Καλωσορίσατε στο GreekBirdClub.
Σελίδα 2 από 11 ΠρώτοΠρώτο 1234 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 11 μέχρι 20 από 101
    Αρχηγός Σμήνους!!!
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2009
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ - ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Εγω περιμενω να ακουσω και αλλες γνωμες για νοτες ... ας αναλυσουμε πρωτα αυτα που υπαρχουν και ας μπουνε και αλλα μετα .Αυτο περιμενω ... οχι like !
    Θα ήθελα να κάνω σαφές , οτι η άποψη μου σε θέματα ασθενειών των πουλιών αποτελεί γνώμη ενός χομπίστα και όχι έγκυρα καταρτισμένου πτηνιάτρου , που είναι ο μόνος αρμόδιος να δίνει γνωματεύσεις . Έτσι πρέπει να εκλαμβάνεται σε κάθε περίπτωση !!!

2. Likes stefos, Μ/Δ, mparoyfas, wild15, xrzar liked this post
    Κελαηδάω
    Ημ. Εγγραφής
    Feb 2014
    'Ονομα
    ΜΑΝΟΣ & ΕΛΕΝΗ
    Κατοικίδιο
    Καναρίνια πολλά παρδαλά και διάφορα
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

για αυτα θα πρότεινα καθε μελος να εχει δικο του θεμα για τα πουλακια που θελει να κριθούν απο το φόρουμ, αν παραθέσω και εγω το βιντεακι μου θα εχουμε 3 τον αριθμό θα ειναι δυσκολο να γινει κουβέντα κατα την γνωμη μου συν οτι σε ξεχωριστό (οπως ανοιξε ο Στεφανος) θεμα θα μπορει ο καθενας μας να κρατήσει αρχειο και να το συνεχίζει ανα διαστήματα ωστε να βλεπει και την προοδο του τραγουδιστή του .
    Δεν μπορείς να αποφύγεις να μεγαλώνεις , αλλά δεν είσαι υποχρεωμένος να γεράσεις! (G. Burns, entertainer)

4. Likes Μ/Δ liked this post
    Αρχηγός Σμήνους!!!
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2009
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ - ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Μανο κατι μου λεει ,οτι αν γινει αυτο ,οσοι μπορουν να βοηθησουν ,θα πουνε ,ε που να πρωτογραφω .Ας ξεκινησουμε με αυτα που εχουν ηδη μπει και στην πορεια ας μπουνε και αλλα .Συντομα πολλοι περισσοτεροι απο αυτους που τωρα μπορουν να το κανουν ,θα ειναι εις θεσην και κεινοι ,αρκει να μαθουνε ή να μαθουνε καλυτερα απο οσο ηδη μπορουνε αυτη τη στιγμη
    Θα ήθελα να κάνω σαφές , οτι η άποψη μου σε θέματα ασθενειών των πουλιών αποτελεί γνώμη ενός χομπίστα και όχι έγκυρα καταρτισμένου πτηνιάτρου , που είναι ο μόνος αρμόδιος να δίνει γνωματεύσεις . Έτσι πρέπει να εκλαμβάνεται σε κάθε περίπτωση !!!

6. Likes stefos, Gardelius liked this post
    Κελαηδάω
    Ημ. Εγγραφής
    Sep 2013
    'Ονομα
    Στεφανος
    Κατοικίδιο
    γαρδελια !!
    Post Thanks / Like
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από jk21 Εμφάνιση Μηνύματος
    Μανο κατι μου λεει ,οτι αν γινει αυτο ,οσοι μπορουν να βοηθησουν ,θα πουνε ,ε που να πρωτογραφω .Ας ξεκινησουμε με αυτα που εχουν ηδη μπει και στην πορεια ας μπουνε και αλλα .Συντομα πολλοι περισσοτεροι απο αυτους που τωρα μπορουν να το κανουν ,θα ειναι εις θεσην και κεινοι ,αρκει να μαθουνε ή να μαθουνε καλυτερα απο οσο ηδη μπορουνε αυτη τη στιγμη
    Συμφωνώ απόλυτα !!! Όλα εδώ συγκεντρωμένα ...., απόψεις, συμφωνίες, διαφωνίες, εκμάθηση, συμβουλές, συμπεράσματα.....

Στο κλαδί
    Ημ. Εγγραφής
    Dec 2013
    'Ονομα
    Χαρης
    Κατοικίδιο
    καναρινια
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Να βαλω και γω ρε παιδια ενα βιντεακι με το καμαρι μου .
    Ας πει καποιος καμμια γνωμη αν και ειναι μικρο το βιντεο.Στο βαθος ακουγεται η βρυση πουχω ανοιξει ,να τρεχει το νερο ,να ακουει και να κελαιδαει

http://vid258.photobucket.com/albums...psddhc891v.mp4
    Τελευταία επεξεργασία από HarrisC; 01-01-2015 στις 12:43

Κελαηδάω
    Ημ. Εγγραφής
    Mar 2013
    'Ονομα
    Γιάννης
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Τιμπρες, σπάνια Κασκαμπελ, notabatida και πολλά Chau Chau!!!! Σε τέτοιο βαθμό που στο δικό μου αυτι γίνονται ενοχλητικα γιατί λέει συνεχώς αυτά!
    Πχ ξεκινάει με τιμπρε μετά λέει batida και κατευθείαν Chau Chau.
    Μετά timbre profundo μια μικρής έκτασης Κασκαμπελ και ξανά Chau Chau...

10. Likes HarrisC, wild15, xrzar, lagreco69 liked this post
    Κελαηδάω
    Ημ. Εγγραφής
    Sep 2013
    'Ονομα
    Στεφανος
    Κατοικίδιο
    γαρδελια !!
    Post Thanks / Like
    Γιάννη μπορείς να γράψεις και δευτερόλεπτα ακριβως σε κάθε νότα για να καταλαβω-ουμαι
    που ακούγεται η κάθε μία

12. Likes jk21 liked this post
    Κελαηδάω
    Ημ. Εγγραφής
    Feb 2014
    'Ονομα
    ΜΑΝΟΣ & ΕΛΕΝΗ
    Κατοικίδιο
    Καναρίνια πολλά παρδαλά και διάφορα
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

μιας και ειδα κινητικοτητα θα βαλω και εγω τα τραγουδια που εχω στο μπαλκονι μου , στο 1ο βίντεο σκουφατος χαρισμενος απο το Στέλιο ninos
    στην μεση του βιντεο 2:45 ξεκιναει χαρισμενος απο τον Γιαννη johnakos32 στο 2ο βιντεο συνεχιζουν τα ιδια πουλια και σφηνα μπαινει μια κοπελα wanna be αρσενικος χαρισμενη κουκλαρα απο τον Γιάννη koukoulis προσπαθωντας να μιμηθει το τραγουδι τους στο 3ο βιντεο θα ακουστει αρκετα σιγανα χαρισμενος απο τον Δημητρη jk21 ο λογος που ακούγεται σιγανα ειναι οτι για καιρο τον ενοχλουσε το καροτσι της λαικης που παρκαριζα διπλα του και εσπαγα το κεφαλι μου γιατι δεν τραγουδα αλλα ηταν αυτο μεσα στο οπτικο του πεδιο και τον ενοχλουσε η μερα των βιντεο ηταν η μερα που το εβγαλα θα χαρω πολυ για την γνωμη σας οποιουδήποτε μελους με ή χωρις εμπειρια , ειναι τα πρωτα μου βηματα στα τιμπραντο και προσπαθω να κανω κατι διαφορετικο στην εκτροφη καναρινιων, με αλλαγες οπως 90αρες κλουβες με 1 πουλακι μεσα , πλουσια χορτα σε καθημερηνη βαση 2,3 ειδη , αυγοτροφες σπιτικες με πολλες παραλαγες , πολλους εξτρα σπορους , πολυ φως σε μονιμη εξωτερικη εκτροφη , ριγανελαιο προπολη και εκχυλισμα αγκαθιου μαριας 7-10 ημερες τον μηνα σε 3 σταγονες στο λιτρο, υποστρωμα χαρτι κουζινας με πελετ (εκει κατέληξα μετα απο πολλες δοκιμες) και αλλα ,ομως το πιο σημαντικό που παρεχουμε στα πουλακια μας ειναι αγαπη και ορεξη να ασχολούμαστε με αυτα .
    Σιγουρα εχουμε δρομο μεγαλο μπροστα μας , αυτο ειναι το ξεκινημα μας και το χρωσταμε σε ολους εσας που με τις γνωσεις σας και τα δώρα σας μεταλαμπαδεύσατε σε εμας την δυνατοτητα να φροντιζουμε καλύτερα τα φτερωτα πλάσματα που εχουμε στα κλουβια μας , εδω ειναι η εκθεση για μας εδω ειναι και οι κριτες μας ολοι εσεις , καλη ακροαση ...
    (τα βιντεο ειναι την 19 - 12 - 2014 τελος Ιανουαριου θα κανουμε επαναληπτικό και θα το παραθεσουμε προς ακροαση και αυτο)

Δεν μπορείς να αποφύγεις να μεγαλώνεις , αλλά δεν είσαι υποχρεωμένος να γεράσεις! (G. Burns, entertainer)

Κελαηδάω
    Ημ. Εγγραφής
    Sep 2013
    'Ονομα
    Στεφανος
    Κατοικίδιο
    γαρδελια !!
    Post Thanks / Like
    να τον χαιρεσαι!! πολυ καλος Χαρη! ξεκιναει με κασκαμπελ, νομιζω....επισης στο 4 εως 10 ακουω ωραια φλοερος που επαλαμβανονται.
    Πολυ καλος! καλα ακουσματα!

anonymous
    Guest
    Καλη Χρονια σε ολους!!! Χρονια Πολλα! ... με Υγεια & Ευτυχια!

Καιρο εχω να γραψω εδω. Περιστασιακα ριχνω καμια ματια.
    Το θεμα που ανοιξατε και κυριως η διψα για να μαθουμε κατι παραπανω για τα πουλακια μας, μου εδωσε μια ιδεα που προσπαθω να υλοποιησω.
    Γινεται αποψε μια αρχη και τιμης ενεκεν στο GBC [:-)] ανεβαζω εδω ενα πρωτο βιντεακι μου με σπεκτρογραμμα.
    Οχι... δεν ειμαι σε θεση ακομη να γνωριζω καλα τις νοτες. Αυτο το κατεφερα χαρη σε ενα φιλο ισπανο που βοηθησε να αναλυσουμε το βιντεακι αυτο.
    Το πουλακι ειναι ενα απο τα φετινα μου πουλακια, λιγες μερες πριν τον διαγωνισμο της ΕΛΙΤ.
    Στο συγκεκριμενο βιντεο ειναι μολις 5 μηνων και μερικων ημερων ... Στο διαγωνισμο εδειξε οτι εχει καποια αξια ... βαθμολογηθηκε με 86 βαθμους και το σχολιο του κριτη ηταν να χρησιμοποιηθει σαν γεννητορας και δασκαλος.
    Το βιντεακι ειναι ενα αποσπασμα απο βιντεο 4αδας και με πολυ ερασιτεχνικη εγγραφη :-)
    Οποτε, ζητω την κατανοηση σας στην κακη ηχοληψια :-)

Τελευταία επεξεργασία από anonymous; 03-01-2015 στις 01:29

Σελίδα 2 από 11 ΠρώτοΠρώτο 1234 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία