Καλωσορίσατε στο GreekBirdClub.
Σελίδα 2 από 54 ΠρώτοΠρώτο 12341252 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 11 μέχρι 20 από 540
    Κελαηδάω
    Ημ. Εγγραφής
    Jan 2014
    'Ονομα
    Παναγιωτης Πολυκαστρο
    Κατοικίδιο
    καναρινια Τimbrado clasico
    Post Thanks / Like
    Nα τον χαιρεσαι Γιαννη, φαινεται πως ειναι ωραιο πουλι ,μου αρεσει που εχει μια αποχρωση του κιτρινου ,βλεπω τα δαχτυλιδια τα βαζεις στο αριστερο ,εγω ολα στο δεξι
    __________ Το μυαλο ειναι σαν το αλεξιπτωτο. Για να δουλεψει πρεπει πρωτα να ανοιξει. __________

Κελαηδάω
    Ημ. Εγγραφής
    Mar 2013
    'Ονομα
    Γιάννης
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Πανο στα μισά πουλιά είναι στο δεξί στα άλλα μισά στο αριστερό, ανάλογα από ποιον πατέρα είναι να κάνω μια πρόχειρη σημείωση αν χρειαστεί!
    Το πως από καφέ γίνανε πράσινα είναι το κάτι άλλο!

Κελαηδάω
    Ημ. Εγγραφής
    Jan 2014
    'Ονομα
    Παναγιωτης Πολυκαστρο
    Κατοικίδιο
    Post Thanks / Like
    Δεν γραφεις με καρτελα στα ζευγαρια, ποιο δαχτυλιδι σε μικρο ειναι απο ποιους γονεις ; δλδ αναλογος τα νουμερα να ξερεις ποιοι ειναι και οι γονεις;,
    __________ Το μυαλο ειναι σαν το αλεξιπτωτο. Για να δουλεψει πρεπει πρωτα να ανοιξει. __________

Κελαηδάω
    Ημ. Εγγραφής
    Mar 2013
    'Ονομα
    Γιάννης
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Φυσικα και το κανω αυτο Πανο , μονο σε ενα πουλακι δεν προλαβα να καταγραψω το δαχτυλιδι γιατι το εχασα κατα την γεννα -περιεργη περιπτωση σαν δυστοκια αλλα εδειχνε να εχει ξεπυρωσει ξαφνικα- που λογος της στεναχωριας μου δεν σκεφτηκα να το κανω.
    Δουλεψα με δυο ζευγαρια , στα παιδια του ενος το δαχτυλιδι ηταν στο δεξι στου αλλου στο αριστερο ετσι οταν ακουω καποιο να σαλιαριζει ή οποιαδηποτε ενεργεια το μαρκαρω προχειρα οτι ειναι απο το ταδε ζευγαρι.

Κελαηδάω
    Ημ. Εγγραφής
    Jan 2014
    'Ονομα
    Παναγιωτης Πολυκαστρο
    Κατοικίδιο
    Post Thanks / Like
    Εγω με τοσα μικρα που εχω και σχεδον ολα καταπρασινα ,βαζω κατα την εισοδο τους στην κλουβα συνχρωνος και δαχτυλιδια ανοιχτου τυπου στο αλλο η και στο ιδιο ποδι ,με διαφορες εναλαγες χρωματων,ετσι οταν ακουω ενα να σαλιαριζει το πλησιαζω και βλεπω τι χρωματισμους εχει στα ποδια του ,ετσι το πιανω (αυτη την εποχη) και το βαζω (αφου βγαλω τα δαχτυλιδια ανοιχτου τυπου) και το βαζω σε ατομικο κλουβι θεωρωντας το αρσενικο,90% ειναι αρσενικα αν βγει κανενα θηλυκο ,το βλεπω πως στην πορεια δεν μπορει να ακουλουθησει την ενταση και τη συχνοτητα των νεαρων αρσενικων και ααφου το τσεκαρω για λιγο καιρο καταλαβαινω πως ειναι θηλυκο και το ξαναβαζω στην κλουβα με τις θηλυκιες

Στη φωλιά
    Ημ. Εγγραφής
    Nov 2012
    'Ονομα
    Kostas
    Κατοικίδιο
    TIMBRADO ESPANOL CLASSICO
    Post Thanks / Like
    Πανο καταρχας τα εχεις πολυ ομορφα κ με ταξη ευχομαι να βγαζεις ομορφα πουλια κ δυνατα κ να δινεις χαρα σ"αυτο που κανεις κ οποιος σου ζηταει να του δινεις με χαρα κ οτι αφορα τον Γιαννη ειναι πολυ καλος εκανε κινηση δυνατη που τον τιμαει αφανταστα κ ελπιζω ολοι μας να περνουμε παραδειγμα

7. Thanks panos70 thanked for this post
    Likes panos70 liked this post
    Ομάδα Διαχείρισης
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2009
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ - ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από jk21 Εμφάνιση Μηνύματος

επιφυλλασομαι πολυ συντομα και για δικιες μου φωτο !

μερικα απο τα πουλακια μου .εχω πια 9 καναρινακια ,που συντομα θα γινουν μαλλον 8 ,αφου τον 6χρονο μου ,θα τον εχω λιγα μετρα πιο μακρια ,στο απεναντι σπιτι ενος πολυ καλου μου γειτονα ,που οσο αντεχαν τα ποδια του παλιοτερα καλοκαιρια ,μου προσεχε τα πουλακια στις διακοπες .Ειναι σαν να τον εχω μαζι μου .Οπως και ο τιμπραντακος μου και κεινος ,προσφατα εχασε τη συζυγο του ... το πουλακι θα εχει παρεα το μαλλον θηλυκο καναρινακι που βρηκε προσφατα ο Στελιος (ninos )

o 6χρονος που ακομα δεν εχει τελειωσει με την πτεροροια

ο αρσενικαρος δωρο περυσι του Δημητρη mitsman

ο γιος του (μαλλον αρσενικο αφου το εχω ακουσει να σαλιαριζει )

ο αρσενικος intermediate γεννητορας δωρο του Γιαννη timbradofthia

η θηλυκια μανα idermediate

η γκρι θηλυκια μανα

* το σημαδι στο ποδι ειναι απο τραυμα οταν ειχανε δοκιμασει να της φορεσουν δαχτυλιδι (δεν ειναι ευλογια .... )

To καμαρι μου , ο γκρι γιος της

που ξεκαθαρα ακολουθει χωρις δασκαλεμα με cd για intermediate ,νοτες γνωστες του intermediate πατερα του (ελαχιστα τον εχει ακουσει απο τοτε που γεννηθηκε και θα λεγα ακουγε περισσοτερο τα classico που εχω

λειπει ενα μαλλον πρασινο θηλυκο intermediate κορη της πρασινης , η κιτρινη τιμπραντινα classico του φιλου μου Κοσμα , παιδι δικου μου αρσενικου και θηλυκιας γνωστου εκτροφεα και το μικροτερο τιμπραντακι για φετος ,παιδι των 6χρονων μου ,που ακομα ειναι στην εκτροφη μου ,αλλα συντομα θα παει δωρο σε μελος μας που εχει δειξει εμπρακτα οτι κανει το παν για τα πουλακια του .Ισως και αυριο να εχω και απο αυτα φωτο
    Τελευταία επεξεργασία από Gardelius; 26-09-2014 στις 20:26

9. Thanks mitsman, panos70, gpapjohn, xrzar thanked for this post
    Gold Member
    Ημ. Εγγραφής
    Feb 2011
    'Ονομα
    Δημήτρης
    Κατοικίδιο
    Razza espanol, cockatiels, καρδερίνες, σκυλάκια
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Τον αγαπαω τοσο πολυ αυτον το μικρο... ειναι απο τα πουλια που εχω αγαπησει περισσοτερο!
    ΓΗΡΑΣΚΩ ΑΕΙ ΔΙΔΑΣΚΟΜΕΝΟΣ

ΠΣΕΠΠ G130

11. Likes jk21 , xrzar liked this post
    Κελαηδάω
    Ημ. Εγγραφής
    Jan 2014
    'Ονομα
    Παναγιωτης Πολυκαστρο
    Κατοικίδιο
    Post Thanks / Like
    Δημητρη πανεμορφα ολα τους ,να τα χαιρεσαι , αν και νομιζω πως ο μικρος ιντερμεντιο θα γινει τελικα κλασικο απο τα ακουσματα των δικο σου αρσενικων

Κελαηδάω
    Ημ. Εγγραφής
    Mar 2013
    'Ονομα
    Γιάννης
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Πολυ ομορφα !!!
    Πανο το πουλακι θα βγαλει αρκετες νοτες indermadiate τις χτυπαει ξεκαθαρα !
    Και γω δεν το περιεμενα πιστευα πως θα ελεγε κλασικο , το ακουσα ομως και αλλαξα γνωμη !

14. Likes jk21 , xrzar liked this post

Σελίδα 2 από 54 ΠρώτοΠρώτο 12341252 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία