PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : To Νέο Σπίτι Της April

binary
12-08-2014, 14:58
Αγοράστηκε πρόσφατα. Ήταν η μεγαλύτερη ζευγαρώστρα που μπόρεσα να βρω για την κούκλα μου. Οι πλαστικές πατήθρες τοποθετήθηκαν με τέτοιο τρόπο, ώστε να φτιαχτεί μία 'σκάλα' που η April θα μπορεί να 'ανεβοκατεβαίνει'... Θα γίνουν κι άλλες αλλαγές στο κλουβί από αύριο χωρίς να 'θυσιάζεται χώρος'.

Ελπίζω να σας αρέσει!

http://s30.postimg.org/pbitislsh/April_s_Home.jpg

Efthimis98
12-08-2014, 15:23
Νεκτάριε, τέλειο το νέο κλουβάκι της. Αλλά, όπως είπες, υπάρχουν πολλά αξεσουάρ που λείπουν!! :)
Πρώτα από όλα, θα πρέπει να βάλεις παιχνιδάκια!! Όσο για την "αυτοσχέδια" σκάλα, καλά θα ήταν να πάρεις μία ξύλινη. Κόβουν πολύ χώρο για πέταγμα που και θα μπορούσε να αξιοποιηθεί αλλιώς. ;)

Κατά τα άλλα, και το πουλάκι είναι μία χαρά φροντισμένο... μπράβο σου!! Βλέπω μία μικρή καραφλίτσα.... είναι εκ γενετής;

jk21
12-08-2014, 15:23
Καλοριζικο !!!

76αρα; ποσο κοστισε Νεκταριε;

johnakos32
12-08-2014, 15:28
Ομορφα Νεκταριε !
Η ζευγαρωστρα πρεπει να ειναι 60αρα αν δεν κανω λαθος . Βαλε τα κλαδακια προς το κεντρο να μπορει ανετα να ανοιγει τα φτερα του !
Θελει κανα παιχνιδακι ακομα , εγω τις πλαστικες πατηθρες θα τις εβγαζα δεν νομιζω να την βολεψουν και πολυ....
Δεν ξερω αν θα την βολεψει να πινει νερο απο εκει το βλεπω μικρο θα σου πουν ομως τα παιδια που εχουν κοκατιλ ισως χρειαστει να βαλεις εσωτερικη ανοιχτη .Το ιδιο και για τους σπορους νομιζω θελει μεγαλυτερη ταιστρα...
* Ευθύμη που βλεπεις την καραφλα και εγω δεν μπορω να την δω? το ραμφος του ειναι ετσι οπως εχει γυρισει το πουλακι...χαχαχα

Efthimis98
12-08-2014, 15:40
* Ευθύμη που βλεπεις την καραφλα και εγω δεν μπορω να την δω? το ραμφος του ειναι ετσι οπως εχει γυρισει το πουλακι...χαχαχα* Ευθύμη που βλεπεις την καραφλα και εγω δεν μπορω να την δω? το ραμφος του ειναι ετσι οπως εχει γυρισει το πουλακι...χαχαχα

:fighting0092: Χαχαχα.... μπερδεύτηκα!! :P :anim_63:
Δεν φαινόταν τα μάτια :oopseyes: και δεν πρόσεξα πολύ την πλευρά που κοιτάει το τσουλούφι...!! :happy0045:

binary
12-08-2014, 16:11
Παιδιά ευχαριστώ για τα καλά λόγια και τα σχόλια! Η ζευγαρώστρα είναι 76 χ 46 χ 46 και κόστισε 40 ευρώ. Εάν είχα βρει μεγαλύτερη, θα την είχα αγοράσει.

Πατήθρες θα μπουν επιπλέον ξύλινες - πρέπει να μετρήσω διαστάσεις και να τις κόψω και θα βγάλω τις πλαστικές. Όπως επίσης και παιχνίδια ( σκάλα, 'κρεμαστά' χωρίς σπάγγους και αλλά 2 πιθανότατα ). Η ποτίστρα θα αντικατασταθεί με μεγαλύτερη που έχω αγοράσει αλλά δεν έχω προλάβει να την πλύνω ακόμα και, σίγουρα θα ανέβει ψηλότερα. Σχετικά με τις ταίστρες, θα χρησιμοποιηθούν αυτές που έχει το κλουβί και είναι μεγαλύτερες.

misalouris
12-08-2014, 16:20
Παρέα νομίζω της λείπει...ή κάνω λάθος?

binary
12-08-2014, 16:32
Παρέα νομίζω της λείπει...ή κάνω λάθος?Έρχεται και η παρέα της...

mitsman
12-08-2014, 19:02
Ωραια παρατηρηση εκανε ο Γιαννης!!!! Νεκταριε να παρεις σουπιοκοκκαλο σιγα σιγα να της βαλεις!!!
Ειναι πολυ καλα κλουβια τα χρησιμοποιω και εγω για τα κοκατιλ μας!!! Αυτο που πρεπει να ξερεις ειναι οτι τις πορτες τις ανοιγουν ευκολα τα κοκατιλ και βγαινουν εξω για αυτο αν τα βγαζεις στο μπαλκονι καλο ειναι να τα ασφαλισεις!

Υ.Γ. 40 ευρω... μαλλον σε εγδαραν!!! για να μην πω 25 ευρω θα σου πω οτι ταβανι κανουν 30 ευρω!!! θα μου πεις για 10 ευρω κανεις ετσι???? αλλα με 10 ευρω αγοραζεις πολλα πραγματα για ενα πουλακι!

binary
12-08-2014, 20:25
Ωραια παρατηρηση εκανε ο Γιαννης!!!! Νεκταριε να παρεις σουπιοκοκκαλο σιγα σιγα να της βαλεις!!!!Της έβαλα, δεν το ξεχνάω αυτό με τίποτα φίλε!

Ειναι πολυ καλα κλουβια τα χρησιμοποιω και εγω για τα κοκατιλ μας!!! Αυτο που πρεπει να ξερεις ειναι οτι τις πορτες τις ανοιγουν ευκολα τα κοκατιλ και βγαινουν εξω για αυτο αν τα βγαζεις στο μπαλκονι καλο ειναι να τα ασφαλισεις!Έχω πάρει λουκετάκια και μικρά 'κλιπ' για τους Παπαγάλους κι έχω βάλει σε όλα τα κλουβιά στις πόρτες τους... ο Σπίθας έμαθε να ανοίγει την πόρτα πριν 1 μήνα περίπου ( άκουσα ένα φτερούγισμα και ξαφικά έκατσε στον ώμο μου ).

Υ.Γ. 40 ευρω... μαλλον σε εγδαραν!!! για να μην πω 25 ευρω θα σου πω οτι ταβανι κανουν 30 ευρω!!! θα μου πεις για 10 ευρω κανεις ετσι???? αλλα με 10 ευρω αγοραζεις πολλα πραγματα για ενα πουλακι!Έχεις δίκιο για το 'χρηματικό' θέμα Δημήτρη... θα το ψάξω καλύτερα την επόμενη φορά, γιατί θέλω να πάρω και για τα Κανάρια και τα υπόλοιπα Φτερωτά το ίδιο.

jk21
12-08-2014, 22:31
Δημητρη λιγο που εχω κοιταξει δειγματοληπτικα σε καποια διαδικτυακα που την ειχαν φθηνοτερη ,εχει ανεβει πια και νομιζω 33.5 ειναι η φθηνοτερη χωρις μεταφορικα

CaptainChoco
12-08-2014, 22:38
Εγω τις δικες μου 76αρες ζευγαρωστρες για το κοκατιλ που περιμενω, τις πηρα 23 ευρω περιπου τη μια. Και την 60αρα για τα ζεμπρακια 18 ευρω! Θελει ψαξιμο στις τιμες ειναι αληθεια.
Το κλουβι ομως φοβερο και το κοκατιλακι σου ακομα καλυτερο!

xrisam
13-08-2014, 09:02
Καλορίζικό το σπίτακι της μικρής!!!:happy0064:

Steliosan
13-08-2014, 19:31
Πολυ ωραια κλουβαρα.;-)

WhiteFace
27-08-2014, 18:30
Μακαρι και εμενα το κοκατιλ που 8α παρω σε 4 μερες να ειναι ευτηχισμενο οσο δειχνει και το δικο σου!!!!απο ολα αυτα που εχω δει και εχω διαβασει ειναι εκπληκτικα πτηνα το κοκατιλ !!

mparoyfas
28-08-2014, 09:23
Νεκταριε πολλα μπραβο για τον μεγαλο χωρο που διαθετεις στην πανεμορφη april τα κλουβια αυτα ειναι τοπ σε σχεση τιμης αποδοσης (τα εχεις δει και εγω κινεζικες κλουβες 90αρες με 40,00€ εχω τα καμαρια μου) , σε τετοιου τυπου κλουβια ψηφίζω κινεζο αλλα σε μεγαλες κλουβες πτησης ειδικα 3 οροφη που στοχεύω δαγκωτο Ελλαδα , Ιταλια δεν αναφερω κατασκευαστή αλλα μονο χωρα προέλευσης για να μην ξεφύγουμε απο τους κανονες του φορουμ οι οποιοι ας μην ξεχναμε αυτοι ειναι που δατηρουν το επιπεδο του φορουμ πολυ ψηλα!!