PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : ψαχνω 3οροφο μονοκοματο κλουβι!

ΑΓΓΕΛΟΣ2
17-12-2009, 13:42
ψαχνω κατι σε συστοιχια ζευγαρωστρων..3οροφο...το ιδανικο θα ηταν νικελ...με 6 πορτες(2 μπροστα απο 1 στα πλαγια) με χωρισμα και διαστασεις περιπου 80-40-40...
με συρταρια...και αποσπομενες σχαρες....και ομορφο γιατι θα ειναι στο σαλονι...

αυτο ειναι το ειδανικο....και επιδη ολο αυτο το ψαχνω να το βρω με γυρω στα 100€(τι να κανω..τοσα μπορω)...συμβιβαζομαι και με λιγοτερα πραγματα...

αν εχει πεσει το ματι σας καπου σε παρομοιο κλουβι...ενημερωστε σας παρακαλω!!!

*ιδανικα θελω ο ενας οροφος να φιλοξενισει 4 μπατζι(που θα μπενει το χωρισμα για να χωρισω σε 2 ζευγοι οταν θα θελω να ζευγαρωσουν) ο αλλος θα εχει ενα ζευγος παροτλετ και ο τελευτεος 1-2 καναρινακια!

Dream Syndicate
17-12-2009, 14:56
ψαχνω κατι σε συστοιχια ζευγαρωστρων..3οροφο...το ιδανικο θα ηταν νικελ...με 6 πορτες(2 μπροστα απο 1 στα πλαγια) με χωρισμα και διαστασεις περιπου 80-40-40...
με συρταρια...και αποσπομενες σχαρες....και ομορφο γιατι θα ειναι στο σαλονι...

αυτο ειναι το ειδανικο....και επιδη ολο αυτο το ψαχνω να το βρω με γυρω στα 100€(τι να κανω..τοσα μπορω)...συμβιβαζομαι και με λιγοτερα πραγματα...

αν εχει πεσει το ματι σας καπου σε παρομοιο κλουβι...ενημερωστε σας παρακαλω!!!

*ιδανικα θελω ο ενας οροφος να φιλοξενισει 4 μπατζι(που θα μπενει το χωρισμα για να χωρισω σε 2 ζευγοι οταν θα θελω να ζευγαρωσουν) ο αλλος θα εχει ενα ζευγος παροτλετ και ο τελευτεος 1-2 καναρινακια!

Ο Δημήτρης jk21 σίγουρα θα ξέρει κάτι να σε βοηθήσει.

jk21
17-12-2009, 15:54
....δουλεψε το 2ο επιτελικο μου φαινεται παλι :lol:

ΑΓΓΕΛΟΣ2
17-12-2009, 16:23
δεν ξερω...τα ειπαμε με τον δημητρη ;-) ...δια τηλεφωνου...

ειδα και ενα κλουβι 3οροφο που ειναι πολυ ωραιο και ευρυχωρο για παπαγαλακια...αλλα δεν ειναι ουτε νικελ(μικρο το κακο)...ουτε χωρισμα εχει...το οτι δεν εχει χωρισμα σημενει οτι θα εχω τα ζευγαρια μονα τους συνεχεια...
οποτε θα χρειαστω κιαλο ενα κλουβακι για τα καναρινια...τα οποια ομως ισως βολεψω σε μια ζευγαρωστρα που εχω την οποια αν ειναι θα βαλω πανω στο 3οροφο με τους παπαγαλους...

θα παω αν ειναι να ρωτισω τιμη...

vagelis76
17-12-2009, 16:50
Άγγελε κατι σαν αυτα???????

ΣΕΤ 3 ΟΡΟΦΩΝ 40 εκ
39x26x105 cm--->63 ευρω
και
ΣΕΤ 3 ΟΡΟΦΩΝ 60 εκ
60x26x105 cm----->78ευρω

vagelis76
17-12-2009, 17:30
Άγγελε δες κι αυτό,μπορείς να το κάνεις και 3όροφο....με κάποιο κόστος παραπάνω....
αν σε ενδιαφέρει κάποιο από αυτά πές μου να σου δώσς παραπάνω στοιχεία,σου έρχονται και στο σπίτι με 1 τηλεφώνημα.

ΚΛΟΥΒΑ-ΖΕΥΓΑΡΩΣΤΡΑ 76 εκ
76x46x45.5 cm ------>36ευρω(ο κάθε όροφος)

ΣΤΑΝΤ ΓΙΑ 3 ΚΛΟΥΒΕΣ-ΖΕΥΓΑΡΩΣΤΡΕΣ 76 cm
3πλο------>50 ευρω

voutsigoutsi
17-12-2009, 21:20
Άγγελε δεν σ έχω ξεχάσει για τις ζευγαρώστρες της κλουβοτεχνικής που με ρώτησες.
Όμως δυστυχώς ενώ απο διαστάσεις είναι κοντά σ αυτό που θέλεις 68 Χ 35 Χ 40 ύψος η τιμή της τριόροφης ειναι μάλλον απαγορευτική.
150 ευρω συν μεταφορικά για Βόλο. (25-30 ευρω)
Εκτος αυτού η κατασκευή δεν είναι κι η καλύτερη όπβως σου είπα έχει αρκετά ελλατώματα.
Ρηχά ταψιά ( 2 εκατ. στο πλάι)
Νίκελ που ξεκολλάει.
Ταψιά που δεν εφαρμόζουν καλά.
Είναι όμορφη για...διακόσμηση στο σαλόνι που την θές αλλά έγω θα πρότεινα να βρεις κατι άλλο.
* Όπως αυτες που προτείνει ο Βαγγέλης

ΑΓΓΕΛΟΣ2
19-12-2009, 07:54
βαγγελη...η πρωτη ειναι μικρη...
η δευτερη που φενετε πολυ καλη!!!(φωτη..αυτα δεν ειναι τα κλουβια που εχεις και εσυ?αν ναι περιμενω εντυπωσεις)..αν θες δωσμου πληροφοριες για την δευτερη...

ειδα και καποιες αλλες σε φωτο και περιμενω τιμες κτλ...

μεχρι τωρα ειμαι ανεμεσα σε 2...θα δουμε...

νικολα σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες!... :hi:

ΑΓΓΕΛΟΣ2
20-12-2009, 12:32
μαλλον το μαγαλο κλουβι θα παρω...
αλλα δεν ξερω αν αξιζει να δωσω επιπλεον χρηματα για το σταντ...ή να βαλω το πρωτο πανω σε ενα τραπεζακι και τα αλλα 2 απο πανω...

vagelis76
20-12-2009, 17:59
εγώ θα σου έλεγα να μη το αφήσεις....έστω και αργότερα να το πάρεις,φαίνεται πολύ προσεγμένο,με τα ροδάκια του και ελαφρυα κατασκευή....
εσύ και η τσέπη σου ομως αποφασίζει.....
όταν τα πάρεις πες μας εντυπώσεις και εξυπηρέτηση για να ξέρουμε τι μας γίνετε....

ΑΓΓΕΛΟΣ2
20-12-2009, 19:43
αν το παρω...λεω να μην παρω την βαση...
για αρχη σκεφτομαι να βαλω το 76x45x45 σε ενα τραπεζακι...και απο πανω να βαλω ενα που εχω 60x40x40 ....

μαζι με το σταντ μου φενετε βγενει πολυ ψηλο...και οταν θα καθομαστε στον καναπε για νιωθουμενα μας πνηγει η κλουβοσοιστιχεια...

fotis_k
21-12-2009, 15:20
Aυτα με το σταντ εχω κι εγω Αγγελε αλλα χωρις το σταντ.Τα εχω το ενα πανω στο αλλο και δεν υπαρχει προβλημα.

εμενα με εχουν βολεψει πολυ.Το μονο αρνητικο ειναι οτι η σχαρα δεν βγαινει.Ο πατος ειναι ριχος αλλα το ελυσα βαζοντας στον πατω κατι σαν βετεξ*.Οτι πεφτει κολλαει πανω σ αυτο το βετεξ και δεν πεφτει τιποτα εξω.Επιπλεον εχει 2 μπροστινες πορτες που στην μια μπορεις να βαζεις φωλια και παιρνει και χωρισμα.

*Αν θες φωτογραφια του βετεξ πες μου να σου στειλω.Κι αν θες και το βετεξ πες μου να οσυ παρω και να το δωσω σοτν αδερφο σου οταν ερθει.Βγαινει σε ενα μεγεθος(μεγαλο) το οποιο το κοβεις στις διαστασεις που θες(και λιγο πιο μεγαλο γτ μαζευει) και κανει καπου στα 3 ευρω αν θυμαμαι καλα.

fotis_k
21-12-2009, 15:21
Καποια στιγμη αντι για το σταντ θα παρω dexion.Νομιζω θα βγει πιο φθηνο.Αλλιως θα παρω το σταντ της εταιριας.

ΑΓΓΕΛΟΣ2
22-12-2009, 14:57
ποσο ριχος ειναι ο πατος?...κατω απο 2εκατοστα?
ντεξον ειναι καλη λυση...αλλα οχι για σαλονι...θα με κυνιγανεεεεε....

fotis_k
22-12-2009, 17:15
Mπορεις να βαλεις μαυρο ντεξιον (που ειναι και πιο κομψο) και να παρεις ενα ωραιο υφασμα που θα καλυπτει τις 3 πλευρες του ντεξιον.Κατι σαν καλυμμα δηλαδη.

Ο πατος ειναι 3,5 εκ. περιπου.

ΑΓΓΕΛΟΣ2
23-12-2009, 10:11
ο πατος μια χαρα ειναι !!!
το ντεξιον αν δω οτι δεν μου αρεσει ετσι...ή οτι δεν βολευει εμενα ή τα πουλακια θα το ψαξω ποιο πολυ...!

ΑΓΓΕΛΟΣ2
16-01-2010, 16:15
Έκανα παραγγελία τη κλούβα των 76 cm με χώρισμα..πιστεύω-ελπίζω ότι θα με βολέψει με τα μπατζι!και πιστεύω σε μέγεθος είναι αρκετά καλή!!!
για τα παροτλετ έχω κάτι στο μυαλό μου γιαυτό δεν έκανα παραγγελία ακόμα...θέλω να προσπαθήσω να κάνω μια πατέντα..αν πετύχει θα σας το δείξω κιόλας...αν όχι βλέπουμε!

Dream Syndicate
16-01-2010, 18:30
Άγγελε δες κι αυτό,μπορείς να το κάνεις και 3όροφο....με κάποιο κόστος παραπάνω....
αν σε ενδιαφέρει κάποιο από αυτά πές μου να σου δώσς παραπάνω στοιχεία,σου έρχονται και στο σπίτι με 1 τηλεφώνημα.

ΚΛΟΥΒΑ-ΖΕΥΓΑΡΩΣΤΡΑ 76 εκ
76x46x45.5 cm ------>36ευρω(ο κάθε όροφος)

ΣΤΑΝΤ ΓΙΑ 3 ΚΛΟΥΒΕΣ-ΖΕΥΓΑΡΩΣΤΡΕΣ 76 cm
3πλο------>50 ευρω

Αυτήν εννοείς Άγγελε;

ΑΓΓΕΛΟΣ2
17-01-2010, 10:17
ναι κωσταντινε...πηρα μια τετοια...ΚΛΟΥΒΑ-ΖΕΥΓΑΡΩΣΤΡΑ 76 εκ
76x46x45.5 cm ------>36ευρω(ο κάθε όροφος)...περιμενω να μου ερθει...να το διαμορφωσω...και μετα να βρω και εναν καλο γαμπρο στην ασπρουλα μου!!!

ευχαριστω πολυ τον βαγκελη για το λινκ που μου εστειλε ;-) !

mpikis
17-01-2010, 13:43
Αγγέλε γιατι δε παιρνεις σαν αυτα που έχω εγω..ειναι ακριβώς στις διαστασεις που θέλεις και ειναι και οικονομικα...λευκα...μοδατα και trendy...χαχαχα!!!38 ευρω το ενα με συρταρωτο πατο οπώς τα θέλεις...τωρα εσυ αν θελεις παιρνεις τρια και βάζεις το ενα πάνω στο άλλο....θα κανουμε και κανα παζαρι και ειμαστε κομπλε!

ΑΓΓΕΛΟΣ2
20-01-2010, 16:02
ποια εχεις εσυ?εχουν χωρισμα τα δικα σου?
εγω 36 ευρα πηρα...ενα...

ΑΓΓΕΛΟΣ2
05-02-2010, 17:24
σημερα ηρθε το κλουβι!!!
μολις το διαμορφωσω θα μπουν τα μπατζακια..και ελπιζω να εχει και μωρακια μεσα το κλουβι την ανοιξη!!!

Niva2gr
05-02-2010, 20:48
Καλορίζικο Άγγελε!
Βγάλε φωτογραφίες με τη διαρρύθμιση!

ΑΓΓΕΛΟΣ2
06-02-2010, 09:00
το κλουβι το ειδα και ειδα λιγο τι μπορει να γινει...
τα πουλια θελω να ειναι ελευθερα σε ολο το κλουβι(εχει χωρισμα) και να τα χωριζω σε ζευγαρια οταν θελω να βαλω φωλιες...οταν μπενει το χωρισμα δεν ειναι και τοσο βολικο(για μονιμη κατοικεια δεν νομιζω πως θα τους αρεσε και τρελλα) αλλα για λιγο καιρο ειναι καλα πιστευω!...θα βγαλω φωτο αν το τελιωσω σημερα!

ΑΓΓΕΛΟΣ2
07-02-2010, 19:22
τα μπατζακια μετακωμισαν...ο νικολα και η τιφανη μπηκαν στο μισω μονοι τους για να ξαναδωκιμασω αναπαραγωγη μπατζακιων(καποτε θα τα κατεφερω και εγω..δεν γινετε...) και η πωλινα ειναι μονη της στο αλλο μισω...με βλεπω να το ρισκαρω και να περνω ακομα ενα απο πετ σοπ γιατι την λυπαμε που καθετε μονη της...