Καλωσορίσατε στο GreekBirdClub.
Σελίδα 3 από 9 ΠρώτοΠρώτο 12345 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 21 μέχρι 30 από 87
    Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Apr 2014
    'Ονομα
    antonis
    Post Thanks / Like
    Έχεις κάνει εξαιρετική δουλειά..

εγώ ταλαιπωρήθηκα απιστευτα, έφτιαξα μια αποτυχία, με ενα καζανακι τουαλέτας (το μικρότερο που βρηκα) και σύστημα αυτόματου ποτίσματος, το οποίο στάζει παντου! (εκει που βγαινει απο τον χοντρο σωληνα η χαζομάρα να το μετατρέψει σε μικρό σωληνάκι).

Πιπιλες πηρα απο ενα πετ σοπ αλλα πλαστικές...δειχνουν να δουλευουν μια χαρα.

Το προβλημα (το βασικο) ειναι οτι σταζουν τα σημεια που εχω ενωσει το χοντρο σωληνα του αυτοματου ποτισματος μετα λεπτα σωληνακια (εκει που κανεις την τρυπα με το εργαλειακι αν εχεις βαλει ποτε αυτοματο ποτισμα).

Σκεφτομαι να το πεταξω ολο, η τουλαχιστον απο το καζανακι και μετα, και να βαλω τη λυση σου...

Μπορεις να με βοηθησεις που θα βρω τα υλικα ολα οσα αναφερεις???

Χιλια ευχαριστώ!!!

Ομάδα Διαχείρισης
    Ημ. Εγγραφής
    Nov 2009
    'Ονομα
    Βασίλης
    Κατοικίδιο
    Πολλά και διάφορα...
    Post Thanks / Like
    Βάλε μερικές φωτογραφίες τα υλικά μήπως μπορούμε να σώσουμε τίποτε από την παλιά κατασκευή να μην μπαίνεις σε περιττά έξοδα φίλε μου.

3. Likes ninos, jimk1, mparoyfas, jk21 , wild15 liked this post
    Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Mar 2014
    'Ονομα
    20
    Post Thanks / Like
    ωραια κατασκευη 1000 μπραβο

5. Likes xXx liked this post
    Ομάδα Διαχείρισης
    Ημ. Εγγραφής
    Nov 2009
    'Ονομα
    Βασίλης
    Κατοικίδιο
    Πολλά και διάφορα...
    Post Thanks / Like
    Μετά το χρονικό διάστημα που τη χρησιμοποιώ θα ήθελα να ενημερώσω ότι είμαι πολύ ευχαριστημένος καθώς ούτε βουλώνουν οι πιπίλες ούτε στάζουν σημαντικά (μία στο τόσο)
    Όλα μου τα συγχώρησες, χωρίς να πεις μια λέξη, και δίχως λέξη έφυγες όταν δεν είχα φταίξει..............

Κελαηδάω
    Ημ. Εγγραφής
    May 2014
    'Ονομα
    Μαργαρίτα
    Κατοικίδιο
    Παπαγαλάκια budgieς (2), Καναρίνι (1), και όλο και κάτι ακόμα θα αποκτήσω....
    Post Thanks / Like
    Πολύ καλή η κατασκευή σου, το έχω ξαναπεί. Ειδικά αν έχεις πολλά πουλιά.
    Εγώ που έχω ήδη έτοιμο σύστημα ποτίσματος μέχρι το σημείο που έχω τα 2 μου μικρά κλουβιά λέω να δοκιμάσω με ποτίστρες που θα βάλω μπεκάκι σταγόνας να συμπληρώνει νερό.
    Δεν ξέρω αν το έχει δοκιμάσει κάποιος το αυτόματο αυτό πότισμα αλλά θα κάνω τις δοκιμές μου και θα σας πω.
    Καταλαβαίνω ότι δεν θα είναι παντελώς φρέσκο το νερό, αλλά θα συμπληρώνει νερό κάθε μέρα.
    Θα το ρυθμίσω να στάζει 2-3 λεπτά τη μέρα και πάνω θα έχω με σίτα και τρυπητή την ποτίστρα για να χύνεται το νερό που θα υπερχειλίζει.
    Έχω δοκιμάσει κανείς σύστημα με αυτόματο πότισμα λουλουδιών?
    Αν έχω βάλει σε λάθος θέμα την ερώτησή μου παρακαλώ πολύ να το μεταφέρετε.

Στο κλαδί
    Ημ. Εγγραφής
    May 2013
    'Ονομα
    Ανδρέας
    Κατοικίδιο
    καναρινάκια
    Post Thanks / Like
    Μαργαρίτα, με τι ποτίστρα θα το δοκιμάσεις;
    Κοινή ή μπίλιας;

Κελαηδάω
    Ημ. Εγγραφής
    May 2014
    'Ονομα
    Μαργαρίτα
    Κατοικίδιο
    Post Thanks / Like
    Λέω να δοκιμάσω με κοινή. Με μπίλια δεν ξέρω καθόλου τι παίζει.
    Και το κλουβί θα είναι με σχάρα από κάτω να φεύγει το τυχόν περισσευούμενο νερό και να μη λιμνάζει.
    Πέρσι τα είχα δώσει σε κοντινό μου πρόσωπο για φιλοξενία. Απλά δεν θέλω να επιβαρύνω κάποιον. Μια στις 4 μέρες βέβαια θα πω να περνάνε να τα βλέπουνε.
    Και φυσικά θα δοκιμάσω καλά το σύστημα πριν το βάλω. Για αυτό και το ψάχνω από τώρα. Και μιας και έχω έτοιμη την παροχή νερού και τα σωληνάκια το μόνο που μου μένει είναι να μετατρέψω τις ποτίστρες και να δω πως στάζουν και πόσο νερό συμπληρώνει κάθε μέρα.

Στο κλαδί
    Ημ. Εγγραφής
    May 2013
    'Ονομα
    Ανδρέας
    Κατοικίδιο
    καναρινάκια
    Post Thanks / Like
    Ίσως μπορεί να μεταφερθεί αλλού το ερώτημά σου γιατί μου φαίνεται ότι χαλάμε το θέμα του Βασίλη. Ας το δουν τα παιδιά.
    Νομίζω ότι αν τρυπήσεις την ποτίστρα θα χαλάσει το κενό που συγκρατεί το νερό. Δεν ξέρω πως θα συμπεριφερόταν η ποτίστρα με τη μπίλια.
    Αλλά με την κοινή δύσκολα να κάνεις δουλειά. Βέβαια μια δοκιμή θα μας δείξει.

11. Likes Margarita_Neibis liked this post
    Ομάδα Διαχείρισης
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2009
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ - ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

για οποιαδηποτε αλλη κατασκευη ή ιδεα που δεν βασιζεται πανω στη συγκεκριμενη του Βασιλη ,αν υπαρξει κατι ας ανοιχθει νεο θεμα απο τη Μαργαριτα ή οποιον αλλο .Εδω ας μεινουμε σε αποριες πανω στην κατασκευη ή τυχον μικρες αλλαγες βελτιωσης ,αν καποιος εχει κατι στο μυαλο του ή εχει κανει στην πραξη
    http://www.greekbirdclub.com/signaturepics/sigpic2719_19.gif

Κελαηδάω
    Ημ. Εγγραφής
    May 2014
    'Ονομα
    Μαργαρίτα
    Κατοικίδιο
    Post Thanks / Like
    Φυσικά να διατηρηθεί το θέμα καθαρό. Επίσης αν θέλετε διαγράψτε τα σχόλια μου μιας και δε βλέπω κανείς να έχει κάνει κάτι αντίστοιχο με αυτό που ρωτάω.
    Αν κάνω κάτι θα επανέλθω με νέο θέμα.
    Ευχαριστώ

Σελίδα 3 από 9 ΠρώτοΠρώτο 12345 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία