Καλωσορίσατε στο GreekBirdClub.
Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 21 μέχρι 30 από 32
    Δημητριαδης Νικος
    Guest
    Σκετοι λιπαροι ειναι στην ταιστρα,και για τουρλια μαλλον στην μπανιερα.

Ομάδα Διαχείρισης
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2009
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ - ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ
    Post Thanks / Like
    για τουρλια; ποια δηλαδη τροφη; κατι διαφορετικο ή εννοεις την μαινοτροφη;
    http://www.greekbirdclub.com/signaturepics/sigpic2719_19.gif

Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Jun 2013
    'Ονομα
    20NIKOS
    Post Thanks / Like
    Για να ξεκαθαρισω μερικα πραγματα,καταρχην ασχολουμε με την εκτροφη τρια χρονια λετε να μην ξερω ουτε τα βασικα,διατροφη ασθενειες και τα λοιπα,γιατι διακρινω μια σταση αμφισβιτισης απεναντι μου,μονο που δεν μου ειπατε οτι την εφτιαξα με φωτο shop την καρδερινα,JK21 φυσικα και δεν ειναι αυτην η διατροφη της καρδερινας διοτι το κλουβι αυτο στις φωτο φιλοξενει μια ελλατοπαπαδιτσα η οποια δεν ειναι δικια μου,την εβαλα εκει για λιγο γιατι εκανα σηντηρηση τα κλουβια,ολα τα πουλια μου τα κοιταω τακτικα στην κοιλια για τυχον ασθενειες οπως κοκκιδιαση,μυκιτιαση,σκουλ ικια και τα λοιπα,τωρα δικαιωμα του καθενως να αμφισβητει οτι αυτην ειναι κερασατη,οποιος δεν πιστευει μπορει να ρθει εδω στην λαρισα να πιουμε καφε και να την δει απο κοντα,οσο για το βατεμα σε λιγο θα ειναι πατερας τα αυγα ειναι πιασμενα,τα εκανα οωσκωπηση πριν λιγο και βατεψε χωρις να κελαηδησει!

Super Moderator
    Ημ. Εγγραφής
    Aug 2012
    'Ονομα
    Ηλίας
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από NIKOS2688 Εμφάνιση Μηνύματος
    Για να ξεκαθαρισω μερικα πραγματα,καταρχην ασχολουμε με την εκτροφη τρια χρονια λετε να μην ξερω ουτε τα βασικα,διατροφη ασθενειες και τα λοιπα,γιατι διακρινω μια σταση αμφισβιτισης απεναντι μου,μονο που δεν μου ειπατε οτι την εφτιαξα με φωτο shop την καρδερινα,JK21 φυσικα και δεν ειναι αυτην η διατροφη της καρδερινας διοτι το κλουβι αυτο στις φωτο φιλοξενει μια ελλατοπαπαδιτσα η οποια δεν ειναι δικια μου,την εβαλα εκει για λιγο γιατι εκανα σηντηρηση τα κλουβια,ολα τα πουλια μου τα κοιταω τακτικα στην κοιλια για τυχον ασθενειες οπως κοκκιδιαση,μυκιτιαση,σκουλ ικια και τα λοιπα,τωρα δικαιωμα του καθενως να αμφισβητει οτι αυτην ειναι κερασατη,οποιος δεν πιστευει μπορει να ρθει εδω στην λαρισα να πιουμε καφε και να την δει απο κοντα,οσο για το βατεμα σε λιγο θα ειναι πατερας τα αυγα ειναι πιασμενα,τα εκανα οωσκωπηση πριν λιγο και βατεψε χωρις να κελαηδησει!

Νίκο κανεις δεν αμφισβήτησε κάτι απ οσα είπες... Εμένα προσωπικά μου έκανε εντύπωση ο τίτλος γιατι.. εγω τα εχω ακουσει κερασίτες! Κατα τ αλλα αν εισαι ΟΚ και εσυ με τους Κανόνες Χρήσης της Ενότητας "Ιθαγενή-Αγριοπούλια"

Μπορείς να μας παρουσιάσεις την εκτροφη σου! Θα χαρουμε πολύ!!

5. Likes Γιούρκας liked this post
    Ομάδα Διαχείρισης
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2009
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ - ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ
    Post Thanks / Like
    Νικο αν δεν εχει σκετο κανναβουρι σαν διατροφη ,τοτε καλως .Αν γνωριζεις να ξεχωριζεις προβληματικη κοιλια και συκωτι ,τοτε εσυ ξερεις ...

Αλλα η ελατοπαπαδιτσα τρεφεται με σκετο κανναβουρι και την αλλη τροφη ; (τι τροφη ειναι; )

και υπαρχει εκτροφη ελατοπαπαδιτσας στην ελλαδα σε κλουβι; αντε σε μεγαλους χωρους ας πουμε οτι υπαρχει και οτι οι γεννητορε ειναι εκτροφης (το τραβηξα λιγο ,αλλα ας πουμε οτι ισχυει ) .τι δουλεια εχει σε αυτο το κλουβι;

7. Thanks nikoslarisa thanked for this post
    Likes Γιούρκας, nikoslarisa liked this post
    οδυσσέας
    Guest
    αφου η καρδερινα δεν εχει προβλημα υγειας και ο Νικος ''ξερει'' τι πρεπει να κανει.......παρακαλω την ΔΟ να κλειδωσει και να σβησει το παρον θεμα.

Ομάδα Διαχείρισης
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2009
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ - ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ
    Post Thanks / Like
    ΟΔΥΣΣΕΑ για το αν ειναι κερασουλα το πουλι ή οχι ,νομιζω με αυτα που ειπωθηκαν και με τον συνδεσμο που παραπεμψαμε (ειχε ξανασυζητηθει αυτο το θεμα ) πρεπει να καλυφθηκε το θεμα .Περιμενω την απαντηση Νικου σε οτι τον ρωτησα και μετα αν δεν υπαρξει αναγκη συνεχισης (και μεταφορας του θεματος στις << ασθενειες >> το θεμα θα κλειδωθει

10. Likes Γιούρκας liked this post
    οδυσσέας
    Guest

φορεας ασπροκεφαλης...............η ''κερασιτης''

12. Thanks Gardelius thanked for this post
    Εκκολαπτόμενος
    Ημ. Εγγραφής
    Feb 2011
    'Ονομα
    Γιάννης
    Κατοικίδιο
    Μεταλλαγμένες καρδερίνες
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Uploaded with ImageShack.us

Απλα φορεις ασπροκεφαλα δικα μου.
    Φιλε Νικο, σιγουρα δεν ξερεις ουτε τα βασικα για τη διατροφη της καρδερινας!!
    Το πουλακι ειναι αθλιο στην εμφανιση του(ραμφος, μασκα, λαμπροτητα χρωματος) κι εσυ κακως καμαρωνεις για το μεγαλο ραμφος του.....
    Πριν παρετε σκυλο, γατα, κουνελι κι οτιδηποτε αλλο για κατοικιδιο, ΜΑΘΕΤΕ πρωτα για τη διαμονη-διατροφη των!!Ποσο μαλλον για ενα τοσο απαιτητικο πουλι οπως η καρδερινα....?
    Προσωπικα λυπαμαι το πουλακι που επεζησε απο την πτωση (συ ειπας....?) για να ζει τωρα αυτον τον εφιαλτη!
    Συγνωμη, αλλα ΕΛΕΟΣ....ΟΙΚΤΟΣ!!!

Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Jun 2013
    'Ονομα
    20NIKOS
    Post Thanks / Like
    Λοιπόν επειδή το θέμα έχει ξεφύγει πολύ από το αρχικό μου ερώτημα και δέχομαι συνέχεια διάφορες επιθέσεις από μέρους σας θα παρακαλούσα να διαγραφεί,το αν ξέρω φίλε Γιάννη από διατροφή ειναι δικό μου θέμα και δεν ειναι επι του παρόντος,τι σχέση έχουν οι μετάλαγμενες καρδερινες με την γνήσια καρδερινα δεν μπορώ να καταλάβω ηλικρινα,λυπάμαι αλλά απογοητευτικά από το φόρουμ και δεν θα συνεχίσω άλλο εδώ,χάρηκα που τα είπαμε έστω και αυτό το λίγο

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας