PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : δημιουργια νυχτερινου καταλυματος για κονουρες

oasis
29-09-2010, 17:47
με αφορμη ενα θεμα που ειχε ανοιξει ο φιλος Νικος με την κονουριτσα του θα θυμισω στους παλιοτερους φιλους μια πολυ ευκολη κατασκευη.

oasis
29-09-2010, 17:53
εκτος αν παραλειψουμε το δημιουργικο κομματι και το αγορασουμε ετοιμο

Dream Syndicate
29-09-2010, 18:13
Εγώ έχω αγοράσει το ίδιο και ο Πάρης το φοβάται.Σε λίγο θα αρχίσω πάλι την προσπάθεια να το αποδεχτεί. :welldone:

nicktzad
29-09-2010, 22:20
ωραια και αυτη η λυση κωσταντινε!!!θα προσπαθησω να του το φτιαξω.....!!!!

Dream Syndicate
29-09-2010, 22:28
Έλα σου βρήκα μια φωτογραφία δεν θυμόμουν ότι την έχω.Λοιπόν οι παπαγάλοι κοιμούνται συνήθως στο πιο ψηλό σημείο του κλουβιού.Έχω βάλει ένα κομμάτι ύφασμα για να ακουμπάει.Μοιάζει σαν αυτό που φτιάχνουν τα λούτρινα παιχνίδια δεν ξέρω πως λέγεται και ενώ ακουμπάει και χουχουλιάζει σκεπάζει και την πλάτη του με το πανάκι.Είναι ιδανικό και όταν κάνει κρύο.
http://i823.photobucket.com/albums/zz160/parrotsmile2/varius029.jpg

nicktzad
29-09-2010, 22:35
πολυ ωραιο το κλουβακι του!!το εχεις φτιαξει πολυ ομορφο!!!μπραβο!!
στον δικο μου δεν νομιζω οτι του αρεσει να κοιματε ψηλα αλλα οσο πιο χαμηλα γινετε.βεβαια δεν ξερω αν θα αλλαξει γνωμη αν του βαλω το πανι!!
επειδη δεν το βλεπω πολυ καλα,κατω απο το πανακι εχεις πατηθρα ετσι?ειναι αυτη η ροζ?

Dream Syndicate
29-09-2010, 23:02
Σωστά είναι η ροζ.Κάτω κοιμόταν ο δικός σου γιατί ήταν ο μόνος τρόπος για να μπορέσει να δει εσάς και από που ερχόταν η φασαρία.Χωρίς το σκέπασμα θα πάει ψηλά για να μπορεί να ελέγχει το χώρο του.Αν του πάρεις μικρό κλουβί για τον ύπνο μην τον βάλεις αμέσως,πρέπει πρώτα να το αποδεχτεί.Βάλτο δίπλα στο υπάρχον και άστο μια δυο μέρες να το συνηθίσει και μετά.

nicktzad
29-09-2010, 23:12
εννοεις χωρις να σκεπαζω το κλουβι ετσι??θα του βαλω πανι και την φωλια που μου 'δειξες να δω τι θα κανει.αφου βγαλω βεβαια τις εφημεριδες γτ παλι εκει μεσα θα χωθει...

Dream Syndicate
29-09-2010, 23:22
Ναι και εφημερίδες τέλος.Όλα τα νέα πράγματα δεν τα βάζουμε με τη μια.Τον αφήνουμε να δούμε αν το φοβάται και το βάζουμε κάπου να τα βλέπει.Μπορείς να το πάρεις στα χέρια σου και να δεις αν θα έρθει να δει τι είναι και να καταλάβει ότι δεν πρέπει να το φοβάται..Δεν μας είπες τελικά θα βάλεις το υπάρχον κλουβί στο υπνοδωμάτιο η θα πάρεις ένα μικρότερο;

nicktzad
29-09-2010, 23:29
θα παρω αλλο μικροτερο και θα το βαλω σε ενα δωματιο που το βραδυ δεν πηγαινει κανενας.οποτε θα εχει την ησυχια του.και το πρωι θα τον βαζω στο αλλο που το εχω στην κουζινα για να εχει και παρεα.το μικρο που θα παρω να το σκεπαζω απο πανω λες για να το βλεπει σαν φωλια ή δεν χρειαζεται αφου θα εχει το πανακι του ή την φωλια??

nicktzad
17-10-2010, 23:03
Κωσταντινε σχεδον 2 βδομαδες περασανε απο τοτε που ο Τάκης κοιματε σε καινουργιο κλουβι το βραδυ και σε ησυχο δωματιο και νομιζω οτι η συμπεριφορα του εχει ηδη αλλαξει.καθεται πιο ηρεμος ολη την ημερα πανω στο παλιο του κλουβι μου και παιζει με τα παιχνιδια του,δεν προσπαθησει να πηδηξει απο εκει πανω και να την κοπανησει και το βασικοτερο δεν τσιμπαει τοσο πολυ οσο πριν.εχει κανει προοδο...εχει συνηθισει τοσο πολυ να παιρνει τον υπνο του στο αλλο δωματιο που οταν νυχτωνει φωναζει και φτερουγιζει για να τον βαλω εκει!!!!!το μονο που δεν καταφερα ακομα ειναι να τον κανω να κοιμηθει ψιλα και οχι στον πατο του κλουβιου....

vaggos
13-12-2010, 14:53

Το πουλάνε τα καταστήματα αυτό ;

Dream Syndicate
13-12-2010, 15:28

Το πουλάνε τα καταστήματα αυτό ;
Ναι αλλά συνήθως σε σαιτ του εξωτερικού παραγγελία μέσω διαδικτύου.Κάνε αναζήτηση με αυτή τη λέξη έτσι λέγονται.
Hideaways

Dream Syndicate
13-12-2010, 15:29
Κωσταντινε σχεδον 2 βδομαδες περασανε απο τοτε που ο Τάκης κοιματε σε καινουργιο κλουβι το βραδυ και σε ησυχο δωματιο και νομιζω οτι η συμπεριφορα του εχει ηδη αλλαξει.καθεται πιο ηρεμος ολη την ημερα πανω στο παλιο του κλουβι μου και παιζει με τα παιχνιδια του,δεν προσπαθησει να πηδηξει απο εκει πανω και να την κοπανησει και το βασικοτερο δεν τσιμπαει τοσο πολυ οσο πριν.εχει κανει προοδο...εχει συνηθισει τοσο πολυ να παιρνει τον υπνο του στο αλλο δωματιο που οταν νυχτωνει φωναζει και φτερουγιζει για να τον βαλω εκει!!!!!το μονο που δεν καταφερα ακομα ειναι να τον κανω να κοιμηθει ψιλα και οχι στον πατο του κλουβιου....
Δεν είναιι και λίγο αυτά τα βήματα σε σχετικά λίγο καιρό.Υπομονή.Βάλε μας και φωτό να τον δούμε.

vaggos
13-12-2010, 18:19
Υπάρχει κάποιο κατάστημα έστω στο εξωτερικό να προτείνετε (με pm αν δεν επιτρέπεται δημόσια) ;

Dream Syndicate
13-12-2010, 18:32
Σου στέλνω πμ.

Windsa
13-12-2010, 19:38
Να κάνουμε μια ομαδική παραγγελία??
Θέλω κι εγώ ένα... η δυο ΄)))

Dream Syndicate
03-02-2011, 15:06
Νέες χθεσινοβραδινές φωτογραφίες από το νυχτερινό κατάλυμα του Πάρη.Να προσθέσω ότι είναι πλήρως εναρμονισμένος με το φως της ημέρας και κοιμάται σε διαφορετική ώρα κάθε εποχή.

http://i823.photobucket.com/albums/zz160/parrotsmile2/paris029.jpg

http://i823.photobucket.com/albums/zz160/parrotsmile2/paris027.jpg

http://i823.photobucket.com/albums/zz160/parrotsmile2/paris026.jpg

Windsa
03-02-2011, 15:14
Σαν μικρο καγκουρό μου φαίνεται ο Πάρης! χα-χα-χα!!!
Να τον χαίρεσαι!!!

vagelis76
03-02-2011, 17:47
Άκουγα τις πειγραφές αλλα δε τον είχα δει ακόμα...είναι καταπλκτικός καιμε τοπανάκι του!!!!

Dream Syndicate
03-02-2011, 18:47
Άκουγα τις πειγραφές αλλα δε τον είχα δει ακόμα...είναι καταπλκτικός καιμε τοπανάκι του!!!!

Και με τη γουνίτσα του να ακουμπάει όταν κοιμάται.Είναι στα δεξιά το μαύρο πανάκι.Είναι γούνα σαν αυτή που έχουν τα λούτρινα ζωάκια..