρονο μαζι του. Σε χαλαρωνουν σε κανουν και γελας και ξεχνιεσαι και απορεις καθε φορα με το ποσο εξυπνα ειναι! Ο,τι κι αν αποφασισεις να παρεις θα εχεις αποκτησει εναν υπεροχο φιλο!

2. Thanks Zizu thanked for this post
    Likes CaptainChoco , Efthimis98 , Zizu liked this post
    Στη φωλιά
    Ημ. Εγγραφής
    Jun 2016
    'Ονομα
    George
    Post Thanks / Like
    Λοιπόν, στα budgie μου αρέσει και εμένα που είναι τρελοκομεία και θα ήταν η πρώτη μου επιλογή αν δεν φοβόμουν τη φασαρία που κάνουν (εγώ θα την αντέξω αλλά οι υπόλοιποι στο σπίτι δεν ξέρω..).
    Τα κοκατίλ μου αρέσουν γιατί είναι τα πιο φιλικά/στοργικά αλλά εμφανισιακά δεν με κερδίζουν.
    Σήμερα είδα και lovebird από κοντά και μπορώ να πω πως μαζί με το πάροτλετ είναι από τα πιο όμορφα/γλυκά πτηνά που έχω δει!

Έτσι όπως έχουν τα πράγματα, σκέφτηκα να επισκεφθώ κάποιον από τους εκτροφείς που έχω βρει και μου φαίνονται αξιόλογοι και να διαλέξω με βάση το ένστικτο. Από τη στιγμή που εγώ θα το αγαπάω και θα το φροντίζω ανεξαρτήτως ράτσας, πιστεύω ότι δεν θα έχω πρόβλημα και θα μου το ανταποδώσει. Έτσι κι αλλιώς πιστεύω ότι δεν είναι αντικείμενα για να πω budgie=φιλικό και lovebird=τσαμπουκάς, το λογικό είναι να υπάρχει και budgie που θα είναι πιο δύσκολο από lovebird γιατί απλά έτσι είναι ο χαρακτήρας του πτηνού.
    Αν το βλέπω λάθος διορθώστε με :-)

Κελαηδάω
    Ημ. Εγγραφής
    May 2015
    'Ονομα
    Αριάδνη
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Κοιτα εγω ειχα μπατζι και ο θορυβος δεν ηταν θεμα! Να ετυχε το δικο μου; Μπορει! Παντως αν το αγνοεις οταν κραξει ή του τραβηξεις την προσοχη με κατι αλλο τοτε σταματαει. Το καθενα ομως εχει τα κουμπια του τα οποια με την καθημερινη τριβη θα τα βρεις! Τα λαβμπερντς κανουν σιγουρα αρκετη φασαρια!
    Παντως αν υπαρχει η δυνατοτητα να πας να τα δεις ολα, να πας και να παρεις αυτο που θα σε κερδισει εκεινη τη στιγμη κ θ σ κανει τ κλικ!

5. Thanks Zizu thanked for this post
    Likes Zizu liked this post
    Εκκολαπτόμενος
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2015
    'Ονομα
    konstantinos
    Κατοικίδιο
    καναρινια,καρδερινες
    Post Thanks / Like
    Tα love birds κανουν πολυ φασαρία αλλα και το δικο μου παροτλετ κανει αρκετη ειδικα οταν δεν του δινεις σημασια η δεν ασχολείσαι μαζί του και ειναι στο κλουβι

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

7. Thanks Zizu thanked for this post
    Likes Efthimis98 , Zizu liked this post
    Στη φωλιά
    Ημ. Εγγραφής
    Jun 2016
    'Ονομα
    George
    Post Thanks / Like
    Λοιπόν, αφού διάβασα περισσότερα άρθρα και μίλησα και με τον εκτροφέα, πήρα την απόφαση να πάω για ένα κοκατίλ :-)
    Μου έστειλε και βίντεο με ένα normal grey και ήταν πραγματικά πολύ γλυκό! Επίσης, μου άρεσαν πολύ και τα λουτίνο-αλμπίνο (αν τα λέω σωστά)

Βρήκα αυτό το κλουβί με διαστάσεις 60*40*40. Είναι καλό?

9. Likes alex1986lunatic liked this post
    Super Moderator
    Ημ. Εγγραφής
    Jul 2011
    'Ονομα
    Ευθύμης
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

11. Thanks Iscariot, Zizu, xrisam thanked for this post
    Στη φωλιά
    Ημ. Εγγραφής
    Jun 2016
    'Ονομα
    George
    Post Thanks / Like
    Λοιπόν, τα διάβασα όλα και είναι πολύ χρήσιμα όντως!
    Βρήκα και ζευγαρώστρα 76αρα σε ένα μαγαζί εδώ κοντά, οπότε όλα οκ. Τώρα χαζεύω παιχνίδια για το κλουβί
    Albino και lutino ξέρω ότι είναι διαφορετικές μεταλλάξεις, απλά μοιάζουν αρκετά στα χρώματα και γι'αυτό τα έβαλα μαζί.

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

13. Likes Efthimis98 , krisp, CaptainChoco liked this post
    Κελαηδάω
    Ημ. Εγγραφής
    May 2015
    'Ονομα
    Αριάδνη
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Οταν με το καλο τον παρεις περιμενουμε να μας τον γνωρισεις!!

15. Thanks xrisam thanked for this post
    Likes Efthimis98 , CaptainChoco , xrisam liked this post
    Super Moderator
    Ημ. Εγγραφής
    Jul 2013
    'Ονομα
    Χρύσα
    Κατοικίδιο
    Ξέρξης & Πηνελόπη (Κοκατιλοπαιδάκια μου!!)
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Με το καλό να αποκτήσεις το πουλάκι που επιθυμείς! Θα σου έλεγα να μην διαλέξεις με βάση το χρώμα...διάλεξε ποιο πουλάκι θα σου κάνει κλικ! Έτσι διάλεξα την Πηνελόπη μου ή μάλλον εκείνη μας διάλεξε...

Τώρα αν με ρωτάς απο θέμα ομορφιάς...επειδή έχω τον Ξερξάκο μου που είναι λουτίνο και την Πηνελόπη που είναι νόρμαλ τα θεωρώ και τα δύο πανέμορφα, είμαι και κοκατιλομαμα κουκουβάγια!! Σίγουρα όμως το πιο όμορφο χρώμα είναι αυτό που η φύση έχει δώσει!

17. Thanks Ariadni thanked for this post
    Likes Ariadni, CaptainChoco liked this post
    Κελαηδάω
    Ημ. Εγγραφής
    Mar 2016
    'Ονομα
    Αθανασια
    Κατοικίδιο
    4 Καναρίνια, Χρηστινα,Φωτεινουλα,Δημητράκης, και ενα ανώνυμο, προς το παρόν. καρδερινοκαναρα,Κικιτσα,και αδέσποτο σκυλακι Ρουντης.
    Post Thanks / Like
    αχ, βρε Χρυσα, με τα ωραια σου.....ολες κουκουβαγιες ειμαστε...

19. Thanks xrisam thanked for this post
    Likes xrisam liked this post

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία