PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : Προβλήματα στη λειτουργία του photo gallery

Evie
06-01-2010, 05:16
Εδώ θα είναι η "γραμμή παραπόνων" για το photo gallery.

Για την πρώτη εβδομάδα, ας μείνουμε στα "επείγοντα" περιστατικά γιατί αλλιώς θα πελαγώσουμε ;-)

vas
06-01-2010, 12:58
δεν ξέρω αν θεωρείται επείγον ή απλά είμαι άσχετη.. "fullyhappy"
έφτιαξα το άλπμπου, [σαμμυ] (μαλλον) :haha:
αλλά δεν ξέρω πως ανεβάζουμε φωτογραφίες :reading:

Evie
06-01-2010, 13:11
Ναι το άλμπουμ φτιάχτηκε :party:

Πρέπει να σου εμφανίζεται ο σύνδεσμος "προσθηκη αρχείου" πάνω πάνω...για ακολούθησέ τον :lovebird:

vas
06-01-2010, 13:22
αχ εύηηη,δε μπορώ,δεν καταλαβαίνω,πάρησα προσθηκη αρχείου κ μετά μου έβγαλε να βάλω κάτι σε 2 κουτάκια,αλλα δεν καταλαβαίνω :cry: :reading:

Evie
06-01-2010, 13:30
το πρώτο ειναι ποσα αρχεια θελεις να ανεβασεις απο τον ΗΥ σου
το δεύτερο ποσα αρχεια θελεις να ανεβασεις από το ιντερνετ

[warning:1rb85s38]Α, επίσης, αν δείτε απότομα να σας "πετάει" έξω, για ελέγξτε αν υπάρχει το "www" στην αρχή της διεύθυνσης. Αν όχι, προσθέστε το με το χέρι και μάλλον θα σας αναγνωρίσει. Μέχρι να το φτιάξουμε.[/warning:1rb85s38]

Evie
06-01-2010, 16:07
τελικά το ρυθμισα να δεχεται το πολύ 5 αρχεία κάθε φορά για ανέβασμα από τον σκληρό δίσκο
Επίσης, κάθε μέλος έχει στη διάθεσή του συνολικά 100MB.

vagelis76
07-01-2010, 22:26
Εύη προσπαθώ να βάλω φωτο στο αλμπουμ και όλα πάνε καλά....όταν πατάω "συνέχεια" για να προστεθούν....μου βγάζει κενή σελίδα χωρίς καμία εξέληξη....κάνω κάτι λάθος??????

Evie
07-01-2010, 22:50
Για 2 λεπτά δε λειτουργούσε γιατί έκανα μια προσθήκη. Μπορεί να έπεσες στην περίπτωση! Σε παρακαλώ ξαναπροσπάθησε ;-)

vicky_ath
11-01-2010, 20:01
Εύη προσπαθώ να βάλω φωτο στο αλμπουμ και όλα πάνε καλά....όταν πατάω "συνέχεια" για να προστεθούν....μου βγάζει κενή σελίδα χωρίς καμία εξέληξη....κάνω κάτι λάθος??????
Το ιδιο προβλημα εχω κ εγω... :(
Καταφερα να ανεβασω 3 φωτογραφιες κ μετα τιποτα....

Evie
11-01-2010, 20:21
πατάτε το κουμπάκι "προσθήκη αρχείου" από το μενού και σας το βγάζει αυτό;

vicky_ath
11-01-2010, 22:20
πατάτε το κουμπάκι "προσθήκη αρχείου" από το μενού και σας το βγάζει αυτό;
Οχι!οταν παω στην προσθηκη αρχειου ολα καλα...μου γραφει το αρχειο προστεθηκε επιτυχως, πατηστε συνεχεια για να βαλετε το αρχειο σε αλμπουμ!Ε μολις πατησω τη συνεχεια....μονο ασπρη σελιδα κ τιποτε αλλο!!

vicky_ath
12-01-2010, 12:29
Τελικα εχτες καταφερα να ανεβασω καποιες φωτογραφιες κ συνειδητοποιησα το εξης...το προβλημα μου το βγαζει μονο σε ορισμενα αρχεια κ οχι σε ολα!Τωρα το γιατι....αγνωστο!

Evie
12-01-2010, 16:07
Ναι την είδα και τη μία σχολίασα δεόντως :lol:
Μπορείς να δεις τι κατάληξη έχουν τα αρχεία που δεν ανεβαίνουν?

vicky_ath
12-01-2010, 16:10
Το ειδα το σχολιο!!
Την ιδια καταληξη με τις υπολοιπες εχουν(.jpg). Ολες οι φωτογραφιες ειναι απο το κινητο μου...οποτε δε μπορω να καταλαβω τι φταιει! :dontknow:

Evie
12-01-2010, 17:03
:aaaah: :aaaah: :aaaah: θα μας τρελάνει!
Δες λίγο αν είναι στα ελληνικά η ονομασία..

vicky_ath
12-01-2010, 17:40
Η ονομασια των φωτογραφιων εννοεις ε?ολες ονομαζονται αυτοματα απο το τηλεφωνο, π.χ.: IMG430.jpg. Δοκιμασα να αλλαξω κ ονομα κ δε λειτουργει παλι!!!

vagelis76
13-01-2010, 01:23
παλι τα ιδια δε μπορω να βάλω φωτος
οταν παω στην προσθηκη αρχειου ολα καλα...μου γραφει το αρχειο προστεθηκε επιτυχως, πατηστε συνεχεια για να βαλετε το αρχειο σε αλμπουμ!Ε μολις πατησω τη συνεχεια....μονο ασπρη σελιδα κ τιποτε αλλο!!
:cry: :cry: :cry: :cry:

vicky_ath
13-01-2010, 01:43
παλι τα ιδια δε μπορω να βάλω φωτος
οταν παω στην προσθηκη αρχειου ολα καλα...μου γραφει το αρχειο προστεθηκε επιτυχως, πατηστε συνεχεια για να βαλετε το αρχειο σε αλμπουμ!Ε μολις πατησω τη συνεχεια....μονο ασπρη σελιδα κ τιποτε αλλο!!
:cry: :cry: :cry: :cry:
χαχα...Βαγγελη μαλλον καποιο βουντου εχουν κανει σε εμας τους 2!!!Απ'οτι βλεπω ειμαστε οι μονοι που εχουμε τετοιο προβλημα!!

Evie
13-01-2010, 16:58
μπα, πολύ πιθανό να έχουν και άλλοι δυσκολία...πάντως μια γνωστή μου που της ζήτησα να βάλει μια τυχαία φωτογραφία δεν συνάντησε πρόβλημα. Τι να πω...Βαγγέλη για στείλε μου εδώ τη φωτό σου αν μπορείς να κάνω δοκιμές... :pc:

vagelis76
14-01-2010, 00:36
να σου πώ την αλήθεια σήμερα δε δοκοίμασα(βαριομουνα λίγο)και δε ξέρω αν ακόμα συμβαίνει το ίδιο.....

Evie
14-01-2010, 00:43
Μα δεν είναι να μπαίνεις τώρα σε αυτή τη διαδικασία, πρέπει να βρεθεί μια λύση πρώτα. :pc:

Θα δοκιμάσω τώρα να της βάλω. Αχ αυτά τα τσαχπίνικα μάτια πολύ μου αρέσουν!

vagelis76
14-01-2010, 00:59
τελικα δοκόμασα τώρα.......
5 επιτυχείς προσθήκες.

Παρακαλώ κάντε κλικ στο 'Συνέχεια' για να προσθέσετε τα αρχεία σε άλμπουμς.

έκανα κλικ....λευκη σελίδα πηρα!!!!!

Evie
14-01-2010, 02:40
επιτέλους ανακάλυψα το λάθος και με την πρώτη ευκαιρία θα το διορθώσω ;-) Κάντε λίγη υπομονή :)

vicky_ath
14-01-2010, 11:33
επιτέλους ανακάλυψα το λάθος και με την πρώτη ευκαιρία θα το διορθώσω ;-) Κάντε λίγη υπομονή :)
:wave: :wave: :wave:
Μπράβο!!!! :party:

vagelis76
15-01-2010, 00:16
Εύη απόψε μου βγάζει άλλα.....

Λάθος
Το επιλεγμένο άλμπουμ δεν υπάρχει ή δεν έχετε άδεια πρόσθεσης αρχείων σε αυτό

απλα ενημερωτικά στο λέω.... :dance:

vicky_ath
15-01-2010, 01:07
Εύη απόψε μου βγάζει άλλα.....

Λάθος
Το επιλεγμένο άλμπουμ δεν υπάρχει ή δεν έχετε άδεια πρόσθεσης αρχείων σε αυτό

απλα ενημερωτικά στο λέω.... :dance:
Τα ιδια κ σε μενα!! :lol:

Evie
15-01-2010, 01:52
Ε ναι αφού πάω βήμα βήμα :biiiggrin: γιατί έχω χρόνο με το σταγονόμετρο

Το Σ/Κ θα το αναλάβω πιο δυναμικά.

Ευχαριστώ για τη συμπαράσταση παιδιά ;-)

vicky_ath
15-01-2010, 01:54
Εμεις ευχαριστουμε για την προσπαθεια που κανεις!!!!
:welldone: :welldone: :welldone:

Evie
16-01-2010, 23:06
το πρόβλημα στο photo gallery λύθηκε και περιμένουμε να ανεβάσετε και πάλι πολλές πολλές φωτογραφίες σας!

:wave:

Σε λίγες ώρες θα ανανεώσουμε και το φωτο-αφιέρωμα της πρώτης σελίδας.

vicky_ath
17-01-2010, 00:29
το πρόβλημα στο photo gallery λύθηκε και περιμένουμε να ανεβάσετε και πάλι πολλές πολλές φωτογραφίες σας!

Ευη μολις ειδα αυτο το post σου χαρηκα πολυ!!Ετσι πηγα να κανω το πρωτο πειραμα...τα αποτελεσματα αρνητικα!Δε με θελει το photo gallery... :cry: :cry: :cry:

Dream Syndicate
17-01-2010, 00:33

Ευη μολις ειδα αυτο το post σου χαρηκα πολυ!!Ετσι πηγα να κανω το πρωτο πειραμα...τα αποτελεσματα αρνητικα!Δε με θελει το photo gallery... :cry: :cry: :cry:
Γιατί βρε παιδί μου,εγώ μια χαρά έκανα νέο άλμπουμ και ανέβασα νέες φωτό σε υπάρχον. :dontknow:

Evie
17-01-2010, 00:41
Βίκυ εσύ λογικά έχεις δημιουργήσει ήδη άλμπουμ πριν από λίγες μέρες, ετσι δεν είναι; Τώρα πρέπει απλά να πατήσεις "προσθήκη αρχείου" από το μενού, εκεί να επιλέξεις τα αρχεία για ανέβασμα και στη συνέχεια να ζητήσεις να προστεθεί στο άλμπουμ σου... :dontknow:

vagelis76
17-01-2010, 00:45
:cry: :cry: ούτε εγω κατάφερα να βάλω..... :cry: :cry:

vagelis76
17-01-2010, 00:52
:cry: :cry: ούτε εγω κατάφερα να βάλω..... :cry: :cry:

μολις ξαναπροσπαθησα....δοκοίμασα με 2 φωτο...τελικα μπήκε η 1......
προσπαθησα να βαλω περιγραφη αρχειού δε τα καταφερα....
ξαναδοκοίμασα να βάλω και άλλη και μου βγάζει λευκή σελίδα

όλα ενημερωτικά Εύη :hi: :hi:

vicky_ath
17-01-2010, 00:59
Βίκυ εσύ λογικά έχεις δημιουργήσει ήδη άλμπουμ πριν από λίγες μέρες, ετσι δεν είναι; Τώρα πρέπει απλά να πατήσεις "προσθήκη αρχείου" από το μενού, εκεί να επιλέξεις τα αρχεία για ανέβασμα και στη συνέχεια να ζητήσεις να προστεθεί στο άλμπουμ σου... :dontknow:
Ναι εχω 1 αλμπουμ!Το θεμα ειναι οτι δεν φτανει μεχρι το σημειο που επιλεγω την προσθηκη του αρχειου στο αλμπουμ...Οταν μου βγαζει "επιτυχης προσθηκη" παταω συνεχεια για να βαλω τη φωτο στο αλμπουμ κ εκει μου βγαζει παλι κενη σελιδα!Ουσιαστικα εχω ακριβως το ιδιο προβλημα με πριν!

vicky_ath
17-01-2010, 01:06
Ααααααααααααααα.............. :aaaah: :aaaah: :aaaah: :aaaah: :aaaah:
Τι γινετε ρε παιδια??Παει το αλμπουμ με τις 5 φωτογραφιες που ειχα καταφερει να ανεβασω...Με αυτο-διεγραψε το photo gallery, τετοιο μισος μου εχει!!! :angry:

Evie
17-01-2010, 01:08
Οχι έκανα ρυθμίσεις εγώ ;-)

Για ξαναδοκίμασε τώρα. Να θυμάσαι , μόλις ανεβάσεις τις φωτογραφίες και πατήσεις "συνέχεια" να επιλέξεις το άλμπουμ σου.

vicky_ath
17-01-2010, 01:15
Οχι έκανα ρυθμίσεις εγώ ;-)

Για ξαναδοκίμασε τώρα. Να θυμάσαι , μόλις ανεβάσεις τις φωτογραφίες και πατήσεις "συνέχεια" να επιλέξεις το άλμπουμ σου.
Ευη μου τιποτα... :( Να σου πω θελεις να σου στειλω τον κωδικο μου σε pm κ να μπεις εσυ απο το λογαριασμο μου να δεις αν τα καταφερεις?

Evie
17-01-2010, 01:17
οχι περιμενε θα τα κανω με το χερι. Δες το σε 2 λεπτά.

Evie
17-01-2010, 01:30
Το άλλαξα. Βίκυ αυτό που συνέβαινε ήταν ότι ήταν πολύ μεγάλες οι διαστάσεις της φωτογραφίας. Την επόμενη φορά δοκίμασε να βάλεις μικρότερες σε διαστάσεις φωτογραφίες, να δούμε :biiiggrin:

vicky_ath
17-01-2010, 01:36
Το άλλαξα. Βίκυ αυτό που συνέβαινε ήταν ότι ήταν πολύ μεγάλες οι διαστάσεις της φωτογραφίας. Την επόμενη φορά δοκίμασε να βάλεις μικρότερες σε διαστάσεις φωτογραφίες, να δούμε :biiiggrin:
Ενταξει Ευη τα καταφερα!Ηταν οντως το μεγεθος της φωτογραφιας που εφταιγε, το αλλαξα κ ανεβηκε τελικα!!!Ευχαριστω πολυ!!! :welldone:

Evie
17-01-2010, 01:39
Ναι την είδα τη φωτογραφία και χάρηκα :wave: ! Ε τόσο ομορφούλης που είναι ο μικρός, χαλάλι το "παίδεμα".
Περιμένουμε και άλλλες φωτογραφίες , πολλές!

vicky_ath
17-01-2010, 01:45
Μοναχογιο τον εχω...οποτε ολα για χαρη του!! :lol: :lol: