PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : το κλουβι ειναι ετοιμο αλλα αδειο!!!!

demis
19-02-2010, 18:32
αρχισα τις ετοιμασιες του κλουβιου εβαλα μεσα παιχνιδια που εφτιαξα!!! και φυσικα κλαδια που εψαξα πολυ να βρω ηθελα πολυ απο ελιας αλλα δεν εβρισκα δεντρα και δεν ηθελα να τα κοψω κι ολας γιατι το θεωρω αμαρτια στις ελιες!! ομως σημερα διαμαγιας εξω απο το σπιτι μου ειδα κλαδια ελιας!! τα ειχαν κοψει οι γειτονες ετσι εβαλα 2 μεσα στο κλουβι και θα βαλω και μια αλλαη διαφορετικη για να εχει ποικιλια!!! τωρα εμεινε να βαλω εναν ασβσετη και ενα σουπιοκοκκαλο!!! αυτα θα τα παρω οταν αγορασω τον μικρο!!! για πειτε μου πως σας φενεται για ενα μπατζυ η λοβ το κλουβι??

alkisti
19-02-2010, 19:52
βασικα ειναι λιγο ... αδειο ! ? ?
για lovebird θα σου πω οτι δεν ειναι και το πιο καταλληλο ! επειδη ειναι αρκετα κινητικα τα lovebirds ! για μπατζι ειναι οk ! σου το λεω αυτο επειδη εχω ακριβως το ιδιο και εχω και lovebirds και δεν βολεψε ! ολο πηγαινε περα δοθε , δαγκωνε τα καγκελα ! σαν να μην του αρεσε και εκανε σαν τρελο τωρα που του πειραμε ενα πιο μεγαλο ειναι μια χαρα ! :lovebird: :chocolate: :bliss:

andreascrete
19-02-2010, 21:04
Μια χαρά μου φαίνεται εμένα.
Δεν συμφωνώ να γεμίζουμε το κλουβί με παιχνίδια γιατί και το πουλάκι θέλει το χώρο του για να φτερουγίζει.
Για ένα :lovebird: μια χαρά είναι με τον όρο ότι θα το αφήνεις και λίγο έξω να πετάει στο δωμάτιο σου με κλειστα φυσικά παράθυρα.
Για 2 :lovebird: είναι μικρό θα έλεγα.

vicky_ath
19-02-2010, 21:29
Ανδρεα ο Θεμης θελει ενα πουλακι απ'οσο μας εχει πει οποτε συμφωνω κ εγω μαζι σου οτι το κλουβι ειναι μια χαρα!Κ εμενα το budgie μου σε ενα κλουβι τετοιου μεγεθους το εχω περιπου κ ειναι μια χαρα!Στην αρχη στεναχοριομουν λιγο αλλα δε μου εχει δειξει να το ενοχλει κατι!Βεβαια οποτε θελει την κανει τη βολτιτσα του αλλα του αρεσει να καθεται μεσα στο κλουβακι!

Dream Syndicate
19-02-2010, 23:49
Για δύο είναι μικρό νομίζω.

demis
19-02-2010, 23:56
μην ανυσηχητε για ενα ειναι παλια παντως ειχα 2 μεσα και ηταν τελια ετσι κι αλιως γτα παιχνιδια θα τα αλλαζω συνεχως γι αυτο δεν το γεμιζω!!! ο φιλος μου εχει κοκατιλ 5 χρονια σε αυτο το κλουβι να φανταστητε!!! εγω [παντως θα το εχω συνεχως εξω να ξελαφρωνει απο τη φωτο φενται λιγο μικρο αλλα απο κοντα ειναι μεγαλο και πολυ φαρδι!!!

vas
20-02-2010, 08:28
Tι διαστάσεις έχει Θέμη?

demis
20-02-2010, 10:18
60x60

demis
20-02-2010, 10:23
απο ο,τι θημαμαι τοσο μου ειχαν πει οταν το αγαρασα ισως ειναι μεγαλυτερο ισως και μικροτερο.. γιατι δεν θημαμαι τοσο καλα καπου εκει ειναι ειμαι και ασχετος απο αυτα...

Niva2gr
24-02-2010, 22:54
Για ένα budgie είναι μιά χαρά. Και εγώ συμφωνώ οτι δεν χρειάζεται πολλά παιχνίδια. Τα δικά μου budgie τουλάχιστον λατρεύουν να φτερουγίζουν μέσα στο κλουβί τους, οπότε χρειάζονται κάμποσο χώρο.

Τα κλαδάκια είναι πολύ ωραία, αλλά πριν βάλεις μέσα κάποιο πουλί πρέπει να τα απολυμάνεις. Άφησέ τα να μουλιάσουν για μιά μέρα μέσα σε νερό με μαγειρική σόδα, μετά τρίψε τα με ξύδι και σόδα και άφησέ τα στον ήλιο μέχρι να στεγνώσουν εντελώς.

Το κλουβί αυτό είναι πάρα πολύ μικρό για ένα κοκατίλ πόσο μάλλον για 2! Πες στον φίλο σου οτι για να είναι πιο χαρούμενα τα πουλιά του πρέπει να αρχίσει να μαζεύει λεφτά για να αγοράσει ένα μεγαλύτερο κλουβί.

demis
25-02-2010, 00:18
ευχαριστω για τις συμβουλες.. στον φιλο μου ειπα πως ειναι μικρος αλλα εκανε παντεντα εφτιαξε εναν πατο το μεγεθος του ειναι ακρυβως οπως το κλουβι.. εκει εβαλε κλαδια και απο πανω εβαλετο κλουβι κι ετσι εχουν πολυ χορο τωρα αλλα θα αγορασει καινουριο κλουβι. βασικα ο φιλος μου ειναι απο τους τυπους που αν του πεις κατι και του δωσεις νακαταλαβει πως κανει λαθος θημωνει γιατι πιστευει πως αδικιθηκε.