PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : Βοήθεια!!Το θηλυκό δεν πετάει πολύ ψηλά, δεν μπορεί.

ANNA-VASILIKI
10-05-2011, 21:06
βοηθεια!!θελω βοηθεια αμεσα!!το θηλυκο δεν πεταει πολυ ψηλα δεν μπορει

το θηλυκο μου μπαντζι που σας εχω δειξει σε φωτο..τωρα που του πηρα μεγαλο κλουβι πεταγε μεχρι πολυ ψηλα..αλλα σημερα εκανε προσπαθειες να φτασει ψηλα κι επεφτε κατω δεν μπορουσε απο ενα υψος και πανω..και προσπαθουσε να πιει νερο αλλα ηταν ψηλα..εγω αλλαξα τη θεση στα κλαδακια και μπορεσε να ανεβει επιτελους..αυριο θα τις βαλω βιταμινες στη τροφη και θα την παω σε πτηνιατρο..πειτε μου ομως ειναι 6 μηνων και την ειχα σε ενα πολυ μικρο κλουβι οκτω μερες κι ετσι δεν ειχα καταλαβει το προβλημα..οταν πηρα το μεγαλο εφτανε πολυ ψηλα αλλα δεν θυμαμαι αν εφτανε πετωντας η σκαρφαλωνοντας..μολις καταλαβα βλεποντας την οτι δεν μπορουσε να φτασει στο πιο ψηλο σημειο πετωντας κι ειχα επιτηδες βαλει τα κλαδακια μακρια για να εχουν χωρο να πετανε..κι επειδη το αρσενικο πεταγε και το χαιροταν και το θηλυκο μαλλον σκαρφαλωνε αρχικα απο οτι φανταζομαι τωρα..απο την πρωτη στιγμη που το παρατηρησα μπηκα εδω να σας ρωτησω..ανησυχω πολυ..απαντηστε μου παρακαλω απο προσωπικη σας εμπειρια και γνωση τι μπορει να εχει παθει.. ευχαριστω πολυ

ANNA-VASILIKI
10-05-2011, 21:19
και κανει και σαν να βηχει..

vagelis76
10-05-2011, 22:12
Άννα μόνο εικασίες μπορούμε να κάνουμε εμείς...Εσύ ξέρεις τη καθημερινότητα του πουλιού και πως συμπεριφέρεται.Σκέψου τι μπορεί να άλλαξες στη φροντίδα-διατροφή-διαμονή του και ίσως εκείνο ευθύνεται για τις τωρινές αλλαγές.
Μας είπες οτι "βήχει"....χτες που έκαναν μπανάκι ήταν έξω στη βεράντα?????Φυσούσε αεράκι??? τα ρεύματα αέρα για τα πουλιά είναι ότι χειρότερο.
Προσπάθησε να το κρατήσεις ζεστό και το καλύτερο να επισκεφθείτε ένα γιατρό που έχει εμπειρία πάνω στα πουλιά.
Εύχομαι να μην είναι τίποτα και απλά να είναι δικός σου άγχος ...αναγνώρισης του χαρακτήρα και συμπεριφοράς των μικρών σου.

petra
10-05-2011, 22:17
Αννα δεν εχω γνωσης καθολου για παπαγαλακια. Αλλα θα το δουνε τα παιδια μεσα και θα σου απαντησουν αμεσα. Σου ευχομαι ολα να πανε καλα.

jk21
10-05-2011, 22:45
αννα κατεβασε χαμηλα το νερο και αν εχεις την δυνατοτητα δωστου και στο στομα .αν υπαρχει περιπτωση να προσπαθουσε αρκετη ωρα ,διελυσε στο νερο και λιγη ζαχαρη.δες αν το προβλημα να βηχει ειναι κατι που συνεχιζετε και οχι κατι που ηταν παροδικο.αν το πουλι κοιμηθει στον πατο του κλουβιου ,μη εχοντας δυναμεις , παρε ενα ρουχο μικρο και ζεστανε το με σεσσουαρ .αφησε το στον πατο και τοποθετησε το πουλακι μεσα αν εκεινο δειχνει να μην μπορει να κινηθει (αν εχει χειροτερεψει δηλαδη) .σκεψου αν το πουλακι μπορει να εφαγε κατι που μπορει να επαθε καποια τοξικωση (πχ μολυβδινη επιφανεια ή κατι αλλο ).βγαλε φωτο τις κουτσουλιες του σε λευκο χαρτι και πες μας αμεσα αν τα υγρα της εχουν κιτρινο ή πρασινο χρωμα .αν μπορεις τις ανεβαζεις να τις δουμε

petra
11-05-2011, 09:53
Αννα τι εγινε τελικα μετο παπαγαλακι σου το πηγες στο γιατρο?

ANNA-VASILIKI
11-05-2011, 10:02
παιδια ειμαι ψυχολογικα χαλια.ειχα προγραμματισει επισκεψη στο γιατρο.ειχα τα περισσοτερα χρηματα για την επισκεψη αλλα μου ελειπαν πεντε ευρω..οι γονεις μου δε μου δινουν να τα παω..λενε τη μια φορα ειναι καλα θα τα τρεχουμε σε γιατρους?την αλλη φορα..δε πα να ψοφησουν?την αλλη φορα λενε την επομενη που θα κανεις ετσι για τα πουλια δεν θα τα βρεις στο κλουβι??κλαιω απο το πρωι..πηρα τηλεφωνο εναν φιλο μου να με βοηθησει απαντησε αποτομα και κυνικα..ειμαι χαλια..νοιωθω οτι αυτην την αγαπη και την ανησυχια που εχω για τα παπαγαλακια μου δεν την καταλαβαινει κανεις..κι ακομα χειροτερα αντιδρουν λες και ειμαι παραλογη που θελω να τα βοηθησω..οταν ο πατερας μου ειπε δε πα να ψοφησουν κλειστηκα στο δωματιο μου και εκλαιγα με λυγμους..ειμαι χαλια..δεν εχω χρηματα να τα παω στο γιατρο..την αλλη βδομαδα πληρωνομαι απο τη δουλεια που κανω..μεχρι την αλλη βδομαδα σας παρακαλω αν εχω καποιο προβλημα και ρωτησω οτιδηποτε απαντηστε μου..και πειτε μου τι να κανω για αυτα μεχρι τοτε..το θηλυκο καθεται σε μια γωνια και δεν κουνιεται καθολου..στη βαση του κλουβιου..και το αρσενικο καθεται κι αυτο στη βαση για να του κανει παρεα..κι εγω κλαιω με το ποσο σκληροι μπορει να ειναι οι δικοι μου με τα πλασματα που φροντιζω..ειμαι χαλια..ευτυχως που υπαρχετε εσεις και παιρνω λιγη δυναμη..ευχαριστω παρα πολυ για το ενδιαφερον και για ολα..να στε ολοι καλα..

mitsman
11-05-2011, 10:09
Αννα ποσο χρονων εισαι???μην ανησυχεις,ολα καλα θα πανε!!σιγουρα θα σε βοηθησουν τα παιδια εδω...

ANNA-VASILIKI
11-05-2011, 10:12
25 ειμαι δημητρη..και μενω με τους δικους μου..στο διπλα διαμερισμα..και δουλευω αλλα λογω ελλειψης χρηματων σημερα χρειαζομουν τη βοηθεια τους αλλα δεν καταλαβαινουν ουτε νοιωθουν ουτε διανοουνται την αγαπη που μπορει να εχει ενας ανθρωπος για ζωα και οχι για ανθρωπους

petra
11-05-2011, 10:26
Αννα βαλε χαρτι κουζινας στον πατο του κλουβιου να δουμε της κουτσουλιες του τη χρωμα ειναι και ανεβασετετες φωτογραφια.

ANNA-VASILIKI
11-05-2011, 10:47
εκλεισα ραντεβου με το γιατρο στις 6 οποτε θα σας ενημερωσω το βραδυ μετα τη δουλεια[μετα το γιατρο δουλευω κατευθειαν]..ευχαριστω και με συγκινησατε πολυ..

ANNA-VASILIKI
11-05-2011, 12:54
τελικα πηγα στο γιατρο και μου ειπε να παρω μπαυτριλ..να του δινω για δεκα μερες..στο νερο..επειδη μου ειπε οτι εχει προχωρησει πολυ η ασθενεια και το πηρα αρρωστο..βαρια..και επειδη ειπε οτι ειναι λιθανο να πεθανει..ταραχτηκα τοσο που ουτε ρωτησα τι εχει απ την ταραχη..πηρα το μπαυτριλ και ηρθα σπιτι..

vagelis76
11-05-2011, 13:06
Ποιο Baytril πήρες και σε τη δόση σου είπε να του δίνεις????
**Πολλούς από εμάς δε μας καταλαβαίνουν οι γύρω μας...υπάρχει τρόπος να τους κάνουμε να αλλάξουν γνώμη.Αν εμείς τους πείσουμε οτι αυτά που αγαπάμε και είναι σημαντικά για μας,θα πρέπει να είναι αποδεκτά και από εκείνους.
Περαστικά σας!!!!!

ANNA-VASILIKI
11-05-2011, 13:11
μπαυτριλ ο.5 % δεκα ml se 100 ml νερου..ευχαριστω για τη συναισθηματικη στηριξη..ειστε ολοι πολυτιμοι για μενα..σημερα το ενοιωσα πολυ περισσοτερο απο ποτε..ευχαριστω απο τα βαθη της καρδιας μου..

vagelis76
11-05-2011, 13:15
Άννα 10 ml σε 100ml νερό??????και για 10 ημέρες?????
Μήπως να ξανάπαιρνες ένα τηλεφωνάκι το γιατρό για περισσότερες διευκρινίσεις?????Συνήθως δίνουν 1ml φάρμακο σε 100ml νερό και για 5 ημέρες...Δε θέλω να αμφισβητήσω το γιατρό,απλά εσύ με τη ταραχή σου κατάλαβες κάτι λάθος....

ANNA-VASILIKI
11-05-2011, 13:20
1 ml συγγνωμη
λαθος το εγραψα.1 μ ελ του εβαλα σε 100 μ ελ νερο για δεκα μερες ειπε γιατι ειναι πολυ αρρωστο..και τα χωρισα τα εβαλα σε ξεχωριστα κλουβια ετσι ειπε να κανω..

douke-soula
11-05-2011, 13:21
μηπως σου ειπε 10ml σε ενα λιτρο ;γιατι και γω πολυ το βρισκω αυτο που λες
περαστικα στο μικρακι

ANNA-VASILIKI
11-05-2011, 13:51
διαβασα και σε σαιτ κτηνιατρικο για το μπαυτριλ και λεει μεχρι πεντε μερες συνεχομενες..μπορειτε να ρωτησετε κι εσεις αλλους γιατι εμενα μου ειπε 10 μερες..ευχαριστω

petra
11-05-2011, 14:09
Αννα περαστηκα στο ζουζουνακι σου και ευχομαι ολα να πανε καλα.

vagelis76
11-05-2011, 14:12
Γι αυτό σου είπα να του κάνεις ένα τηλέφωνο για παραπάνω διευκρινήσεις....όπως αν θα πρέπει να σταματήσεις να του δίνεις κάποιες τροφές τώρα που παίρνει αντιβίωση.
Εγώ ξέρω οτι σταματάμε φρούτα και δε δίνουμε πηγές ασβεστίου,τη περίοδο αυτή.Δεν είμαι γιατρός όμως και στη συγκεκριμένη περίπτωση,ο γιατρός που σου έκανε τη διάγνωση και έδωσε αγωγή θα σου πει τι πρέπει να κάνεις.
Όπως επίσης το άλλο παπαγαλάκι με το να το χωρίσεις θα είσαι σίγουρη οτι δεν έχει κολλήσει και εκείνο?????Τι πρέπει να προσέξεις και γι αυτό...

mpapad
11-05-2011, 14:27
αννα καλησπέρα! πως είναι το πουλάκι?? καλυτέρευσε καθόλου??

ως μάνα αλλά και ως παιδί που είχε τρέλα με τα ζώα, θα ήθελα να σου πω δυό λόγια. είναι δύσκολο να ζητήσεις από κάποιον να καταλάβει την "τρέλα" σου, πόσο μάλλον να απαιτήσεις να σε βοηθήσει όταν υπάρχει η σχετική οικονομική κρίση γύρω μας και... όλοι μας κοιτάζουν σαν ufo όταν χαλάμε χρήματα για τους μικρούς μας φίλους. υπήρξα και εγώ παιδί, γονιών που δεν καταλάβαιναν απόλυτα πόσο μπορεί να αγαπούσα και να πόναγα τα ζωντανά μου. στα 10 μου έκανα μέρες να τους μιλήσω γιατί πασχαλιάτικά είχα πάρει απ΄την λαϊκή ένα κλωσσόπουλο και... πήγαμε ταξίδι για πάσχα σε ένα συγγενικό σπίτι που ναι μεν ανέχτηκαν το κουτάκι με το κλωσσόπουλο αλλα την νύχτα το έβαλαν κοιμηθεί στην σοφίτα που ... όπως ήταν φυσικό... ξεπάγιασε και το έχασα... κάκιωσα, φώναξα, αλλά... όπως καταλαβαίνεις δεν μπορούσα ούτε και με έπαιρνε να κάνω και πολλά...

δεν σταμάτησα ποτέ να αγαπώ τα ζώα και από φοιτήτρια κιόλας, έχοντας το δικό μου πλέον χώρο είχα διάφορα ζώα, ομωσ προσπαθούσα όσο και να με πόναγε να μην τους ζητάω βοήθεια γιατί για το μυαλό τους η δική μου "τρέλα" ήταν ασυλλυπτη, ανούσια και... πολυδάπανη θα έλεγα... ίσως και να είχαν δίκιο, ίσως και όχι... πλέον, φαντάσου, ακόμη και σήμερα, στα 40 μου, με 2 παιδιά, όποτε με επισκέπτονται απορούν και "τσινάνε" που έχω "τόσα" πουλιά (σιγά το πράγμα δηλαδή 3 καναρίνια, τα 4 μωρά τους και 1 ζευγάρι παραδείσια) και η μάνα μου μόνο εγκεφαλικό που δεν έπαθε όταν ανακάλυψε ότι πριν λίγους μήνες πήρα ένα κουνέλι.... και ούτε λίγο ούτε πολύ προσπαθούσε να με πείσει ότι παλιμπαιδίζω, και αφού δεν έβγαλε άκρη... την έπεσε στον άντρα μου που "τα ανέχεται όλα αυτά και δεν μου λέει καμιά κουβέντα...." (το καλό είναι ότι ο άντρας μου.... δεν τρελαίνεται απαραίτητα για τα ζώα μου, αλλά... έμαθε να αγαπάει την τρέλα μου....)
όπως καταλαβαίνεις, και λόγω ηλικίας και μόνο, οι γονείς μου δεν θα έπρεπε να έχουν κανέναν απολύτως λόγο απέναντι στις όποιες "τρέλες" μου, όταν μάλλιστα δουλεύω σαν παλαβή και δεν επιβαρύνω κανέναν με οποιοδήποτε κόστος.
ψυχραιμια λοιπόν! μην στεναχωριέσαι και μην απελπίζεσαι. αυτό που νιώθεις στην καρδιά σου (η ανδιαμφισβήτητη αγάπη σου για τα ζώα) είναι ένα θείο δώρο που σε κάνει να ξεχωρίζεις από τον περισσότερο κόσμο. ένας άνθρωπος που μπορεί να αγαπήσει ένα ζώο, ουσιαστικά ξέρει να αγαπά χωρίς ανταλλάγματα, χωρίς όρους. είναι ένα μοναδικό συναίσθημα, ένα είδος αγάπης που είναι σπάνιο στις μέρες μας και εγώ χαίρομαι να βλέπω ότι υπάρχουν ακόμη τέτοιοι άνθρωποι γύρω μας. δυστυχώς όμως αυτό το συναίσθημα είναι κάτι που πηγάζει από μέσα σου, ή τό'χεις ή δεν τό'χεις ... είναι δύσκολο να διδαχθεί και ειδικά σε ανθρώπους μιας κάποιας ηλικίας που έμαθαν να μετρουν την ζωή αλλιώς.

και εγώ έμαθα να συμβιβάζομαι και να σέβομαι τους ανθρώπους που ναι μεν δεν είναι απάνθρωποι (που δεν θα έκαναν ποτέ κακό σε ζώο) αλλά δεν είναι απαραίτητα και φιλόζωοι. ο περισσότερος κόσμος έτσι είναι. δεν πειράζουν τα ζώα μεν, αλλά δεν τα αντέχουν και γύρω τους. είναι μια σχετικά απαθή στάση, αλλά σιγουρα πολύ προτιμότερη από την απανθρωπιά ενός κυνηγού, ενός βασανιστή, ενός ασυνείδητου που κάνει κακό για την πλάκα του. εξάλλου... εδώ πολλοί δεν νοιάζονται κάν για τα ίδια τους τα παιδιά, για τους γέρους γονείς τους ή τον συνάνθρωπό τους που υποφέρει.... τι ζητάμε... να αγαπήσουν ένα πλάσμα που... θεωρητικά δεν έχει κατι να τους προσφέρει...? προς θεού, δεν υποννοώ ότι οι γονείς σου έχουν κάποια σχέση με τα παραπάνω, όμως, βρες το κουράγιο να ηρεμίσεις και να σεβαστείς την όποια τους θέση χωρίς να περιμένεις να τους αλλάξεις. ουτε και εσύ να αλλάξεις. απλώς έχετε διαφορετική προσέγγιση σε κάποια πράγματα, διαφορετική ψυχοσύνθεση και πιθανά διαφορετικές προτεραιότητες...

ελπίζω ολόψυχα να γίνει καλά το παπαγαλάκι σου και να είσαι πάντα καλά και χαρούμενη, και να έχεις πάντα την ίδια αστείρευτη αγάπη για τα ζωάκια σου.....

jk21
11-05-2011, 14:29
θα του δινεις μονο σπορους και δεν θα εχει πηγη ασβεστιου ή αλλο νερο σε μπανακι ή αλλη ποτιστρα .με υδαρες αλλες τροφες θα παιρνει νερο και απο εκει και δεν θα εχει αναγκη να πιει οσο πρεπει απο αυτο που εχει μεσα φαρμακο.η δοση ειναι σιγουρα 1 ml στα 100ml νερου αν μιλαμε για το baytril 0.5% και η εταιρια συστηνει 5 μερες αλλα ξερω οτι οι γιατροι δινουν εβδομαδα ειδικα αν κρινουν οτι πρεπει .προφανως αναλογα με την βαρυτητα της περιπτωσης και το μικροβιο που ισως υποψιαζεται ο γιατρος ο χρονος αυτος να πρεπει να ειναι μεγαλυτερος.το φαρμακο αυτο κανονικα επρεπε να δινετε μονο μεσω γιατρων (ετσι ειναι το αντιστοιχο στους ανθρωπους) οποτε και να γραφει 5 μερες οι γιατροι ξερουν καθε φορα αναλογα με την περιπτωση.στα ανθρωπινα μικροβια παντως το διαστημα των 10 ημερων (ανθρωπινη χορηγηση ) στις αντιβιωσεις ειναι σχεδον δεδομενο.

mitsman
11-05-2011, 14:33
Αννα και εμενα μου εχουν πει μεχρι 5 μερες για καναρινακι γαι την ιδια ακριβως αντιβιωση!ξεκινα την και ρωτα με πρωτη ευκαιρια ξανα τον γιατρο...!
Δινεις μονο τους σπορους και οχι φρουτα γιατι απο αυτα καταναλωνει μια ποσοτητα νερου και ετσι δεν θα πινει απο το νερο με την αντιβιωση!επισης εχω διαβασει σε ενα βιβλιο πως οταν δινουμε αντιβιωση ειναι καλο να χορηγουμε ταυτοχρονα στο νερο μια πολυβιταμινη!
Βεβαια καλο ειναι να στα επιβεβαιωσει καποιος που ξερει στα σιγουρα!!

mitsman
11-05-2011, 14:34
με προλαβε ο κ.Δημητρης δεν το ειχα δει!

ANNA-VASILIKI
11-05-2011, 17:57
το παπαγαλακι μου αργοπεθαινει..δεν μπορει ουτε να στηριχτει στα ποδια του.......

vagelis76
11-05-2011, 17:59
Το παίρνεις κάπου ζεστά,το ταΐζεις με σύριγγα κρέμα για νεοσσούς.Αν έχει εξασθενήσει πάρα πολύ δε θα τα κάνει μόνο του και έτσι θα επέλθει το μοιραίο...

ANNA-VASILIKI
11-05-2011, 18:50
δεν εχω κρεμα του δινω με τη συριγγα νερο με αντιβιωση

jk21
11-05-2011, 18:59
δεν ξερω αν πρεπει το νερο που εχεις διαλυμενη την αντιβιωση να το χλιανεις για να φτιαξεις κρεμα...αλλιως θα πιει λιγοτερο απο το διαλυμα τελικα...

βαλε στο διαλυμα των 100 ml νερου ( που εχεις και την αντιβιωση ) μισο φακελλακι almora plus απο φαρμακειο (ηλεκτρολυτες και δεξτροζη ) και δωσε μετα την δοση που δινεις σαν αντιβιωση .θα του δωσει ενεργεια

ANNA-VASILIKI
11-05-2011, 19:00
πριν απο λιγη ωρα ξεψυχησε..καλο ταξιδι...δεν προλαβα ουτε να σε μαθω καλα καλα και σε χασαμε...
σας ευχαριστω ολους απο εδω για τη βοηθεια και τη στηριξη..ευχαριστω απο τα βαθη της καρδιας μου..

jk21
11-05-2011, 19:11
Aννα λυπαμαι.....:(

ANNA-VASILIKI
11-05-2011, 19:24
τα πιο ερωτευμενα παπαγαλακια του πετ σοπ ηταν..σημερα απο το πρωι το αρσενικο πο υ διαγνωσε η γιατρος οτι ηταν υγιεστατο..απο το πρωι καθοταν κι αυτο στη βαση διπλα στο θηλυκο και καμια φορα του εδινε φιλακια και καθοταν ολη την ωρα κολλημενο πανω του..οι τελευταιες πιο συγκινητικες στιγμες τους..

Sissy
11-05-2011, 19:25
Λυπάμαι πολύ Άννα, έκανες ότι μπορούσες για να το βοηθήσεις :(

zack27
11-05-2011, 19:28
Αννα λυπαμαι παρα πολυ!!!

ANNA-VASILIKI
11-05-2011, 19:29
κι εγω μεχρι τελευταια στιγμη το κρατουσα για να νοιωθει το σφυγμο μου και να παιρνει δυναμη[χαζο αλλα αυτο σκεφτηκα],του εδινα αντιβιωση με συριγγα,το κοιταζα απο πολυ κοντα για να νοιωθει το βλεμμα μου,του μιλουσα χαιδευτικα...και καποια στιγμη αρχισε να στηριζει το κεφαλακι του μονο του,και να με κοιταζει κι αυτο για δεκα λεπτα,πολλη ωρα για να μπορει να στηριζει το κεφαλακι του,μετα εγειρε και εσβησε...νομιζω οτι βοηθαει να κοιτας στα ματια το παπαγαλακι οταν ειναι αρρωστο πολυ..εμενα για λιγα λεπτα πηρε ζωη..η μονη συμβουλη οχι και τοσο επιστημονικη βεβαια..που μπορω να δωσω σε σας αν αρρωστησει κανενα..να το κοιτατε συνεχεια..εμενα αυτο το εκανε να προσπαθησει να σηκωσει και να στηριξει το κεφαλακι του..για οσο μπορεσε..

douke-soula
11-05-2011, 19:29
καλο ταξιδι μικρη κουκλιτσα
λυπαμαι πολυ Αννα:sad0121::sad0121::sad0121:

zack27
11-05-2011, 19:31
Στεναχωρηθηκα πολυ μωρε....Πιστευω εκνες οτι μπορουσες!

ANNA-VASILIKI
11-05-2011, 19:43
http://www.youtube.com/watch?v=ZDUjt6iH52E&feature=BFp&list=WLE6CD649C3CB8538C&index=1

καλο σου ταξιδι μικρη!

mitsman
11-05-2011, 19:59
Λυπαμαι πολυ!!!μακαρι την αγαπη αυτη να την δεχτει ενα πουλακι υγιες που θα το κρατησεις για πολλα χρονια!Δεν ξερω τι να πω...

ANNA-VASILIKI
11-05-2011, 20:12
δεν εκανα οτι μπορουσα...καναμε ολοι μαζι εδω οτι μπορουσαμε και θελω να πω ενα μεγαλο ευχαριστω σε ολους μεσα απο την καρδια μου..καλη δυναμη και η αγαπη που εχετε για τους φιλους σας να τους προσθετει καθε χρονο και αλλα ακομη πολλα πολλα χρονια ζωης!!!:)

ANNA-VASILIKI
11-05-2011, 20:13
το χαμογελο ειναι της ευγνωμοσυνης...τα δακρυα κυλανε ωρες τωρα ασταματητα...

ANNA-VASILIKI
11-05-2011, 20:26
http://www.youtube.com/watch?v=AscPOozwYA8

ο τελευταιος αποχαιρετισμος..και δεν γραφω τιποτα αλλο για αυτο.

ANNA-VASILIKI
11-05-2011, 20:32
απο δω και περα...φροντιζουμε να δειχνουμε ακομα περισσοτερη αγαπη στους φιλους μας φτερωτους και μη..στους δικους μας..μια απωλεια σε διδασκει να αγαπας πιο πολυ αυτους που εχεις διπλα σου..και αυτο ας κρατησουμε ολοι..

NoAngeL
11-05-2011, 21:10
Λυπάμαι πάρα πολύ Άννα για την κατάληξη αυτή. Έχεις ακόμα ένα πουλάκι όμως που χρειάζεσαι την αγάπη σου και σίγουρα και κάποιο άλλο στο κοντινό ή μακρινό μέλλον θα είναι το ίδιο τυχερό. Από τις εμπειρίες μας μαθαίνουμε κι εσύ δεν έκανες κάτι λάθος, απλώς έγιναν όλα ξαφνικά και γρήγορα.

vagelis76
11-05-2011, 21:28
Το μικράκι ήταν άρρωστο και με το στρες της αλλαγής απλά εκδήλωσε την ασθένεια...Μακάρι το ταίρι του να μην έχει κάτι και να ζήσετε πολλά πολλά χρόνια μαζί!!!!!
Αντίο μικρό μπατζάκι:sad0121::sad0121::sad0121:θα έχεις μπόλικη παρέα εκει που πήγες.

mpapad
11-05-2011, 22:09
Άννα... λυπάμαι.......
όμως μην ξεχνάς τον θησαυρό που έχεις μέσα σου! Σήμερα πενθείς και είναι λογικό να νιώθεις θλίψη, όμως σιγά σιγά μετέτρεψέ την σε αγάπη για κάτι άλλο, κάτι νέο, φτερωτό ή μη... Δυστυχώς η ζωή μας φέρνει αντιμέτωπους με απώλειες που δεν περιμένουμε, ή που δεν καταλαβαίνουμε ή ΝΟΜΙΖΟΥΜΕ ότι δεν μπορούμε να αντέξουμε... όμως η εσωτερική μας δύναμη είναι τεράστια και ειδικά ανθρώπων με πλούσιο ψυχικό κόσμο όπως εσύ!! Κάθε τι που συμβαίνει στη ζωή μας μας διδάσκει και κάτι, μας βελτιώνει, μας μαθαίνει, μας δυναμώνει...
Σε λίγο καιρό είμαι σίγουρη πως θα ξανα-ανοιξεις την αγκαλιά σου σε κάτι νέο γιατί από όσο καταλαβαίνω έχεις μεγάλη αγκαλιά και αγάπη να δώσεις....

petra
11-05-2011, 22:29
Αννα λυπαμε πολυ για την απωλεια του μικρου σου.

zack27
11-05-2011, 22:44
Λογικο ειναι να στεναχωριεσαι γιατι τ αγαπουσες...πρεπει ομως να αντλησεις δυναμη μεσα απο αυτο το περιστατικο και να συνεχισεις!!!δυστυχως μεσα απο τετοια περιστατικα μαθαινουμε...ολοι μας!!!!λυπαμαι και παλι

ANNA-VASILIKI
12-05-2011, 07:26
διαλογος με τον μικρο πριν πεσω για υπνο..μιας και με αποφευγει και δεν του μιλουσα πολυ το αφηνα στην ησυχια του και ασχολιομουν με το αλλο απ την αρχη περισσοτερο που ηταν πιο ησυχο και δε με φοβοτανε τοσο..
-τωρα που μειναμε οι δυο μας μικρε πρεπει νομιζω να γινουμε φιλοι..τι λες?
...
:)
ετσι..για να κλεισει αυτο το θεμα αισιοδοξα!

ivi
12-05-2011, 12:20
λυπάμαι πολύ για την μικρούλα σου...κρίμα που δεν άντεξε αλλά σκέψου πως τώρα πρέπει να δώσεις την αγάπη σου και την φροντίδα σου στο άλλο παπαγαλάκι και όπως είπες και μαζί του, πρέπει να γίνετε φίλοι!καλό ταξίδι στην μικρή...