Καλωσορίσατε στο GreekBirdClub.
Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο ... 234
Αποτελέσματα 31 μέχρι 32 από 32
    Στη φωλιά
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2014
    'Ονομα
    falkonis
    Κατοικίδιο
    Καναρινια, Ζεμπράκια
    Post Thanks / Like
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από ilie Εμφάνιση Μηνύματος
    Οκ θα ανοιξω κι εγω ενα θεμα που θα ζηταω να μου χαρισουν παπαγαλο για να τον ταισω στο σκυλο μου. Δεν θα περιμενω κανενα αρνητικο σχολιο ομως οκ?
    Το θεμα ειναι να ενημερωθει ο κοσμος για τον σωστο τροπο αποκτησης σκυλου. Τερμα πια οι ανευθυνες γεννες και τα τσαμπα καθαροαιμα.
    Αυτα ειχα να πω. Τελος.
    Αυτός είναι ο λόγος που δεν μπαίνω τακτικά στο φόρουμ. Ορισμένοι απικρίνεται και καταδικάζεται ανθρώπους. Είναι κρίμα. Και δεν έχει σχέση η αγγελία που λες να βάλεις με την αγγελία του ανθρώπου
    Το χθες, δεν με δεσμεύει να χτίσω το αύριο, αρνούμενος το σήμερα

Αρχηγός Σμήνους!!!
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2009
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ - ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Φιλε μου επειδη μαλλον δεν μπαινεις τακτικα , δεν θα εχεις ισως αντιληφθει οτι απο τοτε το φορουμ εχει αλλαξει κανονες , ωστε να προαγει τον πιο ευγενικο διαλογο μεταξυ των μελων του και νομιζω το εχει πετυχει σιγα σιγα και οχι τοσο γιατι ακομα υπαρχουν οι πιο αυστηροι κανονες αλλα γιατι σε ενα φορουμ με μελη ισως πολυ λιγοτερο ενεργα απο οσο τοτε , εχει γινει συναισθηση σε αυτα πως εδω προσπαθουμε για το καλυτερο των φτερωτων φιλων μας , μη ξεχνωντας φυσικα και τα τετραποδα . Δεν εχουμε αυτοσκοπο αλληλοσυγκρουσεις που θα δεις ισως σε διαδικτυακους χωρους σαν καποιες ομαδες (οχι ολες φυσικα ) του facebook

Oμως αν διαβασες ολο το θεμα , θα ειδες οτι η διαχειριση ειχε παρει θεση , που εδειχνε σεβασμο στο δικαιωμα του συγγραφεα του θεματος να κανει μια αγγελια εντος κανονων (γιατι εντος κανονων ειναι ) χωρις να απορριπτει την αποψη οτι η διαχειριση καθε ζωου πρεπει να γινεται με υπευθυνοτητα , απλα οι θεσεις καποιων μελων εδω , θα επρεπε ισως να διατυπωθουν σε αλλο θεμα (και αν ανοιγοτανε τωρα το θεμα αυτο θα γινοτανε )

Προσωπικα τις αποψεις μου και σαν απλο μελος και σαν διαχειριστης , τις ειχα διατυπωσει στο ποστ 11

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από jk21 Εμφάνιση Μηνύματος
    Ηλεκτρα εδω δεν ειμαστε για να προωθουμε τα μελη να αγοραζουν ρατσας απο εκτροφεις .Σαν να μου λες οτι πρεπει να χαριζονται μονο κοινα καναρινια και οχι αλλα πουλια ...

Συμφωνω μαζι σου οτι το να παιρνει καποιος ζωο που δεν ξερει να το φροντιζει ειναι λαθος και αν κρινεις (που πιθανοτατα συμβαινει ) οτι το συγκεκριμενο μελος που ανοιξε την αγγελια ειναι ενα απο αυτα ,αλλα και αλλα στην παρεα μας ,καθως και αλλα που θα ενδιαφερθουν για κατι παρομοιο στο μελλον ,σαφως μπορεις να ανοιξεις ενα αλλο θεμα και να μας ενημερωνεις με ενα εκτενες αρθρο για το λαθος που πολλοι κανουν ,ενω παραλληλα θα μπορουσανε να εχουν καποιο αδεσποτο που στριμωχνεται σε ενα φιλοζωικο σωματειο .Οχι ομως στο παρον θεμα ,οπου ξεκαθαρα το μελος ανοιξε μια αγγελια που ειναι εντος κανονων .Αν με αυτη την αγγελια θεωρεις οτι ισως κλεινει το ματι σε εναν εμπορο εκτροφεα ωστε να του πουλησει με πμ ,το ιδιο μπορει να ισχυει για οποιονδηποτε ζητησει να του χαρισουν φθηνα αλλα και ακριβα πουλια .Με αυτο σαν δεδομενο μηπως να κλειναμε την ενοτητα των αγγελιων ή να καναμε σαν διαχειριση τον μυστικο πρακτορα για να μαθαιναμε την εξελιξη της υποθεσης ;

Συμφωνω μαζι σου στον προβληματισμο σου ,αλλα τον εκφραζεις σε λαθος ενοτητα ,απαιτεις κατι εκτος κανονων και κρινεις τον διαχειριστη που τους εφαρμοζει !
    ενω αλλο μελος τοτε της ομαδας

ειχε παραθεσει και σχετικο θεμα , οπου η ΔΟ καθοδηγουσε τα μελη στη σωστη ( ηθικα ) δημιουργια αγγελιων που αφορουν ζωα Οδηγός ανταλλαγής και δωρεάς πτηνών και άλλων ζώων

Σε αλλη αγγελια που απαντησες , ειδα που ανεφερες αρση της προυποθεσης στειρωσης .Για τους προσωπικους μου λογους , ειμαι καθετα εναντιον της στειρωσης των ζωων , οταν εφαρμοζομενη δεκαετιες τωρα , δεν λυνει κανενα προβλημα , ωστε να πει καποιος ο σκοπος αγιαζει τα μεσα . Την θεωρω υποκρισια και λαθος των πραγματικα φιλοζωων οργανωσεων να την στηριζουν , ομως την αποδεχομαι σαν καθε νομο του κρατους αν γινει επιβεβλημενη , δηλωνοντας τη διαφωνια μου .Ομως οπως ειδες σε κεινη την αγγελια , δεν απεκλεισε κανενας το μελος να την ανεβασει και να ζητα στειρωση , ασχετα αν ενα τουλαχιστον μελος της ΔΟ (εγω ) διαφωνω με την πρακτικη , γιατι απλα κανενας κανονας μας δεν απαγορευει κατι τετοιο . Οι κανονες θεσπιζονται απ το συνολο της ΔΟ κατα καιρους , αφουγκραζομενοι τις απαιτησεις του φορουμ σαν οντοτητα αλλα και των μελων του .

Ευχομαι η παρακολουθηση της καθημερινοτητας του και η διαπιστωση οτι η ΔΟ δεν επιτρεπει την προσβολη μελων απο αλλα μελη (με αυστηροτερο τροπο απο καποτε , αν αυτο χρειαστει )να σε οδηγησουν στην επιλογη να επισκεπτεσαι την παρεα συχνοτερα

3. Likes adreas, gianniskilkis, xrisam liked this post

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο ... 234

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία