Καλωσορίσατε στο GreekBirdClub.
Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 1 μέχρι 10 από 28
    Καρολίνα
    Guest

Το παρόν κλουβί των 2 lovebirds μου..

διαστάσεων 50x30x53cm

Επειδή όμως νομίζω τους πέφτει μικρό (?) ψάχνω ή να φτιάξω.. ή νέα αγορά. Σε τί διαστάσεις προτείνετε;

Ομάδα Διαχείρισης
    Ημ. Εγγραφής
    Apr 2012
    'Ονομα
    Δημήτρης
    Κατοικίδιο
    Timbrados Classico, Gouldians, Canaries, Carduelis balcanica and Carduelis chloris.
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Καρολινα ειναι ωραιο! κλουβακι αλλα εχει αυτες τις καμπυλες στο επανω μερος που το καθιστουν ακαταληλο για παπαγαλους. ψαξε για διαστασεις 60.9Χ60.9Χ60.9cm η οτιδηποτε μεγαλυτερο.

Gold Member
    Ημ. Εγγραφής
    Jul 2012
    Κατοικίδιο
    Lovebirds, Ringnecks, Cockatiels, Canaries
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Με κατι τετοιο θα εισαι μια χαρα! Τετοια θα παρω κι εγω συντομα για τα lovebirds μου εαν ολα πανε καλα!

Διαστασεις: 76cmΧ 46cmX 45.5cm (το χωρισμα στη μεση αφαιρειται)

Ειναι σχετικα φτηνο! Εαν κανεις την πατεντα που εκανε ο Δημητρης (lagreco69) για τα cockatiel του θα ειναι σουπερ!

(ενωσε δυο τετοιες ζευγαρωστρες, η μια πανω στην αλλη)

Ειναι αρκετα καλο κλουβι! Ευρυχωρο και οικονομικο! Σκεψου το!
    Τελευταία επεξεργασία από Νίκος.Λ; 07-01-2013 στις 14:12

4. Likes lagreco69 liked this post
    Καρολίνα
    Guest
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Νίκος.Λ Εμφάνιση Μηνύματος
    Με κατι τετοιο θα εισαι μια χαρα! Τετοια θα παρω κι εγω συντομα για τα lovebirds μου εαν ολα πανε καλα!

Διαστασεις: 76cmΧ 46cmX 45.5cm (το χωρισμα στη μεση αφαιρειται)
    χμ, έχω ένα τέτοιο (με χώρισμα στη μέση κτλ κτλ). Το πρώτο κλουβί που πήρα "αναγκαστικά" από το petshop που τα πήρα.. για να τα μεταφέρω. ΑΛΛΑ.. η ποιότητα.. χάλια! Στο σημείο π.χ. που μπαίνει η ποτίστρα τα κάγκελα έχουν "ανοίξει" (επίσης σε αυτό ήταν κάθετα.. κάτι που δεν κάνει στην ανάβαση). Για να μη μιλήσω για το χρωμα βαψίματος............

Καρολίνα
    Guest
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από lagreco69 Εμφάνιση Μηνύματος
    Καρολινα ειναι ωραιο! κλουβακι αλλα εχει αυτες τις καμπυλες στο επανω μερος που το καθιστουν ακαταληλο για παπαγαλους. ψαξε για διαστασεις 60.9Χ60.9Χ60.9cm η οτιδηποτε μεγαλυτερο.
    Θα ήθελα πολύ κάτι σαν αυτό.. (χωρίς καμπύλες) αλλά και με βάση (τροχήλατη αν ήταν δυνατό). Αλλά όσα έχω δεί ξεφεύγουν των 130ε που μπορώ περίπου να διαθέσω... :$

Κελαηδάω
    Ημ. Εγγραφής
    May 2012
    'Ονομα
    Αλέξανδρος
    Κατοικίδιο
    Παπαγαλάκια(Βudgies)
    Post Thanks / Like
    καρολινα!!η ζευγαρωστρα που σου δειχνει ο νικος ειναι μια πολυ καλη επιλογη!!γερο κλουβι!!εγω ειμαι πολυ ευχαριστημενος!!με αυτα τα κλουβια!!και ειναι σχετικα οικονομικα!!τα εχω βρει απο καταστημα της αθηνας στα 23,50 ε και τα μεταφορικα για μεσα στην αθηνα και πειραια δωρεαν...!!τυχεροι!!!!!!!ενω εμεις εδω.....

Καρολίνα
    Guest
    Ναι κι αυτό που λέω φτηνό ήταν. Με ανησυχεί όμως το χρώμα που θα βγαίνει.. αλλιώς να πάρω κι ένα δεύτερο και να το κάνω ένα (κάπου το έχω δεί μέσα)

Καρολίνα
    Guest
    Επανέρχομαι στο θέμα.. και θέλω να ρωτήσω από τι υλικά θα πρέπει να είναι το κλουβί (lovebirds). Υπάρχει μία μεγάλη περίπτωση να μου το φτιάξουν στο μηχανουργείο.. αλλιώς θα αναγκαστώ βέβαια να αγοράσω (για να το φτιάξω μόνη μου και να βγεί της προκοπής.. χλωμό! χεχ)

Ομάδα Διαχείρισης
    Ημ. Εγγραφής
    Apr 2012
    'Ονομα
    Δημήτρης
    Κατοικίδιο
    Timbrados Classico, Gouldians, Canaries, Carduelis balcanica and Carduelis chloris.
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Να ειναι το λιγοτερο 60.9Χ60.9Χ60.9cm απο υλικο που να μην σκουριαζει να βαφτει με οικολογικο χρωμα χωρις μολυβδο! και να μην ξεφλουδιζει, το κενο στα καγκελα να ειναι 1,27, εδω μπορεις να δεις μερικες Κατασκευές.

Καρολίνα
    Guest

• This cage is suitable for the following bird species:
    • African grey
    • Amazon
    • Cockatiel
    • Cockatoo
    • Parrot
    • The Corner Parrot Bird Cage Liberta Dimensions:
    • Height 157 cm or 62 inches
    • Width 60 cm or 24 inches
    • Length 60 cm or 24 inches
    • Weighs 27.0kgs
    • Made from Powder Coated Wrought Iron
    • Bar spacing: 20 mm
    • Accessories included: stainless steel feeder bowls and perches
    • 6 Months warranty
    • The Windsor Corner Parrot Cage comes in a Silver finish and is available in the following sizes (shown in cm):

• Width-94 cm.
    • Depth-65 cm.
    • Height-159 cm.
    Τελευταία επεξεργασία από lagreco69; 10-01-2013 στις 11:22 Αιτιολογία: Διόρθωση link φωτογραφιών.

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας