Καλωσορίσατε στο GreekBirdClub.
Αποτελέσματα 1 μέχρι 4 από 4
    Κελαηδάω
    Ημ. Εγγραφής
    Feb 2010
    'Ονομα
    Θοδωρής
    Κατοικίδιο
    Καναρινια/Kαρδερινα
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Ανέβασμα φωτογραφιών...

Καλημερα στην παρεα.Ενας λογος που δεν ανεβαζω συχνα φωτο παρολο που τραβαω για να τις ποσταρω ειναι οτι ''βαριεμαι''αλλα και ψαχνω μια ωρα να δω που ανεβασα την τελευταια φορα.Ειχα photobucket εληξε λεει.ειχα imageshack μια απ τα ιδια.τωρα βρηκα ενα αλλο και ανεβασα 3 φωτο...αλλα και παλι οταν ερθει η ωρα εκεινη ψαχνομαι με τους κωδικους μου.Δεν μπορουμε να της βαζουμε απευθειας απ τον υπολογιστη μας???Η μπορουμε και δεν το εχω βρει???Σορρυ αλλα δεν εχω και τις καλυτερες σχεσεις με το νετ και τα παραταω ευκολα .....
    Τελευταία επεξεργασία από teo24; 19-12-2016 στις 12:01

Ομάδα Διαχείρισης
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2009
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ - ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Θοδωρη αν υπηρχε ελευθερα η δυνατοτητα ανεβασματος στα φορουμ , φωτο επαρκους ογκου μνημης για να δινουν την πληροφορια που πρεπει να δωσουν (και οχι εικονιδια λιγων kb ) σε ελαχιστες ημερες τα φορουμ θα γονατιζαν εντελως και πολυ συντομοτερα θα ηταν πολυ αργα σε ταχυτητα αλλαγης σελιδων .Δεν ειναι εφικτο ... αυτο συμβαινει ή σελιδες σαν αυτες που αναφερεις (το imgur.com ειναι θα ελεγα αρκετα καλο ) που υπαρχουν για αυτο το λογο και κερδιζουν απο τους μη free λογαριασμους και στο fb που επισης εχει τεραστια βαση δεδομενων . Επειδη ξερω οτι εκει εισαι μελος , αν ανεβασεις φωτο δημοσια στα αλμπουμ σου εκει και δεν ειναι με επιλογη σου επισης στις ρυθμισεις , κρυφες απο μηχανες αναζητησης σε μη μελη του fb (ετσι ειναι default αν δεν το αλλαξεις ) , η διευθυνση της φωτο εκει , μπορει να χρησιμοποιηθει και εδω οπως σε σελιδες σαν το imgur κλπ . Δεν ειναι εφικτο με φωτο απο πμ . Παντως αν δεν ανεβαζεις προσωπικες σου αλλες φωτο σε ποσοτητα σε σελιδες σαν το imgur και επιλεξεις πχ σε αυτο να ανεβαζεις μονο του φορουμ σε μεγεθος που να καλυπτει απο το 1/4 με μισο μιας μεγαλης οθονης pc , ο ογκος που δινει ειναι επαρκης για αρκετα ακομα χρονια λειτουργιας (πρωτα ο Θεος και το ενδιαφερον των μελων .... ) αυτης της παρεας
    http://www.greekbirdclub.com/signaturepics/sigpic2719_19.gif

3. Thanks teo24 thanked for this post
    Κελαηδάω
    Ημ. Εγγραφής
    Feb 2010
    'Ονομα
    Θοδωρής
    Κατοικίδιο
    Καναρινια/Kαρδερινα
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Σ'ευχαριστω Δημητρη.Θα το δοκιμασω αυτο που λες,απλα ελεγα μηπως γινοταν και δεν το ειχα παρει ειδηση...Δεν ανεβαζω αλλες φωτο,και τ'άλλα 2 που ειχα δουλεψει αν τα δεις ειναι γεματα μονο με φωτογραφιες για το φορουμ.

Ομάδα Διαχείρισης
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2009
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ - ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Θοδωρη ουσιαστικο προβλημα εχει υπαρξει με το imageshack που εκλεισε τις παλιες φωτο αν δεν κανεις premium λογαριασμο .Ασχετα αν ηταν πολλες ή οχι .Εκει εχουμε θεμα και εχουν χαθει αρκετες παλιες φωτο .Στο photobucket εχουν ως πολιτικη απλα αν οι φωτο εχουν μεγαλη επισκεψθμοτητα , να τις κλεινουν καποιες εβδομαδες , πιεζοντας σε να κανεις λογαριασμο premium .Μετα ειναι ελευθερες .Εγω ανεβαζοντας ενα σωρο εκει , δεν εχω γεμισει . Απλα εχω παει πια στο imgur γιατι με βολευει και στο ανεβασμα και προς το παρον δεν εχω περιορισμους

Σε εμας στη διαχειριση υπαρχει δυνατοτητα να ανεβασουμε και λιγο μεγαλυτερο ογκο (οχι κατι σημαντικο ) αλλα δεν το χρησιμοποιουμε παρα μονο σε περιπτωση που θελουμε να ανεβασουμε καποιο χρησιμο αρχειο ( pdf , ppt , doc ) που και εκει τα ορια ειναι χαμηλα , για την ευσταθεια λειτουργιας μας
    http://www.greekbirdclub.com/signaturepics/sigpic2719_19.gif

6. Thanks teo24 thanked for this post

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία