Καλωσορίσατε στο GreekBirdClub.
Σελίδα 8 από 8 ΠρώτοΠρώτο ... 678
Αποτελέσματα 71 μέχρι 73 από 73
    panos70
    Guest
    γιαυτο ειμαστε εδω για να συζηταμε και να διαφωνουμε οταν χρειαζεται και οχι να συμφωνουμε παντα σε καποιο θεμα που ανοιγεται και να λεμε σε ολα ναι ,και οπως εχω ξαναπει ο καθε ενας πραττει οτι νομιζει αυτος καλυτερο να κανει και οπως νομιζει οτι θα εχει καλυτερα αποτελεσματα,εδω μεσα σε μια οικογενεια που ειμαστε 4-5 ατομα μερικες φορες δεν μπορουμε να συμφωνησουμε και εχουμε διαφορετικες αποψεις θα συμφωνησουμε εδω που ειμαστε 2.000 μελοι .......λιγο χαλαρα βρε παιδια το χομπι μας κανουμε

2. Likes serafeim liked this post
    Αρχηγός Σμήνους!!!
    Ημ. Εγγραφής
    Jan 2011
    'Ονομα
    Σεραφειμ Αργυριου
    Κατοικίδιο
    Το θεμα δεν ειναι τι εχεις... αλλα το προσεχεις αυτο που εχεις?
    Post Thanks / Like
    το χομπι μας κανουμε και πανω απο ολα το αγαπαμε!!!
    Η ζωή αλλάζει, αλλά δεν χάνεται! Η ελπίδα σβήνει, αλλά ΠΟΤΕ δεν πεθαίνει! Η αλήθεια καλύπτεται, αλλά και πάλι λάμπει!
    Σεραφείμ Αργυρίου
    ΕΟΟ - Τ59
    Φθιώτιδα, Λαμία

Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Jun 2020
    'Ονομα
    Δημήτρης
    Post Thanks / Like
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από panos70 Εμφάνιση Μηνύματος
    εγω τοσα χρονια ποτε δεν επαιρνα τα αυγα και απο τα 5 μεγαλωνανε και τα 5 ,δεν ειχανε θεμα μικρο και μεγαλυτερο πουλακι,φετος πρωτη φορα που τα πηρα δεν πηγα και τοσο καλα(ισως ηταν πρωταρες ισως εγω δεν εκανα σωστα τι διαδικασια με τα αυγα) που δεν το νομιζω αλλα τη δευτερη γεννα τα αφησα παλι στη φωλια χωρις να τα παρω και αυτη τι φορα βγηκαν 5 στα 5 ,θα δω και τα αλλα ζευγαρια πως θα πανε και αναλογως θα πραττω
    Αν και πολύ παλιό το θέμα αλλά πάντα επίκαιρο..
    Μάλλον και εγώ παρασύρθηκα από τα γραφόμενα.. και ενώ τα προηγούμενα χρόνια είχα ένσπορα αυγά από ένα ζευγάρι κανάρα με καρδερίνα φέτος τα άλλαζα με τον σωστό τρόπο.
    Κάθε μέρα ένα επερνα ένα πλαστικό άφηνα και την 3η μέρα τα επέστρεφα.
    Δεν βγήκε στις τρεις γέννες ούτε ένα πουλί.
    Την επόμενη φορά θα τα αφήσω στην ησυχία τους τα αυγά..
    Επίσης αρχίζει και μπαίνει η ιδέα μήπως όταν περνούμε τα αυγά δεν υπάρχει το ράμφος η κορμάκι της κανάρας να τα γυρίσει..τουλάχιστον τις πρώτες 3-4εις μέρες μέχρι την επιστροφή στην φωλια

Σελίδα 8 από 8 ΠρώτοΠρώτο ... 678

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας