Καλωσορίσατε στο GreekBirdClub.
Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 1 μέχρι 10 από 27
    vag21
    Guest

Νέες ποτίστρες χωρίς μπίλια με κενό αέρος.

οπως λεει και ο τιτλος κυκλοφορουν στο εμποριο νεες ποτιστρες που εξαλειφουν τα προβληματα που ειχαν οι ποτιστρες με μπιλιες(τον φοβο οτι μπορει να κολλησει η μπιλια).
    μεχρι στιγμης οσοι τις εχουν χρησιμοποιησει πινουν νερο στο ονομα τους .

εγω εχω βρει εναν που τις φερνει στην ελλαδα και λεει αποκλειστικος αντιπρόσωπος ελλαδας-κυπρου.
    ακολουθει και βιντεακι.

ΑΒΑΤΟΝ
    Guest
    Εγώ γιατι τις φοβάμαι όλες αυτές ?

3. Likes Efthimis98 , COMASCO, gianniskilkis liked this post
    vag21
    Guest
    δεν ξερω ρε μπιλαρα,αλλα και εγω τις φοβαμαι.
    αν καποιος τι χρησιμοποιει ας μας πει εντυπωσεις.
    ειναι και λιγο ακριβουτσικες γυρω στα 3.5 ευρω .

Αρχηγός Σμήνους!!!
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2012
    'Ονομα
    Χάρης
    Κατοικίδιο
    καναρινια , κοτες και ενα μελισσακι
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

αμα εχουν τοσα λεφτα ουτε εγω τις εμπιστευομαι.............

6. Likes ΜΩΣΑΙΚΟΣ liked this post
    Administration Team
    Ημ. Εγγραφής
    Apr 2012
    'Ονομα
    Δημήτρης
    Κατοικίδιο
    Timbrados Classico, Gouldians, Canaries, Carduelis balcanica and Carduelis chloris.
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από ΑΒΑΤΟΝ Εμφάνιση Μηνύματος
    Εγώ γιατι τις φοβάμαι όλες αυτές ?
    Και δεν εισαι ο μονος! Βασιλη μια απο τα ιδια και εγω.

Μια στο εκατομμυριο εαν χαλασει ποιος θα την φτιαξει? εκτος και εαν τα πουλια ξερουν απο επισκευες.

8. Likes DimitrisPas13, Gardelius liked this post
    Στη φωλιά
    Ημ. Εγγραφής
    Feb 2010
    'Ονομα
    Γιώργος
    Κατοικίδιο
    Αχάτες κόκκινους μωσαϊκού, Μαυροκόκκινα μωσαϊκά, Αχάτες κόκκινους.
    Post Thanks / Like
    Καλησπέρα σας.
    Επειδή τις έχω 3 χρόνια αν καθαρίζονται όπως πρέπει, όπως όλες άλλωστε, δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Αλλιώς κι αυτές θα πιάσουν πρασινίλα και στο στόμιο και δεν θα γίνεται σωστή η ροή του νερού.
    Μια στο εκατομμυριο εαν χαλασει ποιος θα την φτιαξει? εκτος και εαν τα πουλια ξερουν απο επισκευες.
    Δηλαδή αν δεν λειτουργεί σωστά, από λάθος χρήση θα φταίει.... ο κατασκευαστής ή.... το πουλί; Όχι ο εκτροφέας που δεν το πρόσεξε ή δεν έκανε σωστή συντήρηση;
    Τώρα το αν είναι ακριβές ή όχι σε σχέση με τις απλές πρέπει και πάλι να έχουμε άποψη για την ποιότητα κατασκευής και την αντοχή στο χρόνο και την χρήση.
    Και σε κάθε περίπτωση ότι μας κάνει σε λειτουργικότητα, ποιότητα η/και τιμή είναι εντάξει. Δεν είναι εντάξει να σχολιάζουμε όμως άνευ προσωπικής άποψης.

Στο κλαδί
    Ημ. Εγγραφής
    Jul 2011
    'Ονομα
    Chris
    Κατοικίδιο
    Timbrado Español Καναρίνια Φωνής, Jack Russell Terrier
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Έχω και αυτές και με μπίλια. αυτές έχουν ένα μικρό θέμα, παρατηρώ (σε σχέση με της μπίλιας) ότι στάζουν (λίγο) λόγω των δονήσεων από τα πηδήματα των πουλιών, ενω της μπίλιας σχεδόν καθόλου.
    Μπορείτε να βάζετε δύο αν αγχώνεστε πάντως...
    Εγώ όταν απουσιάζω βάζω μπίλιας, τέτοιες και απλές και έχω ήσυχο το κεφάλι μου...
    αν τις καθαρίζεται καλά και τις μπίλιας δύσκολα κολλάνε... μέσα έχει 2 μπίλιες και η μία σπρώχνει την άλλη...
    Αυτές είναι αρκετά ακριβές πάντως και αν σου σπάσει κλαίς με μαύρο δάκρυ χαχαχα
    Η ποτίστρες μπίλιας είναι καλές και σε ταξίδι γιατί δεν χάνουν σχεδόν καθόλου νερό... όλες οι άλλες αδειάζουν ακόμε και αυτές με το κενό... Δοκιμασμένα πράγματα...!!!
    Χρήστος Τρυφωνόπουλος
    Ερασιτέχνης Εκτροφέας Καναρινιών Φωνής Timbrado Español
    Μέλος Ελληνικής Λέσχης Ισπανικού Τιμπράδο - Ε.Λ.Ι.Τ.
    http://timbradoscanary-r74.blogspot.gr

11. Likes xarhs, mitsman, COMASCO, gianniskilkis liked this post
    Administration Team
    Ημ. Εγγραφής
    Apr 2012
    'Ονομα
    Δημήτρης
    Κατοικίδιο
    Timbrados Classico, Gouldians, Canaries, Carduelis balcanica and Carduelis chloris.
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από georgekouk Εμφάνιση Μηνύματος
    Δεν είναι εντάξει να σχολιάζουμε όμως άνευ προσωπικής άποψης.
    Να και η προσωπικη μου αποψη.

Πριν απο τρια χρονια περιπου οταν ειχα πρωτογνωρισει την γυναικα μου ειχε ενα πανεμορφο λευκο κουνελακι. θελαμε λοιπον να φυγουμε ενα διημερο εκτος και πηγαμε και αγορασαμε ενω ηδη επινε απο ποτιστρα με μπιλια, μια ολοκαινουρια και μεγαλυτερης χωρητικοτητας νερου για να μην ξεμεινει. το αποτελεσμα ηταν οταν γυρισαμε απο το ταξιδι στο σπιτι της ηταν να βρουμε το κουνελακι ξαπλα και ισα που το προλαβαμε και του δωσαμε εμεις να πιει νερο. η μπιλια της ποτιστρας ειχε κολλησει! μια πανακριβης αταιριας ποτιστρα, την πηγα πισω και ο πωλητης μου ειπε αυτα συμβαινουν! λιγο να καθυστερουσαμε το κουνελακι θα ειχε φυγει απο την ζωη επειδη αυτα καμια φορα συμβαινουν. η κλασικη ποτιστρα για τα πουλια και στην περιπτωση του κουνελιου το ειδικο μπολακι που δεν μπορουν να αναποδογυρισουν ειναι μια χαρα!! εγω αυτες τις ποτιστρες της θεωρω επικινδυνες!!!! και μεγαλο ρισκο.

Στο κλαδί
    Ημ. Εγγραφής
    Jul 2011
    'Ονομα
    Chris
    Κατοικίδιο
    Timbrado Español Καναρίνια Φωνής, Jack Russell Terrier
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από orion Εμφάνιση Μηνύματος
    Έχω και αυτές και με μπίλια. αυτές έχουν ένα μικρό θέμα, παρατηρώ (σε σχέση με της μπίλιας) ότι στάζουν (λίγο) λόγω των δονήσεων από τα πηδήματα των πουλιών, ενω της μπίλιας σχεδόν καθόλου.
    Μπορείτε να βάζετε δύο αν αγχώνεστε πάντως...
    Εγώ όταν απουσιάζω βάζω μπίλιας, τέτοιες και απλές και έχω ήσυχο το κεφάλι μου...
    αν τις καθαρίζεται καλά και τις μπίλιας δύσκολα κολλάνε... μέσα έχει 2 μπίλιες και η μία σπρώχνει την άλλη...
    Αυτές είναι αρκετά ακριβές πάντως και αν σου σπάσει κλαίς με μαύρο δάκρυ χαχαχα
    Η ποτίστρες μπίλιας είναι καλές και σε ταξίδι γιατί δεν χάνουν σχεδόν καθόλου νερό... όλες οι άλλες αδειάζουν ακόμε και αυτές με το κενό... Δοκιμασμένα πράγματα...!!!
    Συγνώμη αλλά τώρα είδα ορθογραφικό... "Οι ποτίστρες" και όχι "Η ποτίστες" χααχα έχω καεί...
    Αυτό να μην μπορείς να διορθώσεις μετά από λίγο το ποστ μου σπάει τα νευρα Grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
    Χρήστος Τρυφωνόπουλος
    Ερασιτέχνης Εκτροφέας Καναρινιών Φωνής Timbrado Español
    Μέλος Ελληνικής Λέσχης Ισπανικού Τιμπράδο - Ε.Λ.Ι.Τ.
    http://timbradoscanary-r74.blogspot.gr

14. Likes xarhs liked this post
    Gold Member
    Ημ. Εγγραφής
    Feb 2011
    'Ονομα
    Δημήτρης
    Κατοικίδιο
    Razza espanol, cockatiels, καρδερίνες, σκυλάκια
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Εγω τις εχω δοκιμασει ολες και θεωρω καλυτερες απο ολες τις ποτιστρες με μπιλια!!!! με νευριαζει μονο που δεν υπαρχουν σε μικρο μεγεθος στην αγορα!
    ΓΗΡΑΣΚΩ ΑΕΙ ΔΙΔΑΣΚΟΜΕΝΟΣ

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία