Καλωσορίσατε στο GreekBirdClub.
Αποτελέσματα 1 μέχρι 2 από 2
    Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2015
    'Ονομα
    Βαγγέλης
    Post Thanks / Like

Έντονη διάθεση κανάρας

Καλησπέρα και καλές γιορτές σε όλους!

Εδώ και περίπου μία εβδομάδα παρατηρώ το εξής φαινόμενο. Εργάζομαι για ώρες στον Η/Υ και έχω δίπλα μου σε κοντινή απόσταση το κλουβί με την κανάρα μου. Κάθε φορά που γυρίζω και την κοιτάζω αρχίζει να ψιλοτραγουδά και τεντώνει το κεφάλι πίσω σηκώνοντας ταυτόχρονα την ουρά. Και πριν το έκανε αυτό αλλά τώρα το κάνει συνέχεια για πολλά συνεχόμενα λεπτά. Ειδικά όταν πλησιάζω το κλουβί και καταλαβαίνει ότι θα ανοίξω την πόρτα για να την βγάλω έξω τρελαίνεται! Θέλει απλά να ζευγαρώσει η καημένη ή είναι κάτι άλλο;

Τέλη Αυγούστου πέρασε πτερόρροια. Άλλαξε σχεδόν όλα τα μεγάλα φτερά της ουράς μέσα σε μία εβδομάδα. Όμως τα πούπουλα στο σβέρκο της δεν αναπληρώθηκαν με αποτέλεσμα από τότε να έχει αρκετά γυμνό σβέρκο. Μπορώ να κάνω κάτι γι’ αυτό ή θα αναπτυχθούν μόνα τους εν καιρώ;

Και μια φωτογραφία από την όμορφη τσαπερδόνα μου!

Στο κλαδί
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2015
    'Ονομα
    Λάμπρος
    Post Thanks / Like
    Ήρεμη πολύ την βλέπω.Μήπως έχεις φωτισμό πολλές ώρες για την εποχή?Το να είναι χαρούμενη λογικό το βρίσκω αφού βλέπω σου έρχεται στο χέρι και παίζει μαζί σου.Νομίζω για να δεις με βεβαιότητα αν είναι πυρωμένη με φώτο στην κοιλιά χαμηλά θα φανεί.Αυγοτροφή ή αυγό πόσες φορές δίνεις την εβδομάδα?

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας