Καλωσορίσατε στο GreekBirdClub.
Σελίδα 3 από 9 ΠρώτοΠρώτο 12345 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 21 μέχρι 30 από 90
    Gold Member
    Ημ. Εγγραφής
    Feb 2011
    'Ονομα
    Δημήτρης
    Κατοικίδιο
    Razza espanol, cockatiels, καρδερίνες, σκυλάκια
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Για να σας εξηγησω τι κανω να μου πειτε αν ειναι σωστο!φτιαχνω το αυγοψωμο μου το οποιο το θρυματιζω!το χωριζω σε μεριδες των 150 γραμμαριων σε σακουλακια κ τα βαζω στην καταψυξη!το προηγουμενο βραδυ βγαζω ενα σακουλακι κ βαζω οτι θελω(μαγια μπυρας,γυρη,φυστικι βραζιλιας κλπ.)τα ανακατευω στο μουλτι και τα βαζω στο ψυγειο!καθε μερα λοιπον βραζω το κινοα μου κ τον αμαρανθο τα οποια τα βαζω σε ενα μπολ κ προσθετω το αυγοψωμο μου!ετσι καθε μερα εχω ακριβως την ποσοτητα που χρειαζομαι για εκεινη την μερα κ δεν εχω κινδυνο μουχλιασματος ή καποιας αλοιωσης!τι λετε??

Ομάδα Διαχείρισης
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2009
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ - ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

για μενα εισαι οκ .αν δεν βαζεις καποιο υδατοδιαλυτο πολυβιταμινουχο που θελει κουσκους για ομοιομορφη αναμιξη ,εισαι ΟΚ ! με την μικρη αλλαγη την επομενη φορα να φτιαξεις αυγοψωμο με το βραζιλιανικο φυστικι να συμμετεχει τριμμενο στο ψησιμο για αποφυγη πιθανοτητας αλφατοξινων που δημιουργουνται απο μυκητες απο κακη συντηρηση και μεταφορα του
    http://www.greekbirdclub.com/signaturepics/sigpic2719_19.gif

Gold Member
    Ημ. Εγγραφής
    Feb 2011
    'Ονομα
    Δημήτρης
    Κατοικίδιο
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Το εβαζα μετα για να μπορω να υπολογισω την την ποσοτητα!στα 200 γραμμαρια βαζω ενα ρηχο κουταλακι του γλυκου!σε ολο το μειγμα που προτεινετε στην αυγοτροφη για καρδερινες ποσο?

Ομάδα Διαχείρισης
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2009
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ - ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

1 βραζιλιανικο φιστικι φτανει δημητρη.το γραφω αν δεις .σκεψου οτι στον ανθρωπο καλυπτονται οι ημερησιες αναγκες του σε σεληνιο με 2 μονο τετοιους καρπους.δεν χρειαζονται υπερβολες με το σεληνιο

Gold Member
    Ημ. Εγγραφής
    Feb 2011
    'Ονομα
    Δημήτρης
    Κατοικίδιο
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

δεν κανω υπερβολες!απλα ειχα παρει κ τα ειχα κανει σκονη τα εβαλα σε ενα ταπερ κ μετα ψυγειο.οποτε εβαζα με το κουταλακι!αλλα θα παω να παρω να τα κανω σκονη ενα ενα καθε φορα!!!

Ομάδα Διαχείρισης
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2009
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ - ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

οχι βρε δεν σε παρατηρησα ,απλα εννοουσα οτι δεν χρειαζεται να αγχωνεσαι να δινεις αρκετο!

Gold Member
    Ημ. Εγγραφής
    Feb 2011
    'Ονομα
    Δημήτρης
    Κατοικίδιο
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

ναι ναι,καταλαβα!δεχομαι και θελω παρατηρησεις!προτιμω να ακουω τα λαθη μου απο οτι ενα μπραβο!ειμαι πολυ νεος κ πολυ απειρος!εχω απειρα να μαθω και οτι ξερω μεχρι τωρα το ξερω απο ολους εσας εδω μεσα!κ σας ευχαριστω!οτιδηποτε αναφερω το κανω για να δεχτω κριτικη κ να βελτιωθω!ξερω οτι κανεις δεν θα μου πει κατι για το καλο των πουλιων μου κακοπροεραιτα!προσπαθω στο μυαλο μου να φτιαξω μια φορμα διατροφης για την καθε περιοδο η οποια να αλλαζει μονο σε συγκεκριμενες περιπτωσεις στο καθε πουλι!

8. Likes jk21 liked this post
    Κελαηδάω
    Ημ. Εγγραφής
    Jan 2011
    'Ονομα
    Μυριαμ-Μυρσίνη
    Κατοικίδιο
    2 lovebirdακια,1 budgie,2 καναρινακια (+5 για την ωρα μωρα καναρινακια),ενα ενυδρειο 100lt με γαριδες red cherry
    Post Thanks / Like
    ερωτησεις μιας κ λεω να τη δοκιμασω!τη θελω κυριως για ενα μικρακι καναρινακι που μου χαρισε η Ρια γιατι το αυγοψωμο δεν το τιμησε ιδιαιτερα...

1)οταν λεμε γυρη εννοουμε την ιδια που καταναλωνουν και οι ανθρωποι???(τετοια εχω στο σπιτι κ μαλιστα βιολογικη)

2)τι εννοουμε λεγοντας προβιοτικα? (δε θελω γελωτες!!ειπαμε ειμαι κ ξανθουλα)

3)τη μαγια μπυρας τη βρηκα στα βιολογικα της γειτονιας μου....την ειχε 20 ευρω τα 500γραμμαρια......πολλα για την τσεπη μου αυτη τη στιγμη......μπορω να την αντικαταστησω με κατι αλλο η να την παραλειψω????
    Τελευταία επεξεργασία από mirsini_st; 01-07-2011 στις 20:19

Ομάδα Διαχείρισης
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2009
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ - ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

ΓΥΡΗ εννοουμε σαφως αυτη και μαλιστα εχεις απο την καλυτερη δυνατη πηγη που θα μπορουσες να εχεις

μολις προσεξα οτι δεν εχω μεταφερει και εδω ενα αρθρακι για τα προβιοτικα και τα πρεβιοτικα απο το ιστολογιο μου ... θα γινει συντομα .προς το παρον
    http://jk21.yooblog.gr/2009/02/16/%C...%CE%B1-%CF%84/

μαγια μπυρας υπαρχει σε ενημερωμενα πετσοπ απο εταιριες για πουλια .ξερω και χρησιμοποιω της backs (αρκετα πιο οικονομικη απο οσο λες ) και ξερω οτι υπαρχει και της quicko

Κελαηδάω
    Ημ. Εγγραφής
    Jan 2011
    'Ονομα
    Μυριαμ-Μυρσίνη
    Κατοικίδιο
    2 lovebirdακια,1 budgie,2 καναρινακια (+5 για την ωρα μωρα καναρινακια),ενα ενυδρειο 100lt με γαριδες red cherry
    Post Thanks / Like
    τελεια θα τις ψαξω...για την ωρα μπορω να παραλειψω τα προβιοτικα κ τη μαγια μπυρας κ να τα αντικαταστησω με κατι αλλο???αμαρτια ειναι να τα αφησω χωρις η να τους δωσω ετοιματζιδικη

προβιοτικο μπορω να βρω καποιο ευκολα???
    Τελευταία επεξεργασία από mirsini_st; 01-07-2011 στις 22:24

Σελίδα 3 από 9 ΠρώτοΠρώτο 12345 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία