Καλωσορίσατε στο GreekBirdClub.
Σελίδα 40 από 40 ΠρώτοΠρώτο ... 30383940
Αποτελέσματα 391 μέχρι 395 από 395
    Εκκολαπτόμενος
    Ημ. Εγγραφής
    Nov 2015
    'Ονομα
    George
    Post Thanks / Like
    Εγω εχω μεινει ευχαριστημενος με το pellet,Αποροφα τις μυρωδιες και τις ακαθαρσιες σε πολυ μεγαλο βαθμο.Ηθελα να ρωτησω ομως το εξης.Επειδη οπως εχει ειπωθει σε διαφορα ποστ,ειναι καλο για τα πουλια να "τσιμπολογανε και λιγο απο κατω,αν βγαλω τους συρματινους πατους ποσο ασφαλες θα ειναι να ερχοντε σε επαφη με τις ακαθαρσιες τους,οσο και αν το πελετ κανει καλη δουλεια?

Ομάδα Διαχείρισης
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2009
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ - ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

ειμαι κατα του να τσιμπολογανε τα πουλια απο κατω , ακομα και στο καλυτερο βρωσιμο υλικο ... γιατι απλα ειναι υλικο κουτσουλημενο ....

οταν δεν βαζεις μπανιο δεν εχεις θεμα .Με μπανιο θρυμματιζεται αν πεσει πολυ νερο και φουσκωνει και ισως τσιμπανε αν δεν υπαρχει σχαρα . Οταν δεν μουσκευεται δεν μπορουν ετσι σε συμπιεσμενη μορφη να το τσιμπησουν
    http://www.greekbirdclub.com/signaturepics/sigpic2719_19.gif

Κελαηδάω
    Ημ. Εγγραφής
    Jan 2015
    'Ονομα
    Νικόλας
    Κατοικίδιο
    καναρίνια-καρδερινες
    Post Thanks / Like
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από gtsaka Εμφάνιση Μηνύματος
    Εγω εχω μεινει ευχαριστημενος με το pellet,Αποροφα τις μυρωδιες και τις ακαθαρσιες σε πολυ μεγαλο βαθμο.Ηθελα να ρωτησω ομως το εξης.Επειδη οπως εχει ειπωθει σε διαφορα ποστ,ειναι καλο για τα πουλια να "τσιμπολογανε και λιγο απο κατω,αν βγαλω τους συρματινους πατους ποσο ασφαλες θα ειναι να ερχοντε σε επαφη με τις ακαθαρσιες τους,οσο και αν το πελετ κανει καλη δουλεια?

Αυτο που λες εσυ ειναι κατι διαφορετικο.... μηπως διαβασες οτι κανει καλο στην ψυχολογία τους η καπως ετσι τελος παντων....εγω βαζω αυγοτροφη σε πηλινο μπολακι στον πατο της κλουβας
    Εκεί που ισιώνει ο αετός ...οι γλάροι δεν πετάνε!

4. Thanks gtsaka, CreCkotiels thanked for this post
    Likes gtsaka, CreCkotiels liked this post
    Εκκολαπτόμενος
    Ημ. Εγγραφής
    Nov 2015
    'Ονομα
    George
    Post Thanks / Like
    Ναι,κατι τετοιο,οτι ειναι στη φυση τους να τσιμπολογανε απο κατω...

Αρχηγός Σμήνους!!!
    Ημ. Εγγραφής
    Mar 2013
    'Ονομα
    Μάριος
    Κατοικίδιο
    Cockatiels
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

όχι όχι μη το προτιμήσεις το από κάτω μιας και είναι και οι κουτσουλιές !
    Αν θες κάποιο πήλινο μεγάλο ή κάποιο άλλο ταψάκι πάνω στην σχάρα ώστε να μπορούν να μπαίνουν να σκαλίζουν και να τρώνε σαν κοτόπουλα (χαχαχαχα ) θα τους κάνεις καλό !
    Εγώ στους παπαγάλους μου βάζω πήλινο και ρίχνω μέσα τσαμπί κεχρί και γίνεται χαμός ! Το βλέπουν σαν παιγνίδι
    Ο μπαμπάς μου που έχει καναρίνια σε κλουβί κήπου , έχει τσιμέντο κάτω και το καθαρίζει 1-2 φορές την ημέρα με νερό και σκούπα ώστε να μην έρχονται με τις κουτσουλιές σε επαφή ! Βέβαια σίγουρα αυτό δε διασφαλίζει να μην υπάρχει καμία (όλη την ώρα κατουράνε) αλλά το κλουβί με περιορισμένο πάτο και πελλετ (μαζεύονται περισσότερο ακαθαρσία συγκεντρωμένη) διαφέρει από ολόκληρο δωμάτιο (οι ακαθαρσίες σχεδόν ανύπαρκτες ) !

My CreCkotiel Parrots (Cockatiel, Nymphicus Hollandicus)
    Follow us on Instagram in @creckotiels

Σελίδα 40 από 40 ΠρώτοΠρώτο ... 30383940

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία