Καλωσορίσατε στο GreekBirdClub.
Σελίδα 85 από 86 ΠρώτοΠρώτο ... 357583848586 ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 841 μέχρι 850 από 855
    Στο κλαδί
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2015
    'Ονομα
    Λάμπρος
    Post Thanks / Like
    Όχι Δημήτρη λέω για αυτήν
    Πληρες μειγμα για καναρινια χρωματος.Περιεχει κεχρι,λιναρι καφε,καναβουρι,περιλλα λευκη,νιζερ,βρωμη,λευκο βορι.
    Βγαίνει και σε 5 κιλο

Κελαηδάω
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2012
    'Ονομα
    Δημήτρης
    Κατοικίδιο
    Καρποντακοι-Γαρδελια-καναρια
    Post Thanks / Like
    Ωραια την βλεπω

Στάλθηκε από το LG-D605 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Γιατι κλαιει το μωρο αφου φοραει πανα??

Στο κλαδί
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2015
    'Ονομα
    Λάμπρος
    Post Thanks / Like
    Πήρα χθες ένα τσουβαλάκι 5 κιλο στα 9.5 ευρώ αυτή τη royal c.Προέλευση Γερμανίας.Τα περισσότερα σπόρια πήγανε στον πάτο στο τεστ με το ποτήρι.Για φύτρωμα δεν έχω βάλει ακόμα.Η σύσταση πάνω κάτω είναι σαν του blattner χωρίς ρούπσεν αλλά δεν ξέρω την ακριβή σύσταση.
    Τελευταία επεξεργασία από Labirikos; 29-08-2018 στις 16:16

Στο κλαδί
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2015
    'Ονομα
    Λάμπρος
    Post Thanks / Like
    Τελικά του blattner που έγραψε ο Δημήτρης κυκλοφόρησε και σε 5 κιλο τσουβαλάκι.

5. Likes koukoulis, MacGyver liked this post
    Εκκολαπτόμενος
    Ημ. Εγγραφής
    Apr 2017
    'Ονομα
    Παναγιώτης
    Κατοικίδιο
    2 καναρίνια
    Post Thanks / Like
    Καλησπέρα παιδιά.Το κία (chia) σε τι ποσοστό μπαίνει στο μείγμα;

Κελαηδάω
    Ημ. Εγγραφής
    Jan 2016
    'Ονομα
    Νίκος
    Κατοικίδιο
    Καναρίνια τιμπράντο, ράτζα και κοινά. Ένα παπαγαλάκι μπάτζι, τον blue.
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Εγώ προτιμώ να το δίνω σε ξεχωριστή αυγοθήκη, σε μικρή ποσότητα, ανακατεμένο μαζί με καμελίνα και σουσάμι. Όλους τους μικρούς σπόρους δηλαδή. Χάνεται με τους άλλους σπόρους και πολλές φορές μένει στον πάτο...

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

8. Likes Labirikos, koukoulis liked this post
    Στο κλαδί
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2015
    'Ονομα
    Λάμπρος
    Post Thanks / Like
    Βρήκα μια καινούργια εταιρία με μείγματα αν δεν κάνω λάθος δεν αναφέροντε στο post.Λέγεται professional mix και από ότι είδα εισάγoντε από τη donald.Λογικά εισαγωγής πρέπει να είναι.Βρήκα κάποια μείγματα μόλις τα συγκεντρώσω θα τα γράψω αναλυτικά.Αν κάποιος έχει δοκιμάσει ας μας πει εντυπώσεις.

10. Likes koukoulis, MacGyver, kostasp liked this post
    Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Apr 2021
    'Ονομα
    20
    Post Thanks / Like
    Παιδιά καλησπέρα. Μπορεί κάποιος σας παρακαλω να με βοηθησει γιατι ειμαι εντελως ασχετος. Μου φερανε ενα καναρινι κιτρινο και το κρατησα γιατι ειμαι πιο υπευθυνος σε σχεση με.τον προηγουμενο ιδιοκτητη. Επειδη δεν ασχοληθηκα ποτε με καναρινια θελω αν μπορειτε να μου πειτε μια καλη.τροφη. Επισης διαβαζω οτι πρεπει να του εχω και αυγοτροφη, βιταμινες, μπανιερα κλπ...μπορει καποιος να με.ενημερωσει για καλης ποιοτητας τροφες; Επισης ξεκινησε να εχει πτεροροια εδω και μια.εβδομαδα.
    Σας ευχαριστω

12. Likes Παναγιωτης 18 liked this post
    Στη φωλιά
    Ημ. Εγγραφής
    Aug 2016
    'Ονομα
    Παναγιώτης
    Κατοικίδιο
    Καναρινι
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Καλησπέρα... Δε χρειάζεται να αγχώνεσαι.. Με 4-5 πραγματάκια θα είναι μια χαρά το πουλάκι... Εγώ χρησιμοποιώ την Manitoba t3 platino... Σε κάποια Pet Shop την έχουν σε τσουβάλι και σου βάζουν όσο θέλεις... Από σπόρια του βάζεις μια κουταλιά του γλυκού γεμάτη κάθε μέρα... Δε του γεμίζεις τη ταιστρα γιατί θα τρώει μόνο τους γλύκους σπόρους... Κάθε μέρα καθαρό νερό στη ποτίστρα... Αντί για αυγοτροφη μπορείς να βάλεις μισό αυγό βρασμένο για 15 λεπτά μαζί με το τσοφλι...μπορεις να βάλεις 1-2 φορές τη βδομάδα φρούτο όπως μήλο, μπανάνα, αχλάδι τα οποία τα αφαιρείς μετά από λίγες ώρες για να μην αλλοιωθουν... Μπορείς να βάλεις 1-2 φορές τη βδομάδα και κάποια χορταρικά όπως μαρούλι, λάχανο, ραδίκι και άλλα... Μπανιέρα μπορείς να του βάζεις 1 φορά τη βδομάδα σε μέρα χωρίς κρύο και αερα και θα βρεις στο πετ σοπ... Για τη πτερροροια καλό είναι να πάρεις μια υγρή βιταμίνη να του ρίχνεις στο νερό, αύξησε και το αυγό σε 2 φορές τη βδομάδα, πάρε κ ένα σουπιοκοκκαλο για να παίρνει ασβέστιο. Μη σου πασάρουν "βιταμίνη" σε κόκκινη κίτρινη σκόνη γιατί μόνο βιταμίνη δεν είναι..μεγαλο βάρος δώσε και στη καθαριότητα του κλουβιού.. Μέσα στο φόρουμ αν ψάξεις μπορείς να βρεις και άλλες καλές τροφές και πολλές συμβουλές για τη διατροφή και διαβίωση του πουλιού που θα σε βοηθήσουν... Εύχομαι τα καλύτερα στο νέο σου φίλο.

Κελαηδάω
    Ημ. Εγγραφής
    Jul 2014
    'Ονομα
    Αριστειδης
    Κατοικίδιο
    Καναρινια
    Post Thanks / Like
    Οπως τα είπε ο φίλος. Πάντως δεν είναι κατάλληλη εποχή για πτερορροια, και αν δεν είναι κάτι παθολογικο και περάσει σε λίγες μέρες τοτε μάλλον ήταν από την αλλαγή περιβάλλοντος. Αν θες άνοιξε ένα καινούριο θέμα να το συζητήσουμε εκεί.
    Επίσης θα σε βολέψει πολύ να φτιάξεις την δική σου αυγοτροφη και να την κρατάς στην κατάψυξη και στο ψυγείο όταν την δίνεις. Μπορείς να βρεις διάφορες συνταγές στην κατάλληλη ενότητα

Σελίδα 85 από 86 ΠρώτοΠρώτο ... 357583848586 ΤελευταίοΤελευταίο

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας