PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : Είδα φως και μπήκα...

NoAngeL
28-10-2010, 19:02
Με λίγες μέρες καθυστέρηση είπα κι εγώ να σας συστηθώ επίσημα, αφού ήδη μου έδωσαν τα φώτα τους γρήγορα, αποτελεσματικά και ανώδυνα μερικά από τα μέλη του forum.
Έγινα παπαγαλομάνα πρόσφατα, την περασμένη παρασκευή, καθώς μια επίσκεψή μου σε petshop, για εντελώς άσχετο λόγο, κατέληξε στην υιοθεσία ενός πανέμορφου, τραγουδισταρά red rumped, ονόματι πλέον Ορέστης. Ας επαναληφθώ λοιπόν... εκεί που χάζευα στο διπλανό κλουβί ακριβώς βρισκόταν ο Ορέστης ο οποίος άρχισε να κελαηδάει και να χοροπηδάει από δω κι απο κεί (δεν έχω παπαγάλο εγώ, γαρδέλι έχω). Και όσο του σφύριζα τόσο εκείνος "απαντούσε" μέχρι που με έψαχναν γιατί είχα χαθεί στον κόσμο μου να μιλάω και να σφυρίζω στο παπαγαλάκι. Η αλήθεια είναι πως δεν το σκέφτηκα πάρα πολύ, με τα χρήματα που είχα πάνω μου και με δανεικά αποφάσισα να τον αγοράσω. Όχι τόσο ώριμη απόφαση όπως ήδη μου επεσήμαναν, όμως τι να κάνω,κόλλησα! Έκτοτε (ευτυχής παπαγαλομάνα) έχω διαβάσει το μεγαλύτερο μέρος του forum, καθώς και άλλες πληροφορίες για το πως να ανταπεξέλθω στην φροντίδα του. Ελπίζω να μην σας κούρασα και ακόμα ένα μεγάλο ευχαριστώ στα μέλη που με βοήθησαν. Καλώς σας βρήκα.

vagelis76
29-10-2010, 00:12
Καλώς ήρθες Αλεξία :hi: :hi:
Ήταν κεραυνοβόλος....τώρα από σένα εξαρτάται κατα πόσο θα κρατήσει ο έρωτας και πόση μεγάλη θα γίνει η μεταξύ σας αγάπη!!!!Εγώ θα σου πώ οτι διακρίνω λαμπρό μέλλον... :welldone:
Να είσαι καλά,να το χαίρεσαι και δε μας κούρασες καθόλου!!!!!

Antigoni87
29-10-2010, 00:30
Καλώς όρισες, να το χαίρεσαι το "γαρδελάκι" σου :lol: και καλή διαμονή στο φόρουμ μας! :star:

Lucky Witch
29-10-2010, 01:53
Καλώς ήλθες και από μένα επέλεξες πολύ όμορφο παπαγάλο.

budgiefun
29-10-2010, 06:48
καλως όρισες λοιπόν και να μας ενημερώνεις όποτε μπορείς για τον κουκλο σου. Το ονομα πολύ ωραίο αν και θα του έβγαζα κατι όπως Ορφέας (αρχαια μουσική θεότητα) αλλά και πάλι το ονοματάκι είναι πολύ καλό.

douke-soula
29-10-2010, 11:00
καλως ορισατε Αλεξια και Ορεστη καλη διαμονη :biiiggrin: :biiiggrin:
να τον χαιρεσαι τον ομορφουλη σου :welldone: :welldone: :welldone:

zack27
29-10-2010, 14:01
Καλως ηρθες στη παρεα μας...

NoAngeL
29-10-2010, 14:07
Να είστε καλά παιδιά. Ο Ορέστης λέει "τσίου"

tasrek
29-10-2010, 14:17
Γειά σου Αλεξία. :hi:

Dream Syndicate
29-10-2010, 14:51
Καλώς ήρθες Αλεξία :biiiggrin:

Niva2gr
29-10-2010, 17:53
Καλωσήρθατε Αλεξία με τον Ορέστη!

Λοιπόν, επειδή χρειαζόμαστε αποδείξεις για το "τραγουδισταράς" απαιτούμε να ανεβάσεις βίντεο με τον Ορέστη να τραγουδάει, στην κατάλληλη ενότητα, εε;

andreascrete
29-10-2010, 21:45
Να τον χαίρεσαι τον καινούργιο πιτσιρίκο σου.
Τα red rump parakeet ειναι καταπληκτικά πουλιά,είχα 4 απο αυτά αλλά χάρισα σε ένα φίλο το ένα ζευγάρι και κράτησα και εγώ το άλλο.
Δεν εξημερώνονται εύκολα αλλά έχουν όμορφα καλέσματα που δεν ενοχλούν στα αυτιά όπως άλλοι παπαγάλοι.
Περιμένουμε και βιντεάκι.

elena1996
29-10-2010, 22:20
Καλως ηρθες Αλεξια και καλη διαμονη!!!! :bliss: :bliss: :bliss:

NoAngeL
29-10-2010, 23:24
Ευχαριστώ πολύ όλους σας! Ανδρέα μη μου λες τέτοια! Πάντως μετά απο μια εβδομάδα σήμερα τον κατάφερα να φάει από το χέρι μου (αφού κόντεψε να μου πέσει με πάνω από μισή ώρα ακινησία) και επίσης να μου πάρει από το χέρι την μπάλα του [με το χέρι εντός κλουβιού, δεν τον έχω πιάσει ούτε τον έχω βγάλει έξω ακόμη]. Και όχι μόνο αλλά έφαγε και απ'το χέρι της αδελφής μου... λέτε επειδή μοιάζουμε πολύ; :lol:
Σε καλό δρόμο δεν είμαστε; Ααα,και το βιντεάκι στα προσεχώς.

Μαίρη
29-10-2010, 23:34
Αλεξία να τον χαίρεσαι τον κούκλο σου καλώς ήρθατε και καλή διαμονή!! ;-)

bobo
31-10-2010, 19:41
Αλεξία όπως κατάλαβα εισαί καινούρια;Εγώ μόλις έκανα εγγραφή και δεν ξέρω πως να αρχίσω

tasrek
31-10-2010, 19:48
Να την καλωσορίσεις αρχικά και μετά να πας στην ίδια ενότητα, να ανοίξεις ένα καινούργιο θέμα και να μας συστηθείς.

viewforum.php?f=4 (http://www.greekbirdclub.com/viewforum.php?f=4)

panos70
31-10-2010, 22:34
Καλως ηρθες Αλεξια και καλή διαμονή :hi: :star: :star:

xXx
04-11-2010, 20:07
Καλωσόρισες Αλεξία :hi:

marlene
04-11-2010, 23:01
Καλώς την! :star: :bliss: :bliss:
Σέβομαι πάρα πολύ όλους εκείνους τους φίλους κατοικιδίων ζώων που έχουν μελετήσει το θέμα πολύ πριν υιοθετήσουν ένα πλασματάκι. Ωστόσο, κι εγώ πριν ένα χρόνο έπαθα.... έρωτα που με βρήκε απροετοίμαστη..! Και δεν έχω μετανοιώσει λεπτό. Πιστεύω πως όταν διαχειρίζεται κανείς τα πάθη του υπεύθυνα, το αποτέλεσμα μόνο καλό μπορεί να είναι... και εσύ φαίνεται ότι το χεις! :wave:
Καλές κουβεντούλες να έχουμε! :pc: