Καλωσορίσατε στο GreekBirdClub.
Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Αποτελέσματα 21 μέχρι 23 από 23
    Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Sep 2020
    'Ονομα
    Spiros
    Post Thanks / Like
    Ο ενας απο τους δυο δεν μπορουσα να τον προσεγγισω αλλιως, ηταν αγριος, απο τοτε που τα εκοψα εχω δει μεγαλη διαφορα προς το καλυτερο πλεον καθεται στο χερι μου αν ειναι λιγο φοβισμενος ακομα αλλα χωρις κοψιμο δεν μπορουσα να του κοντεψω το κλουβι, τον δεύτερο που το ταισα εγω στο χερι το εκανα πιο πολυ για να μην τον χασω πουθενα κ να μπορεσει να με μαθει καλύτερα και για να μην επηρεάσει την ψυχολογια του πρωτου.

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κελαηδάω
    Ημ. Εγγραφής
    Nov 2014
    'Ονομα
    Αλέξανδρος
    Κατοικίδιο
    Ρίκο-κοκατίλ
    Post Thanks / Like
    Ειναι απαραδεκτο να κοβεις τα φτερα. Ειναι μορφη ακρωτηριασμου. Αρχικα τα ζωα δεν ειναι καποιου ειδους παιχνιδιου για να "παιζεις" μαζι τους. Επισης η εμπιστοσυνη τους κερδιζετε με κοπο, αλλα αξιζει. Επιπλεον ταισες το δευτερο στο χερι; Μεγαλο λαθος, θα εχει παρα προβληματα, τοσο παθολογικα οσο και ψυχολογικα. Γενικα οτι εχεις αναφερει σε 2 ποστ ειναι φαουλ. Διαβασες καθολου πριν αποφασισεις να ασχοληθεις με κοκατιλ; Σου συνιστω να ξεκινησεις απο τα αρθρα στο παρον φορουμ, μηπως εστω και τωρα, αποκτησεις καλυτερη προσεγγιση απεναντι τους/

Στο κλαδί
    Ημ. Εγγραφής
    Jul 2014
    'Ονομα
    Αριστειδης
    Κατοικίδιο
    Καναρινια
    Post Thanks / Like
    Συμφωνώ απόλυτα, τα φτερά τους είναι φτερά τους. Δεν είναι παιχνίδια για να τα κάνουμε όπως θέλουμε ώστε να έχουμε ένα πουλί στο χερι. Αν δεν έχουμε την υπομονή και τον χρόνο να κερδίσουμε την εμπιστοσύνη του πουλιού καλύτερα να μην το παίρνουμε. Με το να κόβεις τα φτερά ο παπαγάλος απλά κάθεται στο χερι σου επειδή δεν μπορεί να ξεφύγει όχι επειδή σε αγαπάει η σε εμπιστεύεται. Είχα στο παρελθόν δύο παπαγαλάκια, και τα δύο άγρια μεγάλης ηλικίας, με υπομονή και επιμονή τα κατάφερα. Δεν χρειάζεται το κόψιμο. Προσπάθεια θέλει

4. Likes alex1986lunatic liked this post

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία