Καλωσορίσατε στο GreekBirdClub.
Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Αποτελέσματα 21 μέχρι 24 από 24
    Στη φωλιά
    Ημ. Εγγραφής
    Feb 2014
    'Ονομα
    Χρυσούλα
    Κατοικίδιο
    1 αρχέγονο red rumped parakeet, τον Ερμή!
    Post Thanks / Like
    Νερό. Έπρεπε να βάλω κάτι άλλο; Μόνο που τη χρησιμοποιεί σαν μπιντέ, ο σιχαμένος, και την πλένω 2 φορές τη μέρα! Δεν ξέρω γιατί, αλλά του αρέσει πολύ να κάθεται εκεί πάνω και να αγναντεύει.

Super Moderator
    Ημ. Εγγραφής
    Jul 2011
    'Ονομα
    Ευθύμης
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Μμμ... καλό είναι η μπανιέρα να μην μένει πολύ ώρα μέσα. Αφενός το γεγονός ότι θα πρέπει να την καθαρίζεις είναι κουραστικό, ίσως, αφετέρου αν κουτσουλίσει μέσα και μετά πιει είναι πολύ πιθανόν να πάθει κάποια μόλυνση. Τα πουλιά δεν ξέρουν ότι αυτή είναι η μπανιέρα και η ποτίστρα είναι αυτή που έχει το πόσιμο καθαρό νερό.
    Θα την βάζεις καθημερινά για μισή με μία ώρα και θα την αφαιρείς αφού κάνει το μπάνιο. Αν δεν κάνει μπάνιο, άσε την μέσα αν θες, αφού βεβαιωθείς ότι δεν κουτσουλάει μέσα.

Στη φωλιά
    Ημ. Εγγραφής
    Feb 2014
    'Ονομα
    Χρυσούλα
    Κατοικίδιο
    1 αρχέγονο red rumped parakeet, τον Ερμή!
    Post Thanks / Like
    Δεν τα ήξερα αυτά, ευχαριστώ πολύ. Τσαλαβουτάει μέσα, αλλά δεν τον βολεύει και πάρα πολύ, γι' αυτό θέλω να του πάρω μια κλειστή. Πάω λοιπόν να του τη βγάλω, τέλος ο μπιντές!

4. Likes Efthimis98 liked this post
    Στη φωλιά
    Ημ. Εγγραφής
    May 2013
    'Ονομα
    Stamatis
    Κατοικίδιο
    Budgies - english budgies - cockatiels
    Post Thanks / Like
    Εγώ από την άνοιξη που γνώρησα τυχαία αυτό το είδος έχω πορωθεί και ήδη βρίσκομαι με 3 ζευγάρια. Σύντομα θα ανεβάσω φωτο.
    Είναι ιδανικό για διαμέρισμα καθόλου φλύαρο και έχει πολύ όμορφες μεταλλάξεις και στις περισσότερες το αρσενικό ξεχωρίζει από το θηλυκό από το φτέρωμα. Του αρέσει να πετάει γιαυτό καλό θα είναι να του παρέχουμε μακρόστενο κλουβί όσο μεγαλύτερο γίνεται. Είναι ανθεκτικό στο κρύο και του αρέσει πολύ να κάνει μπάνιο και να τρώει φρούτα και λαχανικά. Την περίοδο αναπαραγωγής γίνεται αρκετα επιθετικό οπότε καλύτερα το κάθε ζευγάρι να βρίσκεται σε ξεχωριστό κλουβί.
    Την επόμενη άνοιξη θα δοκιμάσω πρώτη φορά αναπαραγωγή σε κλούβα 1*1*1 και ελπίζω να πάει καλά!

6. Likes jk21 liked this post

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία