PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΗΝΤΑ ΚΑΝΕΤΕ?

Μανος ε
30-01-2010, 14:21
Γεια και χαρα σε ολους.ειμαι ο μανωλης.εχω ενα ζευγαρι καναρινια,και ενα ζευγαρι κοκατιλ.ειμαι απο ενα χωριο του νομου ηρακλειου κρητης και ψαχνω ενα εκτροφεα κοκατιλ που να βρισκεται στο ηρακλειο.αν υπαρχει κανεις ας μου απαντηση εχω να τον ρωτησω μερικα πραγματα.ευχαριστω!!

mpikis
30-01-2010, 14:28
ΚΑλως ηθρες Μανώλη!Ρωτα εδω μεγαλε!Αρκετοι εχουν βγαλει πουλακια..Δεν εχουμε τις γνωσεις και την εμπειρια ενος εκτροφεα αλλα μπορουμε να βοηθήσουμε!!Ασε που... εγω, ξεχασα και να συστηθω, είμαι και μεγαλοεκτροφεας...χαχαχα!!!Ρ ωτα φίλε και αν μπορουμε βοηθάμε..εχει και ξερολες μη φοβασαι...

fragos
30-01-2010, 15:07
καλως ηρθες!!! :hi:

jk21
30-01-2010, 15:42
μανο καλωσορισες ! εγω δεν ειμαι ο καταλληλος ανθρωπος που θες γιατι δεν ξερω απο παπαγαλους αλλα απο καναρινια αν χρειαστεις και γω και αλλα παιδια εδω ειμαστε!!

* κρητικος δεν ειμαι επισης ,αλλα η πεθερουλα μου ειναι απο Καπετανιανα στα αστερουσια ;-)

Niva2gr
30-01-2010, 16:15
Καλωσήρθες Μάνο!
Εδώ υπάρχει κόσμος που μπορεί να σε βοηθήσει με συμβουλές σε ό,τι θέλεις σχετικά με τα πουλιά σου! :wave:

douke-soula
30-01-2010, 17:43
καλως ορισες συντεκνε :biiiggrin: :biiiggrin:

vagelis76
30-01-2010, 20:18
Χίλια καλώς ορίσατε κ.Μάνο :hi: :hi: :hi:
Κοντοχωριανάκια είμαστε ;-) (Ρέθεμνος εδώ)
ρώτα ότι θέλεις εδώ,θα ακούσεις τι έχουν να σου πούν τα παιδιά και αφού τα μελετήσεις θα τα εφαρμόσεις στα δικά σου πουλιά που μόνο εσύ ξέρεις καλύτερα από όλους μας.....
καλή διαμονή και να έχει μεγάλη συμμετοχή στη παρέα εδώ... :wave: ειναι καλά επαε!

Μανος ε
30-01-2010, 23:04
Να σται καλα ολοι και σας ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερων.περισοτερο θελω να μαθω πληροφοριες για τα κοκατιλ,για τα καναρινια ξερω μερικα πραγματα ειχα φτασει τα 30 πουλια.

Dream Syndicate
31-01-2010, 00:52
Καλώς ήρθες. :chocolate:

mpikis
31-01-2010, 12:01
Μανο ακόμα δε μας ειπες τι θέλεις να μάθεις απο τα πουλία..Μονο οτι θέλεις να μάθεις..ΤΙ??????

manos74
31-01-2010, 19:31
γεια σου μανο απο το ηρακλειο και καλως ωρισες, εδω μανος απο μεσα απο το ηρακλειο απο ποιο χωριο εισαι? τοσο καιρο ελεγα μα δεν θα βρω ενα πατριωτη να ασχωλειται με κοκατιλ? και να που βρικα!! εγω εχω ενα ζευγαρι κοκατιλ και ενα μικρο εξιμερωμενο οτι θελεις εδω θα ειμαι!!

Μανος ε
31-01-2010, 21:58
Ειμαι απο ενα χωριο διπλα στην εμπαρο αν εχεις ακουστα.

Λιγο καιρο ασχολουμε με τα κοκατιλ και λεω να ασχοληθω ποιο μεστα.
εχεις μικρο μεγαλομενο στο χερι?ειναι δικη σου παραγωγη η το αγορασες απο καπου?

manos74
31-01-2010, 23:29
Ειμαι απο ενα χωριο διπλα στην εμπαρο αν εχεις ακουστα.

Λιγο καιρο ασχολουμε με τα κοκατιλ και λεω να ασχοληθω ποιο μεστα.
εχεις μικρο μεγαλομενο στο χερι?ειναι δικη σου παραγωγη η το αγορασες απο καπου?
ναι την εμπαρο την εχω ακουστα δεν εχω παει ομως προς τα εκει, το κοκατιλακι μου ειναι ταισμενο στο χερι, δεν ειναι δικης μου παραγωγης μου το εδωσε μια κοπελα που σπουδαζει στο ρεθυμνο οπως και το ζευγαρι το πηρα απο την ιδια και πειστευω οτι συντομα θα εχω παραγωγη αφου μπαινωβγαινουν στην φωλια

abscanary
01-02-2010, 14:19
Καλώς Όρισες Μάνο στην παρέα. Ρώτα και θα πάρεις όλες τις πληροφορίες που ζητάς. Καλή διαμονή Φίλε ;-)

Μανος ε
01-02-2010, 17:40
Αν περάσεις καμιά φορά σταμάτα και ζήτα τον Μανώλη Κενδριστακη να πιουμε καμια ρακή.
αν μπορείς ρώτησε αυτή την κοπέλα αν έχει τωρα, θα ήθελα κι εγω ένα μεγαλωμένο στο χέρι ή αν γινεται αργότερα να αγπράσω από σενα ένα.
σου εύχομαι καλή αναπαραγωγή στα κοκατιλάκια σου.

Μανος ε
01-02-2010, 17:41
να σαι καλα Τίμο..Σ'ευχαριστώ πολύ!

manos74
01-02-2010, 21:49
Αν περάσεις καμιά φορά σταμάτα και ζήτα τον Μανώλη Κενδριστακη να πιουμε καμια ρακή.
αν μπορείς ρώτησε αυτή την κοπέλα αν έχει τωρα, θα ήθελα κι εγω ένα μεγαλωμένο στο χέρι ή αν γινεται αργότερα να αγπράσω από σενα ένα.
σου εύχομαι καλή αναπαραγωγή στα κοκατιλάκια σου.
θα το εχω υποψυν μου αν με βγαλει απο κει καμια φορα ο δρομος, αυτη η κοπελα δεν πρεπει τωρα να εχει γιατι ειναι ακομα νορις για να εχει ζευγαρωσει εν το μεταξι αυτη ειναι φυτιτρια στο ρεθυμνο τα πουλια τα εχει στην αθηνα και πρεπει να τυχει να παει αθηνα οταν τα πουλια ειναι στης καταληλες μερες για να αρχησει να τα ταιζει στο χερι αν πολυμεγαλοσουν δεν μαθενουν. κανε υπομονη και η εγω θα σου δοσω η θα κανονισουμε να παρουμε απο αυτην

Μανος ε
03-02-2010, 22:44
ευχαριστω πολυ φίλε, να 'σαι καλα!!

xXx
09-02-2010, 15:55
γεια σου Μάνο καλώς ήρθες

Μανος ε
18-03-2010, 00:14
Εχω 2 αποριες....ακους τις αποψεις σας.
λοιπον η πρωτη ειναι.το αρσενικο μου κοκατιλ μπαινοβγαινει στη
φωλια συχνα τις τελευταιες μερες.σημαινει κατι αυτο?και αν ναι τι?

και η δευτερη απορια.μου χαρισε μια θεια μου ενα αρσενικο κανρινι και
πανω απο το ματι του εχουν φυγει τα φτερα του και ειναι πρισμενο.τι
μπορει να εχει?

Niva2gr
22-03-2010, 21:25
Μάνο, εδώ είναι το φόρουμ των συστάσεων. Τις ερωτήσεις σου καλύτερα είναι να τις συζητήσουμε στα κατάλληλα φόρουμ. Επομένως καλύτερο είναι να ρωτήσεις ότι θέλεις για το κοκατίλ σου στο φόρουμ των παπαγάλων και για το καναρίνι στο φόρουμ των καναρινιών. Πάντως αν κάνεις ένα καλό ψάξιμο στα θέματα δεν αποκλείεται να βρεις απαντήσεις στις ερωτήσεις σου.