Καλωσορίσατε στο GreekBirdClub.
Σελίδα 1 από 5 123 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 1 μέχρι 10 από 41
    Στη φωλιά
    Ημ. Εγγραφής
    May 2015
    'Ονομα
    Αλεξης
    Post Thanks / Like

αγορα κοκατιλ τι να προσεξω

Καλησπερα παιδια μετα απο καιρο.

θα αγορασω εναν παπαγαλο κοκατιλ 75ευρω ταισμενο στο χερι κιτρινου χρωματος απο ιδιωτη
    υπαρχει κατι που πρεπει να.προσεξω.?
    Μια κοπελα μου ειπε για μια αυτοανοση ασθενεια και απο τι διαβασα δεν μπορω να το δω αμμεσα αλλα με αιματολογικες εξετασεις..

Υπαρχει κατι αλλο που πρεπει να προσεξω. Το πουλι θα ερθει απο αθηνα μονο απο φωτο το εχω δει
    θεσσαλονικη δεν βρηκα τπτ ημερο ταισμενο στο χερι. Το θελω γιατι ο μικρος μου ειναι 2 μηνων και δεν θελω να ειναι επιθετικο το πουλι.
    Ευχαριστω εκ των προτερων.

Στο κλαδί
    Ημ. Εγγραφής
    Jul 2014
    'Ονομα
    Αριστειδης
    Κατοικίδιο
    Καναρινια
    Post Thanks / Like
    Λοιπον καλησπερα εγω σας λεω να ψαξετε λιγο ακομα με ενα γκουγκλαρισμα θα βρειτε πολλους εκτροφεις.Εαν επισκεφθειτετον χωρο οπου εχουν τα πτηνα ,θα μπορειτε να εχετε αποψη για τον εκτροφεα,αν ειναι καθαρος και να δειτε τα υπολοιπα πτηνα που εχει.Υπομονη εγω συμβουλευω.Τωρα για πληροφοριες θα σας πουν τα εμπειρα μελη.Παντως χρειαζονται ενα καλο μειγμα,μεγαλο κλουβι και αγαπη.....

Στη φωλιά
    Ημ. Εγγραφής
    May 2015
    'Ονομα
    Αλεξης
    Post Thanks / Like
    Κλουβι εχω ετοιμασει ειδη με διαστασεις 80χ80χ150υψος
    αλλα τις περισσοτερες ωρες θα ειναι εξω
    του εχω φτιαξει και σταντ που ειδα στο νετ.
    Εκτροφειο δεν εχω βρει θεσσαλονικη μονο πετ σοπ αλλα δεν θελω να παω γιατι αυτα που γ υρισα δεν εχουν ιδεα απο κοκατιλ για διατροφη και πολλα αλλα.
    Ηθελε να μου πουλησει κλουβι 30χ35χ45 και εφυγα κατευθειαν.
    Δυστιχος δεν μπορω να παω αθηνα να το δω.

Στο κλαδί
    Ημ. Εγγραφής
    Jul 2014
    'Ονομα
    Αριστειδης
    Κατοικίδιο
    Καναρινια
    Post Thanks / Like
    Τοτε αν δεν βιαζεστε μπορειτε να ζητησετε απο καποιο παιδι στο φορουμ να σας χαρισει καποιο.Τελευταια σας επιλογη να ειναι το πετ σοπ.

Administration Team
    Ημ. Εγγραφής
    May 2014
    'Ονομα
    Κωνσταντίνα
    Κατοικίδιο
    Cockatiels, Zebra Finches, Καναρίνια, Χάμστερ, Platy fish
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Η αλήθεια είναι πως το ιδανικό θα ήταν να μπορείς να περάσεις από το χώρο τους και να δεις το ίδιο το πουλάκι και τις συνθήκες διαβίωσης του. Τώρα αν αυτό δεν είναι εφικτό, σιγουρέψου πως το πουλί δεν έχει κομμένα φτερά και ο εκτροφέας του πουλάει για ήμερο. Αν δηλαδή οι φωτογραφίες είναι πάνω στο χέρι του κλπ. Ζήτα μία φωτογραφία να φαίνεται η πλάτη του πτηνού για να μπορείς να διακρίνεις ότι έχει τα φτερά του.

Στη φωλιά
    Ημ. Εγγραφής
    May 2015
    'Ονομα
    Αλεξης
    Post Thanks / Like
    Δεν βιάζομαι αλλά δύσκολα να βρω κάποιον που να μεγαλώνει με κρέμα και να είναι ημέρα και να χαρίζει.
    Έχω ετοιμάσει κλουβι σταντ και χώρο στο σαλόνι και αν μείνουν εκεί κάνα μήνα άδεια θα με σκοτώσει η γυναίκα μου.
    να αγοράσω θέλω αλλά από τι διαβασα απαγορεύεται στους κανονισμούς του φόρουμ.
    Διάβασα και αγγελίες αν πουλάει κάποιος αλλά τπτ.
    αγγελία δεν μπορώ να βάλω για αγορά γιατί απαγορεύεται και να ζητήσω να μου χαρίσουν θα με κοροϊδεύουν γιατί είναι ακριβά πουλιά.
    σε πετ δεν πάω παντός γιατί μου φάνηκαν σχεδόν όλα μπουφιασμενα που τα ειδα

7. Likes rafa liked this post
    Στο κλαδί
    Ημ. Εγγραφής
    Dec 2014
    'Ονομα
    Ραφαήλ
    Κατοικίδιο
    ο/η Κόκι(ringneck),Κλαιρη(σκυλος)8 γατες,gismo(ινδικο χοιριδιο)
    Post Thanks / Like
    Οχι δεν ειναι και τοσο ακριβα πουλια(σε σχεση με αλλα)....βαλε αγγελια δεν εχεις να χασεις τιποτα στο κατω κατω μπορει να βρεθει καποιος να σου χαρισει ενα ζουζουνι...

Στάλθηκε από το LG-H340n μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Administration Team
    Ημ. Εγγραφής
    May 2014
    'Ονομα
    Κωνσταντίνα
    Κατοικίδιο
    Cockatiels, Zebra Finches, Καναρίνια, Χάμστερ, Platy fish
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Αλέξη όπως λες και μόνος σου το φόρουμ δεν επιτρέπει τις αγοραπωλησίες. Κανείς όμως δεν θα σε κοροϊδέψει αν ζητήσεις παπαγάλο. Κάνε μία βόλτα και δες πόσα κοκατίλ έχουν χαριστεί κατά καιρούς στο φόρουμ. Δύο κοκατίλ έχω και δεν αγόρασα κανένα τους. Και τα δύο μου χαρίστηκαν από μέλη εδώ. Το πιο σημαντικό για τους περισσότερους από εμάς που αγαπάμε τα πουλάκια που γεννιούνται στην παρέα μας, είναι να είμαστε σίγουροι ότι πηγαίνουν σε καλά χέρια, σε ανθρώπους που είναι συνειδητοποιημένοι για το είδος και τα θέλουν για πάντα στη ζωή τους. Το μόνο "πρόβλημα" εδώ, είναι πως οι περισσότεροι που ζευγαρώνουμε πουλάκια το κάνουμε τη σωστή εποχή της αναπαραγωγικής περιόδου που είναι την άνοιξη. Επομένως αυτή την εποχή δύσκολα θα βρεις παπαγάλο μικρό σε ηλικία.

Το να αγοράσεις από ένα σωστό εκτροφέα, που αγαπά, σέβεται και δεν βλέπει σαν προϊόν τα πουλιά του, δεν τα έχει μέσα στην βρώμα και στην κουτσουλιά κανείς δεν το κατακρίνει και είναι μία καλή επιλογή να πάρεις από κάποιον τέτοιο άνθρωπο. Απλά σαν φόρουμ δεν θέλουμε να βλέπουμε τα πουλιά σαν εμπόρευμα. Το μόνο πρόβλημα που βλέπω εγώ είναι πως δεν μπορείς να δεις το πουλάκι πριν το πάρεις στα χέρια σου.

10. Likes xrisam liked this post
    Στη φωλιά
    Ημ. Εγγραφής
    May 2015
    'Ονομα
    Αλεξης
    Post Thanks / Like
    Δεν μπορώ να ζητήσω σε αγγελεια γιατί πρέπει να συμπληρώσω 50 μυνήματα.
    το ξέρω ότι πρέπει να πηγαίνουν μόνο σε ζωόφιλους και ανθρώπους που ξέρεις ότι θα το αγαπάνε γιατί είμαι σε φόρουμ με ενυδρεία και έχω και γένητουρια τώρα από τους μονομάχους και θα χαριστούν σε άτομα του φόρουμ που ξέρω ότι θα είναι ευτιχισμενα και με ιδανικές συνθήκες διαβίωσης για το κάθε ζωντανό.
    είχα παλαιότερα κοκατιλ όχι ημερο και ιγκουανα 13 χρόνια περίπου.
    γνωρίζεις από πριν ότι θα είναι μαζί σου για όλη τους την ζωή.
    γενικά και στα ενυδρεία μπαίνουν άτομα που σκοπός είναι να πάρουν τζάμπα εξοπλισμό και ζωντανά και να τα εμπορεύονται μετά. Έχω δει πολλά τέτοια.

12. Likes CaptainChoco liked this post
    Super Moderator
    Ημ. Εγγραφής
    May 2015
    'Ονομα
    Αριάδνη
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Καλησπερα Αλεξη! Με το καλο να δεχτεις το φτερωτο σου φιλο! Αφου δεν μπορεις να το δεις απο κοντα ζητα φωτογραφιες που να φαινονται νυχια ραμφος φτερα και αν γινεται ζητα και φωτογραφια του κλουβιου που μενει!

Σελίδα 1 από 5 123 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας