Καλωσορίσατε στο GreekBirdClub.
Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Αποτελέσματα 11 μέχρι 13 από 13
    Ομάδα Διαχείρισης
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2009
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ - ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

να της δινεις συχνα αυγουλακι και αν θες δοκιμαζε να ξεπαγωνεις και να δινεις λιγο τριμμενο (και μετα ξεπαγωμενο ) αρακα κατεψυγμενο .Παρε λιγο αρακα καμμια χουφτα οπως ειναι παγωμενος , τριψε οσο μπορεις σε μουλτι και αποθηκευσε τον αμεσα ξανα στην καταψυξη σε ενα αλλο δοχειο .Δινε ενα κουταλι κοφτο την ημερα , να φαει οσο θελει , αφου πρωτα ξεπαγωσει

δεν χρειαζεσαι πολυβιταμινη αν δεν εχει γενικη πτεροροια

το μιγμα απεφυγα πριν να σου απαντησω , για να ακουσεις και καμμια αλλη γνωμη .Δεν δινω ιχνος απ τον μαυρο σπορο .Ειναι ειτε rape seed ειτε rubsen

Ρούπσεν ένας αμφιλεγόμενος σπόρος

Για μιγματα ελπιζω να σου πουνε τα μελη .Καποια ισως δινουν και αυτο τον σπορο και να ειναι ευχαριστημενα .Εγω κανω δικο μου μιγμα

Πολυβιταμινη αν παρεις καποια στιγμη (δεν την κρινω φουλ απαραιτητη αλλα αν θες παρε ) να εχει και αμινοξεα εκτος απο βιταμινες (λυσινη , μεθειονινη ) και να δινεις 1 φορα την εβδομαδα σε περιοδους εκτος πτεροροιας και προετοιμασιας αναπαραγωγης που δινουν συχνοτερα .Τοτε επειδη θα δινεις ισως καθημερινη αυγοτροφη , θα σου ελεγα αν κανεις καποια συνταγη, να ενσωματωνες εκει την πολυβιταμινη .Αυτα θα τα δεις στο μελλον
    http://www.greekbirdclub.com/signaturepics/sigpic2719_19.gif

Στη φωλιά
    Ημ. Εγγραφής
    Nov 2016
    'Ονομα
    Vassilis
    Post Thanks / Like
    Σ ευχαριστω πολυ. Εχεις να μου προτείνεις καποια καλη συσκευασμενη τροφη να τους ξεκινησω τελειωνοντας αυτη που εχω? Θελω ακόμα να μου πεις αν υπάρχει κατι να τονίζει το κιτρινο χρωμα τους απο τροφη αλλα οχι χημικη χρωστικη και τετοια.

Ομάδα Διαχείρισης
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2009
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ - ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Σου παραθετω το θεμα με τα μιγματα του εμποριου και ευχομαι τα μελη να σου προτεινουν ποια θεωρουν καλυτερα , αφου κανουν χρηση και μπορουν να εχουν γνωμη

Δεν χρησιμοποιω ετοιμο μιγμα , οποτε δεν μπορω να τα κρινω για την ποιοτητα τους σε φρεσκαδα (σημαντικος παραγοντας επιλογης ) , ενω ειμαι συνολικα αρνητικος στις ποσοστοσεις τους (σημαντικος ισως ομως λιγοτερο απο οτι της φρεσκαδας , αν το υπολοιπο σιτηρεσιο των πουλιων ειναι προσεγμενο )

Μεσα στο θεμα μπορεις να διαβασεις την αποψη μου , η οποια συνοψιζεται σε μιγμα χωρις ρουπσεν και με ελαχιστο νιζερ , οταν σε ολα ειναι πρωτος σπορος ειτε ο ενας ειτε ο αλλος

Μείγματα Σπόρων για Καναρίνια

http://www.greekbirdclub.com/signaturepics/sigpic2719_19.gif

4. Likes dikai liked this post

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία