Καλωσορίσατε στο GreekBirdClub.
Σελίδα 4 από 6 ΠρώτοΠρώτο ... 23456 ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 31 μέχρι 40 από 54
    Αρχηγός Σμήνους!!!
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2009
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ - ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

το esb3 σε ισχυρη δοση , εχει δραση στη σαλμονελλα !

Γιαννη εχεις βαλει κατι κατω απ το κειμενο και δεν φαινεται ; κατι χαρακτηρες υπαρχουν ...

Corvus
    Guest
    εαν φανε τα αρρωστα περιστερια αρπακτικα κινδυνευουν να κολλησουν τον ιο?το αρρωστο περιστερι πεθανε και χθες πηρα απο το σχιστο αλλο ενα ζευγαρι που φαινονται υγιεστατα...

Κελαηδάω
    Ημ. Εγγραφής
    Jan 2011
    'Ονομα
    Ιωάννης
    Κατοικίδιο
    καναρίνια - ταχυδρόμους
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

- Δημήτρη είναι η επισήμανση για τα bolt γράμματα , δεν ξέρω γιατί το κάνει .
    - Αριστείδη δεν ξέρω το σκεπτικό σου , που θέλεις να πας με την εκτροφή σου , όμως εγώ θα προτιμούσα καλύτερες λύσεις από το ¨ σχιστό ¨.
    ευχαριστώ που με ...ακούσατε.!!!

4. Likes erithacus liked this post
    Στο κλαδί
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2015
    'Ονομα
    Λάμπρος
    Post Thanks / Like
    Αριστείδη με όλο το σεβασμό αλλά στις 11 του μήνα έγραψες πως πήρες πουλιά από το Σχιστό και στις 20 του μηνός πεθάνανε και τώρα στις 29 ξαναπήρες από το Σχιστό.Να στο πω χαριτολογώντας μυαλό δεν έβαλες...αν 'φύγουνε'και αυτά δεν θα φταίει αυτός που στα έδωσε.Σίγουρα με το που τα παίρνεις σε εσένα θα περάσουνε καλύτερα από αυτόν που τα πουλάει οπότε τα σώνεις κατά κάποιο τρόπο αλλά τρως τη στεναχώρια όταν τα βλέπεις να 'φεύγουν'

6. Likes erithacus, Μ/Δ, xrisam liked this post
    Αρχηγός Σμήνους!!!
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2009
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ - ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

ναι και σε αρπακτικα μπορει να μεταφερθει .Δεν ξερω αν ειναι αλλο το στελεχος αλλα δε νομιζω

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1642071

From eight falcons and one pigeon which died from NDV over a period of 15 months in Dubai, United Arab Emirates, PMV-1 viruses were isolated on quail embryo cell cultures. The identification of all 9 strains were achieved with the haemagglutination inhibition test against polyclonal chicken PMV-1 antiserum, against mouse monoclonal antibodies as well as with the immunoperoxidase test. Intracerebral pathogenicity index and intravenous pathogenicity index tests were also carried out. Although the virus isolates in this study fell into two distinct groups, the overall clinical symptoms displayed by the falcons tailed to demonstrate any trends or specificity unique to a group. The isolate obtained from a pigeon was similar to the isolates from one group of the falcons and showed no identity with the pigeon variant virus.

περι Σχιστου τα ειπανε τα παιδια

8. Likes erithacus, Μ/Δ liked this post
    Corvus
    Guest
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από gianniskilkis Εμφάνιση Μηνύματος
    - Δημήτρη είναι η επισήμανση για τα bolt γράμματα , δεν ξέρω γιατί το κάνει .
    - Αριστείδη δεν ξέρω το σκεπτικό σου , που θέλεις να πας με την εκτροφή σου , όμως εγώ θα προτιμούσα καλύτερες λύσεις από το ¨ σχιστό ¨.
    Γιαννη ενα ζευγαρι ν αρχισει να γενναει τελειωσε η υποθεση.δε χρειαζονται μετα αλλες αγορες θα γεμισει ο τοπος περιστερια.δεν υπαρχει στοχος στην εκτροφη περιστεριων,σε καποια φαση απλα θ αναγκαστω να πεταω τ αυγα τους για να μην πλυθαινουν.

10. Likes erithacus, gianniskilkis liked this post
    Κελαηδάω
    Ημ. Εγγραφής
    Jan 2011
    'Ονομα
    Ιωάννης
    Κατοικίδιο
    καναρίνια - ταχυδρόμους
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Συμφωνώ απόλυτα με όσα λες , αυτό θεωρώ και εγώ σωστό όμως με περισσότερα από ένα ζευγάρι . Το ιδανικό είναι τρία έως πέντε ώστε να μπορείς να μπερδέψεις ζευγάρια έως να δεις ποια γραμμή ¨πάει¨ καλύτερα . Σε κάθε περίπτωση εγώ σε συμβουλέυω να μην ξαναπάς στο σχιστό , να βρεις ένα καλό περιστερά να παρακολουθήσεις τα πουλιά του και να αγοράσεις κάτι καλό για να πας καλά . Καλύτερη συνέχεια .
    ευχαριστώ που με ...ακούσατε.!!!

12. Likes Μ/Δ liked this post
    Corvus
    Guest
    [IMG][/IMG][IMG][/IMG]

Corvus
    Guest
    γεννησε το ζευγαρι απο τα πρωτα που ειχα.γρηγορα αναπαραγονται πρεπει να ναι 6 μηνων τωρα.

Κελαηδάω
    Ημ. Εγγραφής
    May 2015
    'Ονομα
    erithacus
    Κατοικίδιο
    2 CAG
    Post Thanks / Like
    καλά η φωλιά είναι όλα τα λεφτά
    Σε μελλοντικές γέννες χρησιμοποιησε καλύτερα για φωλιά καποιο τενεκέ από λάδι που έχετε στο σπίτι... και για υλικό να τη γεμίσεις, πηγαινε στο βουνό και μάζεψε ενα τσουβάλι πευκοβελόνες (τις ξεραμένες κάτω)..Βάλε κανενα γαντάκι όμως γιατι αν εχεις καμια αλλεργία σε αυτές η σε καμία κάμπια θα γεμίσεις σπυριά..

Σελίδα 4 από 6 ΠρώτοΠρώτο ... 23456 ΤελευταίοΤελευταίο

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας