Καλωσορίσατε στο GreekBirdClub.
Σελίδα 3 από 30 ΠρώτοΠρώτο 1234513 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 21 μέχρι 30 από 298
    Ομάδα Διαχείρισης
    Ημ. Εγγραφής
    Apr 2012
    'Ονομα
    Δημήτρης
    Κατοικίδιο
    Timbrados Classico, Gouldians, Canaries, Carduelis balcanica and Carduelis chloris.
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Καλημερα!!! Δημητρη και καλο μηνα!!! σπιρουλινα δινουμε αυτην που παιρνουμε και εμεις? και σε τι ποσοτητα?

2. Thanks Ταρταρος thanked for this post
    Ομάδα Διαχείρισης
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2009
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ - ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

και αυτην αν μπορεις να την διαλυσεις σε σκονη .προφανως ισως ειναι και πιο καθαρη αν ειναι συσκευασμενη και υποθετικα παντα ... πιο ελεγχομενη .στην χυμα παντα με λιγο αλευρακι μπορεις να κανεις και τη νοθεια σου...

εγω σαν ποσοτητα βαζω μισο κουταλακι του εσπρεσσο στα 20 ml νερου και κουσκους (το αναφερω αν δεις ) που ενωνεται με 100γρ τριμμενου κεικ ,δηλαδη πανω κατω μσιο κουταλακι στα 150 γρ αυγοτροφης (βαλε και βοτανα κλπ καπου τοσο παει )

επιπλεον μπορει να δοθει και αξιζει να δοθει αλλο τοσο ισως ,σε περιοδο πτεροροιας γιατι βοηθα στο βαψιμο κιτρινων και πρασινων πουλιων τα μεγιστα ! ομως πρεπει να γινει σταδιακα γιατι ισως δεν την δεχθουν σαν γευση

επισης για οσους δεν βαζουν το μιγμα βοτανων που εχω δωσει συσταση σε αλλο θεμα ,να ξερουν οτι αξιζει εστω να δινουν λεκιθινη σε σκονη (εχω βρει σε μαγαζι με βοτανα και πρωτες υλες ζαχαροπλαστικης ) που ετσι κι αλλιως εχω προσθεσει εκει και για αυτο δεν εγινε αναφορα εδω .η λεκθινη ειναι και λιποδιαλυτης και κυριως η φυσικη πηγη της χολινης που ειναι ενα απο τα καλυτερα στοιχεια στη διατροφη των πουλιων για την υγεια του συκωτιου
    http://www.greekbirdclub.com/signaturepics/sigpic2719_19.gif

4. Thanks lagreco69 , geog87 thanked for this post
    Likes lagreco69 , geog87, karakonstantakis liked this post
    Εκκολαπτόμενος
    Ημ. Εγγραφής
    May 2011
    'Ονομα
    Θοδωρής
    Κατοικίδιο
    καρδερίνες και καναρίνια Timbrado
    Post Thanks / Like
    Εχει αρκετη βιταμινη Β για να αντικαταστήσει το σκεύασμα becozyme κατα την διαρκεια του χρονου και αρκετο ασβεστιο απο το γαλα για να
    αντικαταστήσει τα σκευασματα ασβεστιου κατα την προετοιμασια των θηλυκιων που θα εμπαινε στο νερο ?
    Αν εχει αρκετη βιταμινη β και παραλληλα δινουμε το becozyme δεν θα υπαρξει καποιο προβλημα πιστευω γιατι το περισσευμα σε βιταμινη β θα φυγει απο το σωμα του πουλιου με τις ακαθαρσιες, με το ασβεστιο ομως ισος υπαρξει καποιο προβλημα καθως αν ειναι αρκετο αυτο που παιρνει το πουλι απο το αυγοψωμο και εμεις του δινουμε λιγο επιπλεων στο νερο ισος υπαρξει ο κινδυνος να ειναι πολυ σκληρο το κελυφος του αυγου και τελικα ο νεοσος να μην μπορεσει να το σπασει την 14η ημερα.
    Αρα λοιπον πως διαχειριζομαστε τις βιταμινες β οταν δινουμε αυτο το αυγοψωμο και πως το ασβεστιο ?
    Δινουμε κανονικα τα σκευασματα σύμφωνα με το ετήσιο προγραμμα (jk21) τις βιταμινες και το ασβεστιο και το αυγοψωμο αυτο?

Ομάδα Διαχείρισης
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2009
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ - ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

βιταμινες Β αν ειναι με σκευασμα μονο με αυτες οπως το becozyme δινεις ανετα στους ρυθμους που εχω γραψει ,ακομα και με αυτη την αυγοτροφη .τους λογους τους ανεφερες .ασβεστιο αν το πουλι δεν εχει αλλο λογο να μην το απορροφα ,δεν εχει αναγκη .ειναι ενας λογος που εβαλα το γαλα

geam
    Guest
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από karakonstantakis Εμφάνιση Μηνύματος
    Και πολύ καλά έκανες Δημήτρη μπράβο !! Πόσο πιο απλά να γίνει η παρουσίαση της αυγοτροφής μετά και από αυτό το βίντεο ????

*Θα το είχα κάνει εδώ και καιρό και εγώ !! το πρόβλημα μου ήταν και είναι, ότι δεν ξέρω πως να κόβω & να... ράβω το βίντεο !!!!
    cyberlink PowerDirector....

8. Thanks jk21 , karakonstantakis thanked for this post
    Likes karakonstantakis liked this post
    Στη φωλιά
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2011
    'Ονομα
    ΜΥΛΩΝΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Κατοικίδιο
    ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ ΕΚΤΡΟΦΗΣ ΜΟΥ
    Post Thanks / Like
    Ομαδα που νικα δεν την αλλαζεις.Και εγω παραμενω πιστος στην αβγοτροφη για τις καρδερινες.ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ..η σοδα επιτρεπεται με φοβιζει το ακουσμα της.

Ομάδα Διαχείρισης
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2009
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ - ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

διογκωτικο οπως και το baking http://culinarylab-alchemist.blogspo...nd-baking.html

κανενα προβλημα

αν δεν σε απασχολει η καλυψη με φυσικο τροπο d3 ,ασβεστιου και βιτ α ,γιατι προφανως με αλλον τροπο ειναι ηδη επαρκεις ,μια χαρα εισαι και με κεινη ! ετσι κι αλλιως μου τα λεγες νωριτερα οτι τα αποτελεσματα ηταν <<τρανταχτα >> και φετος

vag21
    Guest
    εγω παντως την εφτιαξα,αυριο θα γινει η δοκιμη.δεν βρηκα αλευρι βρωμης και ετριψα στο μουλτι νιφαδες βρωμης της quaker.το ιδιο δεν ειναι?

12. Likes jk21 liked this post
    Ομάδα Διαχείρισης
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2009
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ - ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

σχεδον το ιδιο .η νιφαδα εχει ολο τον σπορο αλλα εχει υποστει καποια επεξεργασια την οποια δεν ξερω να σου πω εγκυρα .αν ειναι με μηχανικα μεσα ,δεν εχει κατι μειωθει .η αληθεια βεβαια ειναι οτι τελικα ειναι και ακριβιτερη και αξιζει σαν επιλογη μονο αν δεν βρισκουμε αλευρι

vag21
    Guest
    η διατροφικη αξια απο τις νιφαδες βρωμης

15. Thanks jk21 thanked for this post
    Likes karakonstantakis, teo24 liked this post

Σελίδα 3 από 30 ΠρώτοΠρώτο 1234513 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας