Καλωσορίσατε στο GreekBirdClub.
Σελίδα 7 από 8 ΠρώτοΠρώτο ... 5678 ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 61 μέχρι 70 από 73
    Ομάδα Διαχείρισης
    Ημ. Εγγραφής
    Aug 2012
    'Ονομα
    Ηλίας
    Κατοικίδιο
    Red Factor - Balcanica
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Εχω δωσει και απ τα δύο...εναλλαξ με βαση και το προγραμμα προετοιμασιας!! Τωρα νομιζω οτι 1-2 φορες την εβδομαδα μπορω να δινω το .....

2. Likes xrzar liked this post
    Αρχηγός Σμήνους!!!
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2009
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ - ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από jk21 Εμφάνιση Μηνύματος
    μονο αν τα δινεις διαφορετικη ημερα και αν δωσεις λιγοτερες μερες φερτιβιτ ,γιατι αλλιως θα δοθει υπερβολικη ΒΙΤ Ε ....
    αυτο εννοουσα οταν ειχα αναφερει την χορηγηση σε διαφορετικες μερες .Η χορηγηση του τωρα εξαρταται απο το ποσο καιρο το εδινες και σε τι δοσολογια μεχρι τωρα
    Θα ήθελα να κάνω σαφές , οτι η άποψη μου σε θέματα ασθενειών των πουλιών αποτελεί γνώμη ενός χομπίστα και όχι έγκυρα καταρτισμένου πτηνιάτρου , που είναι ο μόνος αρμόδιος να δίνει γνωματεύσεις . Έτσι πρέπει να εκλαμβάνεται σε κάθε περίπτωση !!!

4. Likes Gardelius , xrzar liked this post
    Ομάδα Διαχείρισης
    Ημ. Εγγραφής
    Aug 2012
    'Ονομα
    Ηλίας
    Κατοικίδιο
    Red Factor - Balcanica
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από jk21 Εμφάνιση Μηνύματος
    αυτο εννοουσα οταν ειχα αναφερει την χορηγηση σε διαφορετικες μερες .Η χορηγηση του τωρα εξαρταται απο το ποσο καιρο το εδινες και σε τι δοσολογια μεχρι τωρα
    Το ερωτημα ειναι τωρα...και για τα αρσενικα και για τα θηλυκα??

Αρχηγός Σμήνους!!!
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2009
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ - ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

για ποιο λογο για τα μεν ναι και για τα δε οχι ,και το αντιθετο; αν ηταν σκευασμα πχ που κυκλοφορει με μεθυλτεστοστερονη ,σαφως οχι τα θηλυκα .αλλα εδω δεν εχεις κολλημα .αρκει να μην εχει γινει υπερχορηγηση πανω απο τις προτεινομενες βδομαδες συμφωνα με το προγραμμα της οροφαρμα για το φερτιβιτ και οι λιποδιαλυτες βιταμινες του φορτωσουν το συκωτι ή συμφωνα με το πιο μακρυ σε ημερες ετησιο προγραμμα που εχω προτεινει ,αλλα σε ενα σημαντικο διαστημα σε μικροτερες των προτεινομενων δοσολογιες και σε πιο αραιη χορηγηση
    Θα ήθελα να κάνω σαφές , οτι η άποψη μου σε θέματα ασθενειών των πουλιών αποτελεί γνώμη ενός χομπίστα και όχι έγκυρα καταρτισμένου πτηνιάτρου , που είναι ο μόνος αρμόδιος να δίνει γνωματεύσεις . Έτσι πρέπει να εκλαμβάνεται σε κάθε περίπτωση !!!

7. Likes xrzar liked this post
    Ομάδα Διαχείρισης
    Ημ. Εγγραφής
    Aug 2012
    'Ονομα
    Ηλίας
    Κατοικίδιο
    Red Factor - Balcanica
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Γι αυτο θελω να κανω <<παυση>> ..... πρεπει να τα <<χαλαρωσω>> λιγο και να δωσω το σκευασμα όπως ειπα πριν..
    Τελευταία επεξεργασία από Gardelius; 27-03-2013 στις 13:04

Αρχηγός Σμήνους!!!
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2009
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ - ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

κανε σουμα αριθμο ημερων και δοσολογιας για το φερτιβιτ και αν εχεις ξεπερασει τα προτεινομενα της εταιριας ,συνεχιζε αραια το ολεοβιτα και δινε γυρη ,αυγοτροφη ,χορταρικα ,και becozyme που μου ελεγες οτι εχεις (σκετες βιτ Β ) και εισαι μια χαρα

10. Likes xrzar liked this post
    Αρχηγός Σμήνους!!!
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2009
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ - ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Ενημερωθηκε το παρον αρθρο με την προσθηκη του σκευασματος Υγρή βιταμίνη Ε απο την Solgar (σκετη χωρις σεληνιο , βιταμινη Ε οργανικης προελευσης )

12. Likes adreas, mitsman liked this post
    Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Jan 2021
    'Ονομα
    20
    Κατοικίδιο
    Timbrado Espanol
    Post Thanks / Like
    Γεια σας παιδια,, χρειαζομαι την βοηθεια σας,εχω καναρινια timbrado Espanοl Αποφάσισα να βοηθησω λιγο τα πουλακια μου στην αναπαραγωγή με το σκεύασμα Ornisol sel E 200
    Και δεν ξερω της δοσολογίες βρε παιδιά, επειδει ειναι νομίζω στα ισπανικα ..ευχαριστω που με μπηκα στην ομορφη παρεα σας ...

Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Jan 2021
    'Ονομα
    20
    Κατοικίδιο
    Timbrado Espanol
    Post Thanks / Like
    Γεια σας παιδια,, χρειαζομαι την βοηθεια σας,εχω καναρινια&nbsp; timbrado Espanοl&nbsp; &nbsp; Αποφάσισα να βοηθησω λιγο τα πουλακια μου στην αναπαραγωγή με το σκεύασμα&nbsp; &nbsp; &nbsp;Ornisol sel E 200&nbsp; &nbsp;<br>Και δεν ξερω της δοσολογίες βρε παιδιά, επειδει ειναι νομίζω στα ισπανικα ..ευχαριστω που με μπηκα στην ομορφη&nbsp; παρεα σας ...

Administration Team
    Ημ. Εγγραφής
    May 2013
    'Ονομα
    Ανδρέας
    Κατοικίδιο
    καρδερίνες
    Post Thanks / Like
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Serafeim71 Εμφάνιση Μηνύματος
    Γεια σας παιδια,, χρειαζομαι την βοηθεια σας,εχω καναρινια&nbsp; timbrado Espanοl&nbsp; &nbsp; Αποφάσισα να βοηθησω λιγο τα πουλακια μου στην αναπαραγωγή με το σκεύασμα&nbsp; &nbsp; &nbsp;Ornisol sel E 200&nbsp; &nbsp;<br>Και δεν ξερω της δοσολογίες βρε παιδιά, επειδει ειναι νομίζω στα ισπανικα ..ευχαριστω που με μπηκα στην ομορφη&nbsp; παρεα σας ...
    Γεια σου Σεραφείμ.
    Δεν το έχω χρησιμοποιήσει, αλλά από το site της εταιρείας διαβάζω:
    "Για ενίσχυση της γονιμότητας και θωράκιση του οργανισμού εναντίον των ασθενειών: 1gr για κάθε lt νερού ίσον με 16 σταγόνες"

Σελίδα 7 από 8 ΠρώτοΠρώτο ... 5678 ΤελευταίοΤελευταίο

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας