Καλωσορίσατε στο GreekBirdClub.
Σελίδα 2 από 6 ΠρώτοΠρώτο 1234 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 11 μέχρι 20 από 56
    Ομάδα Διαχείρισης
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2009
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ - ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από mitsman Εμφάνιση Μηνύματος
    ...... και δεν μου λες, το εκανες χυλο να δει αν δεν σβολιαζει αυτο το πραγμα?
    κανονικα Θωμα δεν επρεπε να σου πω ,αλλα στο λεω : δεν σβολιαζει καθολου !!! αν εχεις διαλυσει σκετο ανθος ορυζης ... ακριβως το ιδιο πραγμα .Το θες πηχτο χυλο ή υδαρο ,να το βγαλω αυριο φωτο να το ανεβασω;
    http://www.greekbirdclub.com/signaturepics/sigpic2719_19.gif

Gold Member
    Ημ. Εγγραφής
    Feb 2011
    'Ονομα
    Δημήτρης
    Κατοικίδιο
    Razza espanol, cockatiels, καρδερίνες, σκυλάκια
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

αν δεν το κανω εγω να το δω..... δεν πιστευω τιποτα..... ποτε θα εχεις ετοιμη συνταγη να μην καθομαι να αγοραζω κρεμες για ταισμα εξολοκληρου?
    ΓΗΡΑΣΚΩ ΑΕΙ ΔΙΔΑΣΚΟΜΕΝΟΣ

ΠΣΕΠΠ G130

οδυσσέας
    Guest
    εγω αυτο που εχω να πω, ειναι οτι με αυτη την κρεμα ανετα μεγαλωνεις και παιδι.

*ηθελα εδω και καιρο να σου πω να φτιαξεις μια συνταγη για αυγοτροφη, με αφιδατωμενο αυγο, για τα παιδια που δεν θελουν να μαγειρευουν.

Ομάδα Διαχείρισης
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2009
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ - ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

θα ηθελα να διευκρινισω ,οτι οταν πατησα τον κροκο με το πηρουνι στο τηγανι και αφυδατωθηκε ,στην συνεχεια η μιξη με το ανθος ορυζης και το πτι μπερ ,εγινε σε πολυκοφτη τυπου multi .Για αυτο η τελικη ομοιογενης μορφη

ΟΔΥΣΣΕΑ αν δεν το ειχα κανει τοσο καιρο ,ειναι γιατι δεν θελω να βοηθησω τζαμπατηδες που κλεβουνε πουλια απο φωλιες να ταιζουν οικονομικα και ποιοτικα και γιατι δεν θελω να βοηθησω ατομα που κλεβουν εντελως μωρα ,παπαγαλους απο τους γονεις τους ,για να τους ταισουν και να δημιουργησουν εξαρτηση των πουλιων σε αυτους .Θα εχεις καταλαβει οτι και οι δυο αυτες κατηγοριες ειναι για μενα << κοκκινο πανι >> .Παρολα αυτα αρκετες φορες ειδα περιστατικα εδω μεσα ,οπου υπηρξε η αναγκη μιας τετοιας συνταγης .Οταν ομως παιρνοντας στα χερια μου ενα τετοιο σκευασμα και ειδα και εκει bakery και egg products ,πηρα ... στροφες ...

ευχομαι να γινει ορθη χρηση ...

* υπαρχει και πολυ φθηνοτερο γαλα απο το regilait ,με το ονομα γνωστης αλυσιδας σουπερ μαρκετ (ιδιας με το κουσκους για οσους ξερουν )

* υπαρχει ετοιμη σκονη κροκου ή ασπραδιου ή και πληρους αυγου ,σε μαγαζια με πρωτες υλες ζαχαροπλαστικης (και σε μαγαζια με μπαχαρικα και βοτανα επισης ) .Προτιμω να το αφυδατωσει καποιος μονος του ομως ,γιατι τα αυγα για ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ χρηση στη ζαχαροπλαστικη που αφυδατωνονται για αυτο το σκοπο ,ειναι β διαλογης ... δεν τονιζω τυχαια το << ανθρωπινη >> .Προφανως για αφυδατωση και χρηση σε ζωοτροφες πχ ετοιμες αυγοτροφες θα ειναι ... Α διαλογης;

* σε παρομοια μερη ,καθαρη πρωτεινη σογιας ,αλλα και λεκιθινη ,βασικη πηγη χολινης

Ομάδα Διαχείρισης
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2009
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ - ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από mitsman Εμφάνιση Μηνύματος
    ..... ποτε θα εχεις ετοιμη συνταγη
    τι ακριβως εννοεις περισσοτερο << ετοιμη >> σε σχεση με την παρουσα; να βαλω γαλα σκονη και σκονη κιμα σογια ;

Gold Member
    Ημ. Εγγραφής
    Jul 2012
    Κατοικίδιο
    Lovebirds, Ringnecks, Cockatiels, Canaries
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από jk21 Εμφάνιση Μηνύματος
    τι ακριβως εννοεις περισσοτερο << ετοιμη >> σε σχεση με την παρουσα; να βαλω γαλα σκονη και σκονη κιμα σογια ;
    Οχι, εννοει να φτιαξεις μια σπιτικη κρεμα για μονιμο ταισμα κι οχι σε περιπτωσεις αναγκης..

7. Thanks mitsman thanked for this post
    Likes mitsman liked this post
    Gold Member
    Ημ. Εγγραφής
    Feb 2011
    'Ονομα
    Δημήτρης
    Κατοικίδιο
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Νίκος.Λ Εμφάνιση Μηνύματος
    Οχι, εννοει να φτιαξεις μια σπιτικη κρεμα για μονιμο ταισμα κι οχι σε περιπτωσεις αναγκης..
    Πως με πιανεις πως με πιανεις!!
    ΓΗΡΑΣΚΩ ΑΕΙ ΔΙΔΑΣΚΟΜΕΝΟΣ

ΠΣΕΠΠ G130

9. Likes Νίκος.Λ liked this post
    Ομάδα Διαχείρισης
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2009
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ - ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Νικολακη εισαι στο μυαλο του Μητσου μου φαινεται και ειμαι σιγουρος οτι παλι θα σε επαινουσε μολις το διαβασε ...

το ιδιο μου ειπε και το πρωι που μιλησαμε ,πριν το γραψεις

θα αναφερω λοιπον οτι μια χαρα κανει και για μονιμο ταισμα ..... επειδη ομως τον Μητσο εγω τον εχω γεννησει ,ηξερα τι θα μου ελεγε και κρατουσα καβατζα τις απαντησεις .... αν παρολα αυτα μου γκρινιαζε (γιατι για να δωσει κατι στα πουλια του πρεπει να ειναι σιγουρος για την ασφαλεια του και την αξια του !!! ) ε απλα δεν θα αποδεχομουν αυτο που αποδεχομαι τωρα

ετσι κι αλλιως για ακομη μια φορα δηλωνω οτι ειμαι εναντιον του ταισματος ,παρα μονο σε αναγκη .Σε πουλια οπως οι παπαγαλοι,που δινεται για βελτιωση της εξημερωσης τους ,πρεπει να γινεται μονο οταν απογαλακτιστουν απο τους γονεις (για λογους μη αποκλειστικης εξαρτησης απο αυτον που ταιζει ,αλλα και λογους υγειας ,αφου το ανοσοποιητικο ειναι πια πιο δυνατο )

11. Likes Νίκος.Λ liked this post
    Gold Member
    Ημ. Εγγραφής
    Feb 2011
    'Ονομα
    Δημήτρης
    Κατοικίδιο
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Οταν λεμε εκτακτη αναγκη και αποκλειστικο ταισμα με αυτη την συνταγη δεν εννοω κατι αλλο!!!!

Αυτο που εννοω ειναι οταν θα παραστει τετοια αναγκη να μπορουμε εξολοκληρου να μεγαλωσουμε τα μικρα με αυτη την συνταγη και οχι με ενα σκευασμα το οποιο δεν ξερουμε τι περιεχει τελικα!
    ΓΗΡΑΣΚΩ ΑΕΙ ΔΙΔΑΣΚΟΜΕΝΟΣ

ΠΣΕΠΠ G130

Gold Member
    Ημ. Εγγραφής
    Jul 2012
    Κατοικίδιο
    Lovebirds, Ringnecks, Cockatiels, Canaries
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Η κρεμα αραβοσιτου δεν κανει για εκτακτη αναγκη? Καπου ειχα διαβασει εδω μεσα οτι κανει αλλα μονο για εκτακτη αναγκη και πως ειναι πολυ θρεπτικη αλλα δεν ειμαι σιγουρος!

Σελίδα 2 από 6 ΠρώτοΠρώτο 1234 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας