Καλωσορίσατε στο GreekBirdClub.
Σελίδα 3 από 23 ΠρώτοΠρώτο 1234513 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 21 μέχρι 30 από 227
    οδυσσέας
    Guest
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από vag21 Εμφάνιση Μηνύματος
    εσυ με ποιους εισαι?με μας ή με τις αλλες?χαχαχαχαχαα
    να την ακουσει αυτην την ατακα η γυναικα και θα με τρελανει χαχαχαχα
    Βαγγελη εγώ με εμάς είμαι και αυτό που είπα, ισχύει και για τα δυο φύλλα.

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από mariakappa Εμφάνιση Μηνύματος
    Οδυσσεα τελεια η ατακα σου.θα το πω σε οσες περισσοτερες γυναικες μπορω χαχαχα

Βαγγελη να ευχεσαι να μην συναντησω ποτε τη γυναικα σου

Μαρια αυτο που ειπα δεν ειναι δικη μου ατακα, ειναι ενας απο τους βασικους ''κανονες'' της θρησκειας μας. αν κατσετε και το σκεφειτε θα δειτε ποσο μεγαλη κουβεντα ειναι.

Να το πεις οχι μονο σε γυναικες, αλλα και σε αντρες.

2. Likes mariakappa liked this post
    Κελαηδάω
    Ημ. Εγγραφής
    Jun 2010
    'Ονομα
    Νίκος
    Κατοικίδιο
    Καρδερίνες-Καναρίνια-Υβρίδια
    Post Thanks / Like
    Eίναι αυτό ακριβώς που γράφει ο Γιάννης (ποιός είναι πιο ειδικός άλλωστε ?)...από τις παρδαλές μπορούν να βγουν τα πάντα ...τα πάντα όλα (η λευκή) η τίποτα ..
    Το είδα το θέμα , διάβασα και το υπονοούμενο ...αλλά θεώρησα καλό να μη γράψω τίποτα για έναν πολύ απλό λόγο.
    Ο Γιάννης για να αποκτήσει αυτά τα πουλιά, πιθανότατα έκανε οικονομικές θυσίες..
    Για άλλους όμως, επειδή τα πράγματα στα οικονομικά μας στην Ελλάδα δεν είναι ρόδινα..και επειδή πολλοί που ''ψωνίζουν'' καρδερίνες το κάνουν χωρίς κόστος από το μεγάλο πετ της φύσης (η με ελάχιστο κόστος από το πετ της γειτονιάς που έχει πιασμένα), αν αρχίσουμε να αναζητάμε καρδερίνα με άσπρο στίγμα, η με λευκό νύχι ..μάλλον άθελά μας σπρώχνουμε κάποιο κόσμο στην αναζήτηση του διαφορετικού μέσα από λάθος τρόπο ...

Είναι πάντως ζηλευτά πουλιά, ιδιαίτερα όμορφα και όσοι αγαπάνε τις καρδερίνες δεν μπορεί να μην ξετρελλαίνονται !
    Η ζωή δεν μετριέται με τον αριθμό των αναπνοών που παίρνουμε, αλλά με τον αριθμό των στιγμών που μας κόβεται η αναπνοή .

4. Likes kostas13 liked this post
    οδυσσέας
    Guest
    λέω και εγώ δεν σου αρέσουν… τζάμπα η αφιέρωση?

εγώ εύχομαι να κολλήσουν αυτή την τρέλα όλοι αυτοί που ασχολούνται με τα πιασμένα. να ασχοληθούν με την εκτροφή για να σωθούν τα χιλιάδες πουλιά που ψοφανε στα κραχτοκλουβα μέσα η έξω από τα χαρτόκουτα και τα μπαούλα. η που τα σκοτώνουν στο στήσιμο για να μην πονηρέψουν τα άλλα.

Όταν θα φάνε τον τοίχο στη μούρη από την αναζήτηση του διαφορετικού τότε θα κάνουν αυτό που έκανε ο Γιάννης.
    Αλλά δεν μπορούμε να κρύβουμε το μαχαίρι που κόβουμε ψωμί γιατί κάποιος μαχαίρωσε κάποιον άλλο και έγινε φονιάς.

τα οικονομικα για ορισμενους ποτε δεν ηταν ροδινα, οχι τωρα που εχουν και λογο.

6. Likes PAIANAS, mitsman, jk21, xarhs, xrzar liked this post
    Κελαηδάω
    Ημ. Εγγραφής
    Jun 2010
    'Ονομα
    Νίκος
    Κατοικίδιο
    Καρδερίνες-Καναρίνια-Υβρίδια
    Post Thanks / Like
    Τι έχει τραβήξει αυτή η κακομοίρα η balcanica ..πόσο οξυζενέ δουλεύει, ώστε να φανεί το πουλί διαφορετικό ...
    Η ζωή δεν μετριέται με τον αριθμό των αναπνοών που παίρνουμε, αλλά με τον αριθμό των στιγμών που μας κόβεται η αναπνοή .

οδυσσέας
    Guest
    αν δεις και εδω Ξεβαμενες καρδερινες οχι μονο η balcanica.
    αν δεν δείξουμε ποιες είναι η πραγματικές μεταλλάξεις στα ιθαγενή θα αφήσουμε τα λαμογια να ''μας'' κοροϊδεύουν.

βάλτε πλάτη και εσύ και ο Γιάννης και ο Γιώργος και όποιος άλλος μπορεί και θέλει γιατί μόνος μου δεν μπορώ να φέρω την ''άνοιξη''.

9. Likes mitsman liked this post
    οδυσσέας
    Guest

11. Likes mitsman, lagreco69 , Mits_Pits, xrzar, xasimo liked this post
    Αρχηγός Σμήνους!!!
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2009
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ - ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

επι της ουσιας του θεματος ,θα ηθελα να πω οτι οι μεταλλαξεις των καρδερινων εχουν αρκετο ενδιαφερον ,ειναι κατι που ειναι θεμιτο να συμβαινει στην αιχμαλωσια ,αρκει να δημιουργει πουλια γονιμα (στα υβριδια πχ ξερετε τις αποψεις μου ) και πουλια που με στοχειωδεις γνωσεις ως προς τις διατροφικες τους αναγκες (πχ πολλα εχουν αυξημενη αναγκη σε βιτ α ) να μπορουν να ζησουν χωρις προβληματα

ομως οπως ειπε και ο Νικος ,το επιπεδο των ελληνων που ασχολουνται με τα αγριοπουλια ,σε μεγαλο ποσοστο ειναι τετοιο ,που θα τρεξει να μαζεψει οτι βρει στη φυση απο μεταλλαξη ,νομιζοντας οτι θα κονομησει

παρολα αυτα συμφωνω με τον Οδυσσεα οτι η πληροφορηση πανω στις μεταλλαξεις ,το ποιες ειναι πραγματικα ,θα προφυλαξει κοσμο απο ξεβαμενες και οτι σκαρφιστει το μυαλο καθε λαμογιου
    Θα ήθελα να κάνω σαφές , οτι η άποψη μου σε θέματα ασθενειών των πουλιών αποτελεί γνώμη ενός χομπίστα και όχι έγκυρα καταρτισμένου πτηνιάτρου , που είναι ο μόνος αρμόδιος να δίνει γνωματεύσεις . Έτσι πρέπει να εκλαμβάνεται σε κάθε περίπτωση !!!

οδυσσέας
    Guest

14. Likes lagreco69 , Mits_Pits, xrzar, xasimo liked this post
    Gold Member
    Ημ. Εγγραφής
    Feb 2011
    'Ονομα
    Δημήτρης
    Κατοικίδιο
    Razza espanol, cockatiels, καρδερίνες, σκυλάκια
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Αριστερα μια καρδερινα σατινε απο οτι ξερω και αριστερα μια "παρδαλη"!

ΓΗΡΑΣΚΩ ΑΕΙ ΔΙΔΑΣΚΟΜΕΝΟΣ

ΠΣΕΠΠ G130

16. Likes lagreco69 , Mits_Pits, xrzar liked this post
    οδυσσέας
    Guest

Σελίδα 3 από 23 ΠρώτοΠρώτο 1234513 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •