Καλωσορίσατε στο GreekBirdClub.
Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο ... 345
Αποτελέσματα 41 μέχρι 46 από 46
    Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Mar 2013
    'Ονομα
    aris
    Post Thanks / Like
    ευχαριστω για τις απαντησεις σας.θα ηθελα να ρωτησω μερικα πραγματα σχετικα με την κατασκευη των ξυλινων κλουβιων,αρχηκα αν μπορω να χρησιμοποιησω ξυλα balso(αν δεν το γραφω λαθος)που ειναι για μοντελισμο ή αν ειναι καλυτερα να ζητησω καποιο αλλο ειδος ξυλου σε ξυλουργειο και τι κοστος εχουν οι βεργες του μετρου αν γνωριζετε.επισης τι διαστασεις ειναι καλυτερες για μικρα μονοκλουβα.επισης αν μπορω να ισιωσω το συρμα με ηλεκτρικο δραπανο η αλλον τροπο γιατι δεν βρηκα ακομα μαγαζι να προμηθευτο δραπανο χειρος .ευχαριστω εκ τον πρωτερον.
    Τελευταία επεξεργασία από canarianor; 11-03-2013 στις 23:24

Στο κλαδί
    Ημ. Εγγραφής
    Jun 2012
    'Ονομα
    Νικολας
    Κατοικίδιο
    3 Καναρίνια
    Post Thanks / Like
    Αγαπητέ Άρη. Το balsam δεν κάνει δια αυτή την δουλειά και εξάλλου είναι πολύ ακριβό.. Θα ζητήσεις από ξυλουργό (ασπρόξυλο η σουηδικό) 1Χ1 cm, υπάρχουν στην αγορά, όπως το home center που έχουμε στην Κύπρο, έτοιμες βέργες των 2,40m προς €1.80 το τεμάχιο!! Η διαστάσεις δια μονόκλουβο ποικίλουν, ξεκινούν από 40Χ30Χ25cm και αυξάνονται βάση των απαιτήσεων σου.. Όσο δια το τράπανο το ηλεκτρικό κάνει μια χαρά την δουλειά του και χωρίς να κουράζεσαι. Αναφέρουμε τα χειροκίνητα λόγο ότι παλιά ήτανε πιο φθηνά ενώ σήμερα με €19 παίρνεις ηλεκτρικό επαναφορτιζόμενο..

Πάμε μια βόλτα στα βουνά, που κελαηδούνε μόνο τα πουλιά

Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Mar 2013
    'Ονομα
    aris
    Post Thanks / Like
    ευχαριστω για την απαντηση σας σε ολες μου τις αποριες και συγχαρητηρια για τις κατασκευες σας,μιας και αποτελεσαν το λογο για να φτιαξω μονος μου κλουβια γιατι ειναι υπεροχα.

Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2013
    'Ονομα
    Nikos
    Post Thanks / Like
    'Οντως αρκετά προσεγμένη και όμορφη δουλειά και αυτό που παρατηρώ αναζητώντας διάφορα ξύλινα κλουβάκια είναι ότι το συγκεκριμένο είναι και ευρύχωρο. Μπράβο και πάλι. Θα κάνω σελιδοδείκτη το συγκεκρίμενο να ανατρέξω όταν έχω την διάθεση και τον χρόνο να το έχω σαν μπούσουλα

Στη φωλιά
    Ημ. Εγγραφής
    Nov 2013
    'Ονομα
    Nikos_V
    Κατοικίδιο
    Budgie - Cockatiel-Lovebird - Καναρίνια-Καρδερίνα-
    Post Thanks / Like
    Πολυ καλο το κλουβακι σου και κσεκιναω και εγω απο σιμερα να το φτιαχνω!
    Πες μου κατι...Το Συρμα 1.8μμ ποσο το πιρες το μετρο η οπος το πιρες γενικα!?

Κελαηδάω
    Ημ. Εγγραφής
    Aug 2015
    'Ονομα
    Κώστας
    Post Thanks / Like
    αυτο το ποστ #4 του Νικου, καλο ειναι να υπαρχει και σε αυτο το θεμα. θα βοηθησει πολυ οποιον ξεκινησει να φτιαχνει πρωτη φορα κλουβια.

7. Likes jk21, teo24 liked this post

Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο ... 345

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία