Καλωσορίσατε στο GreekBirdClub.
Σελίδα 3 από 54 ΠρώτοΠρώτο 123451353 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 21 μέχρι 30 από 540
    Αρχηγός Σμήνους!!!
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2009
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ - ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

και αυτο ενω η μανα του δεν ειναι καθαρη intermediate αλλα εχει πατερα αυτης της γραμμης και μανα που δικης μου εκτροφης classico

O Γιαννης το ακουσε ξεκαθαρα μια μερα που ειχε ερθει σπιτι .Τονιζω (και επιφυλλασομαι οταν το τραγουδι του ολοκληρωθει να παρω θεση σε σχετικο θεμα που εχει ανοιχθει απο καποιο μελος ) οτι σχεδον δεν εχει ακουσει καθολου τον πατερα του ,παρα ελαχιστα οταν ακομα ηταν πολυ μικρος ,οταν τα classico σταματουσανε την συγχωρδια και τον αφηνανε να ακουστει .Μετα ξεκινησε η πτερορια και τωρα δεν εχει ξεκινησει το τραγουδι ακομα

2. Likes panos70, xrzar liked this post
    Κελαηδάω
    Ημ. Εγγραφής
    Jan 2014
    'Ονομα
    Παναγιωτης Πολυκαστρο
    Κατοικίδιο
    καναρινια Τimbrado clasico
    Post Thanks / Like
    Ακομη ενας αρσενικος του 2014 που εκπαιδευετε
    __________ Το μυαλο ειναι σαν το αλεξιπτωτο. Για να δουλεψει πρεπει πρωτα να ανοιξει. __________

Gold Member
    Ημ. Εγγραφής
    May 2011
    'Ονομα
    Stelios
    Κατοικίδιο
    Καναρίνια,Καρδερίνες
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Τα 2 φετινά αδελφάκια που κράτησα στην εκτροφή μου..

Αρχηγός Σμήνους!!!
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2009
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ - ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από jk21 Εμφάνιση Μηνύματος

λειπει ενα μαλλον πρασινο θηλυκο intermediate κορη της πρασινης , η κιτρινη τιμπραντινα classico του φιλου μου Κοσμα , παιδι δικου μου αρσενικου και θηλυκιας γνωστου εκτροφεα και το μικροτερο τιμπραντακι για φετος ,παιδι των 6χρονων μου ,που ακομα ειναι στην εκτροφη μου ,αλλα συντομα θα παει δωρο σε μελος μας που εχει δειξει εμπρακτα οτι κανει το παν για τα πουλακια του .Ισως και αυριο να εχω και απο αυτα φωτο
    στα τελευταια στιγμιοτυπα δεν ειχα καποια φωτο με αυτο το θηλυκο καναρινακι μου και το πιθανοτερο δεν θα εχω ουτε στο μελλον .Καταφερα (γιατι περι κατορθωματος και γκαντεμιας προκειται ) να μου ξεφυγει απο την πορτα και μετα να βγει απο μικρο ανοιγμα του χωρου των πουλιων προς τον διπλανο που εχουμε την δεξαμενη του πετρελαιου (οχι καυστηρα ) και ο οποιος ειναι χωρις πορτα και τελικα να το σκασει ... την κυνηγουσα γυρω γυρω στο τετραγωνο και δυστυχως ειχε παει σε σπιτι ακατοικητο τελευταια και μετα καπου κοντα αλλα την εχασα ... τελευταια ελπιδα αυριο το πρωι ,μηπως γυρισει πισω αν ακουσει τα αλλα ,ομως το βλεπω χλωμο ....

απλα το ανεφερα εδω επειδη ειχα μιλησει για κεινη και αι αν θα εχω νεα θα ξαναγραψω .Ας μην το σχολιασουμε (αν δεν υπαρξουν καλα νεα ) για να μεινει το θεμα καθαρο
    Θα ήθελα να κάνω σαφές , οτι η άποψη μου σε θέματα ασθενειών των πουλιών αποτελεί γνώμη ενός χομπίστα και όχι έγκυρα καταρτισμένου πτηνιάτρου , που είναι ο μόνος αρμόδιος να δίνει γνωματεύσεις . Έτσι πρέπει να εκλαμβάνεται σε κάθε περίπτωση !!!

6. Likes panos70 liked this post
    Κελαηδάω
    Ημ. Εγγραφής
    Jan 2014
    'Ονομα
    Παναγιωτης Πολυκαστρο
    Κατοικίδιο
    Post Thanks / Like
    Γμτ πως γινετε να μην το σχολιασουμε , ισως πεινασει οπως ειπες αυριο και ερθει ,εγω παντως οσες φορες εχασα ενα δυο καναρινια δεν τα ξαναβρηκα, τι να πεις κριμα
    __________ Το μυαλο ειναι σαν το αλεξιπτωτο. Για να δουλεψει πρεπει πρωτα να ανοιξει. __________

Στο κλαδί
    Ημ. Εγγραφής
    Jul 2013
    'Ονομα
    Γιώργος
    Κατοικίδιο
    Καναρίνια
    Post Thanks / Like
    Αρσενικό & θηλυκό πουλάκι της φετινής αναπαραγωγής, το έχω ξεχωρίσει ως ζευγάρι, και είχα προγρμματίσει να το χαρίσω σε γνωστή μου κυρία,

ΕΥΤΥΧΩΣ μετά τη σημερινή μας συνάντηση, το εγχείρημα, ματαιώθηκε.

στο θηλυκό, η μαμά είχε βγάλει το δαχτυλίδι, ευτυχώς χωρίς προβλήματα

περιμένοντας την αναχώρηση για το καινούριο τους σπίτι

μια αναχώρηση που τελικά δεν έγινε...

Στο κλαδί
    Ημ. Εγγραφής
    Jul 2013
    'Ονομα
    Γιώργος
    Κατοικίδιο
    Καναρίνια
    Post Thanks / Like
    Απ' αυτόν ξεκίνησαν όλα, χαρισμένος απ τον Λευτέρη(lefteris13)

Δύο κόρες του

Ένας γιος του

«Το ασχημόπαπο», που έγινε... χαρισμένο απ τον Δημήτρη(jk21),

Αρχηγός Σμήνους!!!
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2009
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ - ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Τimbrado interclassico singing !

και εχει δρομο ακομα μπροστα του !
    Θα ήθελα να κάνω σαφές , οτι η άποψη μου σε θέματα ασθενειών των πουλιών αποτελεί γνώμη ενός χομπίστα και όχι έγκυρα καταρτισμένου πτηνιάτρου , που είναι ο μόνος αρμόδιος να δίνει γνωματεύσεις . Έτσι πρέπει να εκλαμβάνεται σε κάθε περίπτωση !!!

Κελαηδάω
    Ημ. Εγγραφής
    Jan 2014
    'Ονομα
    Παναγιωτης Πολυκαστρο
    Κατοικίδιο
    Post Thanks / Like
    πολυ ομορφο πουλακι ,απο φωνη θελει ακομη λιγο , μονο μην το ακουσει ο συνονοματος σου οτι εχεις ιντερμεντιο και τα κλασικο δεν τα ανεβαζεις σε βιντεο γιατι βλεπω να μην ξανα ερχεται απο το νησι

12. Likes jk21 liked this post
    Αρχηγός Σμήνους!!!
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2009
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ - ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

θα ακουσουμε και classico στην πορεια .Το ενα σιγουρο αρσενικο απο τα μικρα που εχει μεινει στην εκτροφη (μαλλον για λίγες ωρες μονο ακομα ,αφου συντομα θα ειναι σε αξια χερια ,με ολη μου την καρδια ) ειναι ακομα μικροτερο γεννημενο καλοκαιρι .Το ανοιχτοχρωμο μικρο του επιβητορα που μου χαρισε ο Ναξιωτης ,υπαρχει περιπτωση να ειναι θηλυκο .Εχει σταματησει τα σαλιαρισματα τελευταια και απο κατω δεν δειχνει σιγουρο αρσενικο

Ο συνονοματος ξερει οτι ο φιλος του αγαπαει το Τιμπραντο και ολες του τις γραμμες και ειδικα την νεα ( interclassico )

θα ερθει και θα ξαναρθει και για τον φιλο του ,αλλα και για ολο το φορουμ !

14. Likes panos70 liked this post

Σελίδα 3 από 54 ΠρώτοΠρώτο 123451353 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία