Καλωσορίσατε στο GreekBirdClub.
Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 21 μέχρι 30 από 46
    Στη φωλιά
    Ημ. Εγγραφής
    Jun 2011
    'Ονομα
    lenia
    Κατοικίδιο
    Χρυσόψαρα & κιχλίδες! και ένα ζευγάρι παπαγαλάκια budgerigars και πέντε παιδιά τους.
    Post Thanks / Like
    τα χέρια σου πιάνουν και φτιάχνουν καλλιτεχνήματα !!!!!!! μπράβο σου!!!

οδυσσέας
    Guest
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Nikolas Alamango Εμφάνιση Μηνύματος
    Κώστα εφόσον το ειδικεύεσαι και συ αυτό το χόμπι, πρέπει να ξανά αρχίσεις.. Δες αυτό το κλουβί που έκανα και το ανέβασα πριν μέρες..http://www.greekbirdclub.com/showthr...BD%CE%B9%CE%B1
    Νικολα σ'ευχαριστω, μακαρι καποια στιγμη να βρω ξανα αυτη την διαθεση.

το μπράβο εδώ πάει στην υπομονή σου να γράψεις όλα όσα κάνεις. πολλή ωραία παρουσίαση!

αν θες βαλε και καμιά φωτογραφία πως ανοίγεις τις τρύπες για να είναι ποιο ολοκληρωμένη.

Στο κλαδί
    Ημ. Εγγραφής
    Jun 2012
    'Ονομα
    Νικολας
    Κατοικίδιο
    3 Καναρίνια
    Post Thanks / Like
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από οδυσσέας Εμφάνιση Μηνύματος
    Νικολα σ'ευχαριστω, μακαρι καποια στιγμη να βρω ξανα αυτη την διαθεση.

το μπράβο εδώ πάει στην υπομονή σου να γράψεις όλα όσα κάνεις. πολλή ωραία παρουσίαση!

αν θες βαλε και καμιά φωτογραφία πως ανοίγεις τις τρύπες για να είναι ποιο ολοκληρωμένη.
    Κώστα, προ μιας εβδομάδος ούτε και εγώ δεν είχα φτερό, και ας είναι καλά το πατριωτάκι μου ο Παναγιώτης με φίλεψε με ένα ζευγάρι καναρίνια... Τώρα με έπιασε βαθιά το μεράκι ξανά... Τώρα θέλω να αρχίσω παραγωγή, αν όλα πάνε καλά με το ζευγάρι που πήρα... Δες και εδώ ζευγαρώστρα..http://www.greekbirdclub.com/showthr...BF%CF%82/page5
    Τελευταία επεξεργασία από Nikolas Alamango; 04-08-2012 στις 06:33

Πάμε μια βόλτα στα βουνά, που κελαηδούνε μόνο τα πουλιά

4. Likes karakonstantakis liked this post
    οδυσσέας
    Guest
    Νικόλα θέλω να σου ζητήσω μια χάρη. σε ένα από τα πρόχειρα κλουβιά που θα φτιάξεις να βάλεις τα σύρματα του πάτου κατά μήκος με ένα κεντρικό ξύλο όσο γίνεται στενότερο (π.χ. 4-5 χιλιοστά από το ποιο σκληρό ξύλο) γιατί έχω την εντύπωση πως
    έτσι λερώνεται λιγότερο η σχάρα.

σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να αποκτήσεις όσα πουλιά θέλεις και να είσαι χαρούμενος!

Στο κλαδί
    Ημ. Εγγραφής
    Jun 2012
    'Ονομα
    Νικολας
    Κατοικίδιο
    3 Καναρίνια
    Post Thanks / Like
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από οδυσσέας Εμφάνιση Μηνύματος
    Νικόλα θέλω να σου ζητήσω μια χάρη. σε ένα από τα πρόχειρα κλουβιά που θα φτιάξεις να βάλεις τα σύρματα του πάτου κατά μήκος με ένα κεντρικό ξύλο όσο γίνεται στενότερο (π.χ. 4-5 χιλιοστά από το ποιο σκληρό ξύλο) γιατί έχω την εντύπωση πως
    έτσι λερώνεται λιγότερο η σχάρα.

σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να αποκτήσεις όσα πουλιά θέλεις και να είσαι χαρούμενος!
    Εννόησα Κώστα τα λεγόμενα σου, αλλά τους κατασκευάζω ταψί από κάτω να πατάνε 1-1.5 εκ. και τοποθετώ χοντρόκοκκο άμμο περίπου 4mm και την απλώνω.... Έτσι πατάνε σε φυσικό έδαφος, ας το πούμε και την πλένω μετά σε κουβά κάθε δύο μέρες, αναπληρώνοντας την με άλλη μέχρι να στεγνώσει η προηγούμενη.. Η Λεμεσός μας προσφέρει τα πάντα, από θάλασσα και βουνό, φτάνει να το ζητήσεις αυτό που ψάχνεις.. Σε ευχαριστώ δια την παρέμβαση σου..

Στο κλαδί
    Ημ. Εγγραφής
    Jun 2012
    'Ονομα
    Νικολας
    Κατοικίδιο
    3 Καναρίνια
    Post Thanks / Like
    Παίδες με απογοητεύετε δια κατασκευή κλουβιών.. Βλέπω συνέχεια να συζητάτε πόσα πήρες το τάδε κλουβί εσύ και πόσα ο άλλος.. Δουλειά στο χέρι μας να μάθουμε να κάνουμε το κλουβί της αρεσκείας μας.. Μην χολώνετε στην φουρτούνα, μάινα τα πανιά και τα ξάρτια.. Ελάτε θα έχετε όποια βοήθεια θέλετε...

8. Likes karakonstantakis liked this post
    Κελαηδάω
    Ημ. Εγγραφής
    Dec 2011
    'Ονομα
    Alexandros
    Κατοικίδιο
    Καναρίνια-Καρδερίνες-red rump parakeet-shaft tails finch
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Ααααα ρε Νικόλα.... να τελειώσω την επέκταση της κλούβας με το καλό και με την πρώτη ευκαιρία βάζω μπροστά !! Για τον λόγο αυτόν σήμερα το πρωί αγόρασα κάτι που μου έλειπε (λείπουν πολλά....) και που σίγουρα θα το χρειαστώ για λεπτομέρειες στην κατασκευή !!

Βέβαια δεν είναι ποιοτικός ότι καλύτερο αλλά ερασιτεχνικά πιστεύω να με βγάλει ασπροπρόσωπο..... !! Η τιμή προσφοράς του στα 23 ευρώ !!!

10. Likes gianniskilkis liked this post
    Εκκολαπτόμενος
    Ημ. Εγγραφής
    Jul 2012
    'Ονομα
    Γιάννης
    Κατοικίδιο
    1 Πινσερ - Καρδερινες - Καναρινια
    Post Thanks / Like
    Αλεξανδρε μια χαρα ειναι , το εχω και εγω , και της μπαταριας. Πολυ αξιοπιστο. Μεγεια

12. Likes karakonstantakis liked this post
    Στο κλαδί
    Ημ. Εγγραφής
    Jun 2012
    'Ονομα
    Νικολας
    Κατοικίδιο
    3 Καναρίνια
    Post Thanks / Like
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από karakonstantakis Εμφάνιση Μηνύματος
    Ααααα ρε Νικόλα.... να τελειώσω την επέκταση της κλούβας με το καλό και με την πρώτη ευκαιρία βάζω μπροστά !! Για τον λόγο αυτόν σήμερα το πρωί αγόρασα κάτι που μου έλειπε (λείπουν πολλά....) και που σίγουρα θα το χρειαστώ για λεπτομέρειες στην κατασκευή !!

Βέβαια δεν είναι ποιοτικός ότι καλύτερο αλλά ερασιτεχνικά πιστεύω να με βγάλει ασπροπρόσωπο..... !! Η τιμή προσφοράς του στα 23 ευρώ !!!

Βρε Αλέξανδρε, πάνω στην ώρα. Το αγόρασα ακριβώς το ίδιο χθες την Δευτέρα, το είχε προσφορά €25 με το βαλιτσάκι και όλα τα εξαρτήματα.. Εγώ το πήρα περισσότερο δια τα bonsai..
    Τελευταία επεξεργασία από Nikolas Alamango; 28-08-2012 στις 06:26

Κελαηδάω
    Ημ. Εγγραφής
    Dec 2011
    'Ονομα
    Alexandros
    Κατοικίδιο
    Καναρίνια-Καρδερίνες-red rump parakeet-shaft tails finch
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

χααχαχαχαχαχα τα χομπίστικα μυαλά είδες που επικοινωνούνε ??

*κανε επεξεργασία αν προλαβένεις και σβήσε το όνομα του καταστήματος. είναι εκτός κανόνων !!! Από εκεί το πήρα και εγώ !!!

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας