Καλωσορίσατε στο GreekBirdClub.
Αποτελέσματα 1 μέχρι 4 από 4
    Στο κλαδί
    Ημ. Εγγραφής
    Aug 2012
    'Ονομα
    stelios
    Κατοικίδιο
    καρδερινoκαναρο(ερνεστο..)-2 cockatiel(Πανος..k Billis)-1 Καναρινι (Μητσος...)
    Post Thanks / Like

Cockatiel εμμονή με το κουρτινόξυλο...!

Εδω και 1 μιση χρονο περιπου εχω τον Πανο... - ενα πολυ ηρεμο αρσσενικο Κοκατιλ που με εχει ξετρελανει με τα σφυριγματα του και τα ναζια του! Μεσα στο σπιτι οταν τον αφηνω η θα βρισκεται πανω μου η πανω στα κουρτινοξυλα π τρελενεται να αραζει! Ενω ο Μπιλης (το αλλο αρσενικο κοκατιλ μου) πεταει και κανει σβουρες σε ολο το σπιτι να ξεμουσιασει αυτος κοιταει να αραξει πανω στο κουρτινοξυλο!!! Πολλες φορες αν δεν τον κατεβασω εγκαιρα το απογευμα π ψιλοσουρουπωνει... του αρεσει να αποκοιματε κιολας. Αλλα και πρωι να ειναι παλι θελει να ειναι ψηλα και να μας ελενχει..!Τωρα η πολυ τεμπελης ειναι και δε θελει να ξεμουδιαζει η τη βρισκει εκει... τι να πω. Σαν συγκατοικηση που τα εχω σε μεγαλη κλουβα παντως, δεν εχουν κανενα θεμα και ουτε τσακωνονται! Γιατι ομως το κανει αυτο; Γιατι θελει μονο κουρτινοξυλο και οχι πεταγμα; Εχει κανεις παρομοιο θεμα; Τι εξηγηση υπαρχει;

ευχαριστω για τις οποιες απαντησεις!

Tου αρεσει και ξεχνιεται εκει μεχρι να τον μαζεψω - αλλιως ειναι ικανος να κοιμηθει εκει. Εχει κανεις/καμια παρομοια συνηθεια με το μικρο του? Τι να φταιει αραγε που προτιμαει το κουρτινοξυλο απο το να ξεμουδισαει δεξια και αριστερα;

Ακουω γνωμες!!
    Τελευταία επεξεργασία από Efthimis98; 18-11-2016 στις 20:45 Αιτιολογία: Συγχώνευση

2. Likes Βασιλεία liked this post
    Στη φωλιά
    Ημ. Εγγραφής
    Jun 2016
    'Ονομα
    Φωτεινη
    Κατοικίδιο
    ενα budgie τον SUNNY
    Post Thanks / Like
    Και το δικο μου το μπατζι οταν το βγαζω εξω κανει μια δυο βολτες στο σαλονι και μετα καθετε σε ενα διακοσμητικο κλουβι διπλα στο παραθυρο με τις ωρες .
    πιστευω πως ειναι θεμα χαρακτηρα..

4. Likes Efthimis98 , Βασιλεία liked this post
    Super Moderator
    Ημ. Εγγραφής
    Jul 2011
    'Ονομα
    Ευθύμης
    Κατοικίδιο
    Zebra Finch, Budgie
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Πέρα από αυτό που ανάφερε η Φωτεινή, λογικά του αρέσει να κάθεται εκεί γιατί είναι ψηλά, δηλαδή υπάρχει ασφάλεια και επίσης μπορεί να εποπτεύει όλο το χώρο.

6. Thanks mai_tai, xrisam thanked for this post
    Likes mai_tai, xrisam liked this post
    Gold Member
    Ημ. Εγγραφής
    Feb 2011
    'Ονομα
    Δημήτρης
    Κατοικίδιο
    Razza espanol, cockatiels, καρδερίνες, σκυλάκια
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Ο αρχηγος μιας αγέλης κοκατιλ καθεται πάντα στο υψηλότερο σημείο! έτσι κι αυτος θελωντας να ηγηθεί της παρεας σας κάθεται στο πιο ψηλό σημείο!
    Επίσης οπως λεει και ο Ευθυμης εκει ειναι στο πιο ασφαλες σημειο και μπορει να εποπτεύει τα πάντα!
    ΓΗΡΑΣΚΩ ΑΕΙ ΔΙΔΑΣΚΟΜΕΝΟΣ

ΠΣΕΠΠ G130

8. Thanks mai_tai, xrisam thanked for this post
    Likes Efthimis98 , mai_tai, xrisam liked this post

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία